ارزش زمین طرح جوانی جمعیت برابر با یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان است.

یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان ارزش زمین طرح جوانی جمعیت


طبق مقررات طرح جوانی جمعیت، مشمولان این طرح شامل خانواده‌های دارای سه فرزند است که فرزند سوم آنها پس از ابلاغ مقررات به دنیا آمده باشد. همچنین امسال یک مقررات جدید نیز مصوب شده است که خانواده‌هایی که دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال هستند، مشمول این طرح می‌شوند و زمین یا مسکن دریافت می‌کنند. ارزش اراضی برای خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان است و در صورت بالا بودن ارزش زمین، اراضی به دو یا سه خانواده واگذار می‌شود. هزینه‌های آماده‌سازی زمین توسط متقاضیان دریافت می‌شود و در طی ۸ سال به صورت اقساطی پرداخت می‌شود.

به گزارش دیجیاتور، تقی رضایی معاون املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: شرایط واگذاری زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند در قالب دو مقررات طرح جوانی جمعیت ابلاغ شده است که یک مقررات در رابطه با خانواده‌های دارای سه فرزند است که فرزند سوم آنها بعد از ابلاغ مقررات به دنیا آمده باشد و یک مقررات هم امسال مصوب شده که اگر خانواده‌ها دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال باشند مشمول طرح جوانی جمعیت و دریافت زمین و یا مسکن می‌شوند.

وی ادامه داد: طبق این مقررات قطعات زمینی که ارائه می‌شود در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر است و نرخ باروری آنها باید طبق مقررات باشد که در این زمینه سازمان ملی زمین و مسکن شرایط عادلانه‌ای را فراهم کرده و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طبق نامه‌ای که ابلاغ کرد قیمت زمین را مشخص کرد.

رضایی ادامه داد: طبق بخش‌نامه ابلاغ شده ارزش اراضی در نظر گرفته شده برای خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان است که در صورت بالا بودن ارزش زمین از قیمت تعیین شده به صورت مشاعی این اراضی به دو یا سه خانواده واگذار می‌شود.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: صرفاً هزینه‌های آماده‌سازی از جمله تحصیل‌، جدول‌سازی و آسفالت از متقاضیان دریافت می‌شود و افراد بعد دو سال تنفس در مدت زمان ۸ سال به صورت اقساطی این هزینه‌ها را می‌پردازند.


نتیجه گیری: شرایط واگذاری زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و خانواده‌های دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال، مشمول طرح جوانی جمعیت و دریافت زمین یا مسکن می‌شوند. قطعات زمینی که ارائه می‌شود در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر است و نرخ باروری آنها باید طبق مقررات باشد. ارزش اراضی برای خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت، یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان است و در صورت بالا بودن ارزش زمین، مشاعی به دو یا سه خانواده واگذار می‌شود. هزینه‌های آماده‌سازی زمین از متقاضیان دریافت می‌شود و افراد در مدت زمان ۸ سال اقساطی این هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *