۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق وسایل ترانزیت عمومی جابجا شدند.

۷میلیون و ۶۰۰هزار نفر از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی جابجا شدند


معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بیش از ۳۷۰ میلیون تردد از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا کنون در بزرگراه‌های سراسر کشور ثبت شده است، که بیشترین آن مربوط به محورهای مازندران، گیلان، قم، شیراز، اصفهان و استان‌های جنوبی کشور است. همچنین بش ۶۰ درصد از سفرهای نوروزی بین استانی بوده و بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان از ناوگان عمومی کشور استفاده کرده‌اند. در مقابل، از ناوگان هوایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته است، ولی شرایط جوی و شروع ماه رمضان باعث کاهش ۱۵ درصدی تعداد سفرها در ۴ روز گذشته نسبت به اوایل فروردین ماه شده است.

به گزارش دیجیاتور، سید کمال هادیان فر، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی درباره سفرهای نوروزی و میزان ترددهای استانی در برنامه خبری سیما گفت: بیش از ۳۷۰ میلیون تردد از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا کنون در بزرگراه‌های سراسر کشور ثبت شده که بیشترین آن مربوط به محورهای مازندران، گیلان، قم، شیراز، اصفهان و استان‌های جنوبی کشور به ثبت رسیده است.

به گفته هادیان فر، بیش از ۶۰ درصد سفرهای نوروزی بین استانی بوده است‌.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آمارها حاکی از آن است که بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان از ناوگان عمومی کشور استفاده کردند که بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از طریق ناوگان بزرگراه‌ای و اتوبوس‌ها جابجا شده‌اند.

وی افزود: تلاش شد تا عرضه بلیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی بدون مشکل و با رعایت عدالت انجام شود.

مشهد اولین مقصد سفرهای ریلی

هادیان فر گفت: ۹۹۴ هزار نفر از هموطنان برای سفرهای نوروزی از قطار استفاده کردند که شهر مشهد اولین مقصد بوده است.

استقبال مردم از اتوبوس و شناورهای دریایی

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پس از اتوبوس بیشترین تمایل استفاده از شناورهای دریایی بوده و بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از شناورها برای مسافرت یا به صورت تفریحی استفاده کرده‌اند.

افزایش ۲۷ درصدی سفرهای هوایی

وی افزود: بیش از یک میلیون و ۳۸۷ هزار نشست و برخاست هوایی در ۵۶ فرودگاه کشور ثبت شده و بیش از ۳۸۰ هزار مسافر نیز از فرودگاه امام خمینی (ره) جابجا شدند.

هادیان فر یادآور شد: میزان استفاده از ناوگان هوایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته است.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: سفرها در ۴ روز گذشته نسبت به اوایل فروردین ماه ۱۵ درصد افزایش یافته و شرایط جوی و شروع ماه رمضان موجب شده بود سفرها اوایل فروردین نسبت به مدت مشابه ۴ درصد کاهش یابد.


بیش از ۳۷۰ میلیون تردد از ابتدای طرح نوروزی ثبت شده است، بیشترین آن مربوط به محورهای مازندران، گیلان، قم، شیراز، اصفهان و استان‌های جنوبی کشور است.بیش از ۶۰ درصد سفرهای نوروزی بین استانی بوده است. بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفراز هموطنان از ناوگان عمومی کشور استفاده کردند. ۹۹۴ هزار نفر از هموطنان برای سفرهای نوروزی از قطار استفاده کردند. بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از طریق ناوگان بزرگراه‌ای و اتوبوس‌ها جابجا شده‌اند. پس از اتوبوس بیشترین تمایل استفاده از شناورهای دریایی بوده و بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از شناورها برای مسافرت یا به صورت تفریحی استفاده کرده‌اند. بیش از یک میلیون و ۳۸۷ هزار نشست و برخاست هوایی در ۵۶ فرودگاه کشور ثبت شده و بیش از ۳۸۰ هزار مسافر نیز از فرودگاه امام خمینی (ره) جابجا شدند. میزان استفاده از ناوگان هوایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته است. سفرها در ۴ روز گذشته نسبت به اوایل فروردین ماه ۱۵ درصد افزایش یافته و شرایط جوی و شروع ماه رمضان موجب شده بود سفرها اوایل فروردین نسبت به مدت مشابه ۴ درصد کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *