تجهیزاتی برای ثبت رفتارهای خشن

گجتی که رفتارهای خشن را ثبت می کند


شرکت طراحی هلندی “اسلیم دیزاین” یک گجت جدید به نام “فون کم” را ابداع کرده است که از یک فندک کوچکتر است و می‌توان آن را روی کت یا بلوز نصب کرد. این گجت دارای یک دوربین ویدیویی، میکروفون و ماژول‌های وای‌فای و ۴G-۵G است. در صورتی که فرد در وضعیت خطرناک قرار بگیرد، می‌تواند دکمه فون کم را فشار داده و دستگاه را در حالت استندبای قرار دهد. هدف اصلی این گجت جلب توجه مهاجم به حقیقت وجود دوربین در محل است. در صورت بدتر شدن وضعیت، کاربر می‌تواند دکمه را دوباره فشار داده و فون کم تصاویر را به یک میزبان داده مبتنی بر ابر رایانشی منتقل کند. علاوه بر این، اطلاعات به شماره‌های اضطراری ارسال می‌شود و برنامه تلفن همراه موبایل امکان پخش صوت و تصویر و نمایش موقعیت کاربر را فراهم می‌کند. قیمت این گجت ۶۹ دلار است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از نیواطلس، گاهی اوقات اگر افراد خشن بدانند رفتار آنها در ویدیو ثبت می شود، رفتار خصمانه خود را کنترل می کنند اما گرفتن موبایل جلوی این افراد و فیلمبرداری از آنها، ممکن است اوضاع را بدتر کند. در همین راستا «فون کم» ابداع شده است.

شرکت طراحی هلندی «اسلیم دیزاین»، گجتی را ابداع کرده که از یک فندک کوچک تر است و می توان آن را روی کت یا بلوز نصب کرد. گجت یک دوربین ویدیویی با زاویه باز و وضوح ۱۰۸۰ پیکسلی، یک میکروفون و ماژول های وای فای و ۴G-۵G نیز دارد.

اگر کاربر در وضعیتی گیر بیفتد که احتمال دارد خطرناک شود، می تواند تنها دکمه فون کم را فشار دهد. با انجام این کار دستگاه در حالت استندبای قرار می گیرد و یک حلقه «ال ای دی» روی دستگاه به رنگ سفید روشن می شود. ایده اصلی ابداع گجت آن است که چنین اقدامی توجه مهاجم را به این واقعیت جلب می کند که یک دوربین در محل قرار دارد.

اگر اوضاع بدتر شود، کاربر می تواند دکمه را برای دومین بار فشار دهد و این بار حلقه چراغ های «ال ای دی» به رنگ قرمز در می آید و در نتیجه فون کم تصاویر را به یک میزبان داده مبتنی بر ابر رایانشی منتقل می کند و احتمالا نیروی پلیس یا دادگاه می توانند از آن استفاده کنند.

علاوه بر آن به وسیله یک برنامه تلفن همراه موبایل به شماره تماس های اضطراری افراد نیز به طور خودکار اطلاع داده می شود. این برنامه تلفن همراه محتوای صوتی- ویدیویی فون کم را نیز به طور زنده پخش می کند، موقعیت کاربر را روی نقشه نشان می دهد و به شماره تماس های اضطراری و کاربر اجازه می دهد با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

این گجت با قیمت ۶۹ دلار برای پیش فروش عرضه شده است.


فون کم، یک گجت جدید است که به افراد کمک می‌کند رفتار خصمانه خود را کنترل کنند. این گجت دارای یک دوربین ویدیویی، میکروفون و ماژول های وای فای و ۴G-۵G است. با فشار دادن دکمه فون کم، دستگاه در حالت استندبای قرار می‌گیرد و یک حلقه ال ای دی به رنگ سفید روشن می‌شود تا مهاجم به وجود دوربین در محل توجه کند. در صورت بدتر شدن اوضاع، می‌توانید دوباره دکمه را فشار دهید تا حلقه ال ای دی قرمز شود و فون کم تصاویر را به یک میزبان داده مبتنی بر ابر رایانشی منتقل کند. همچنین، برنامه تلفن همراه موبایل مربوطه از طریق شماره تماس های اضطراری اطلاعات به افراد مناسب منتقل می‌کند و امکان مکالمه بین آنها را فراهم می‌کند. قیمت این گجت برابر با ۶۹ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *