پیشرفت بزرگ بانک ملی در فرود از بحران مالی

گام بلند بانک ملی در خروج از بنگاه داری


بانک ملی ایران به منظور ایجاد فرصت‌های تامین مالی تازه، حمایت از ساخت و ساز داخلی و ارتقای نظام مالی کشور، به فروش و واگذاری برخی از شرکت‌ها و املاک مازاد و تملیکی خود پرداخته است. این اقدام به تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث دانش مالی مقاومتی و تأکید حکومت نسبت به ایجاد بنگاه‌های جدید و حمایت از ساخت و ساز داخلی مرتبط است. بانک ملی با این اقدام، گامی بزرگ در جهت کاهش بنگاه داری بانک‌ها برداشته است. برخی از شرکت‌های آماده واگذاری شامل گروه توسعه ملی وبانک، سازماندهی طرح و توسعه آینده پویا، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، ایران ترانسفو، گروه صنعتی بارز، پتروشیمی شازند، گروه صنایع بهشهر، مارگارین، مجتمع تولیدی چینی مقصود و پاکسان هستند. در طول حکومت سیزدهم، روند واگذاری و تعیین تکلیف اموال تملیکی و مازاد بانک ملی ایران افزایش یافته و یک بخش قابل توجهی از دارایی‌های مازاد آن واگذار شده است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ارتباطات سازمانی بانک ملی ایران، این فروش و واگذاری‌ها با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث دانش مالی مقاومتی و همچنین تاکید حکومت با هدف ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری تازه برای خلق بنگاه‌های جدید و حمایت از ساخت و ساز داخلی و ارتقای نظام مالی کشور صورت گرفته و با این اقدام، بانک ملی ایران گامی بزرگ در جهت کاهش بنگاه داری بانک‌ها برداشته است.

تامین مالی گروه توسعه ملی (وبانک)، سازماندهی طرح و توسعه آینده پویا، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، ایران ترانسفو، گروه صنعتی بارز، پتروشیمی شازند، گروه صنایع بهشهر، مارگارین، مجتمع تولیدی چینی مقصود و پاکسان از مهمترین شرکت‌های آماده واگذاری بانک ملی ایران است که در این لیست به چشم می‌خورد.

بانک ملی ایران با تشکیل کارگروه ویژه واگذاری، به طور جد فروش و واگذاری سهام شرکت‌های تحت پوشش و املاک مازاد ملکی و تملیکی خود را در دستور کار دارد.

گفتنی است از زمان آغاز حکومت سیزدهم روند واگذاری و تعیین تکلیف اموال تملیکی و مازاد بانک ملی ایران سرعت گرفته است و اکنون شاهد آن هستیم که بخش قابل توجهی از دارایی‌های مازاد این بانک واگذار شده است.


فروش و واگذاری سهام شرکت‌های تحت پوشش و املاک مازاد ملکی و تملیکی بانک ملی ایران توسط بانک ملی ایران صورت گرفته است. در این فرآیند، بانک ملی ایران گامی بزرگ در جهت کاهش بنگاه داری بانک‌ها برداشته است. می‌توان به برخی از شرکت‌هایی که آماده واگذاری هستند اشاره کرد تا از مهمترین آن‌ها نام برده شود: تامین مالی گروه توسعه ملی، سازماندهی طرح و توسعه آینده پویا، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، ایران ترانسفو، گروه صنعتی بارز، پتروشیمی شازند، گروه صنایع بهشهر، مارگارین، مجتمع تولیدی چینی مقصود و پاکسان. بانک ملی ایران این اقدامات را با هدف ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری تازه برای خلق بنگاه‌های جدید و حمایت از ساخت و ساز داخلی و ارتقای نظام مالی کشور انجام داده است. طی روند واگذاری و تعیین تکلیف املاک مازاد بانک ملی ایران از زمان آغاز حکومت سیزدهم، بانک ملی ایران به سرعت عمل کرده و بخش قابل توجهی از دارایی‌های مازاد خود را واگذار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *