کاظم چلیپا با اثر سینمایی «به رنگ خیال» به سیما می‌رسد/ نقاشی پرتره هنرمند تحول اساسی

کاظم چلیپا با «به رنگ خیال» به سیما می‌آید/ پرتره هنرمند انقلاب


اثر سینمایی «چلیپا، یاد» دومین قسمت از مجموعه مستند «به رنگ خیال» است که در آن به پرتره کاظم چلیپا نقاش ایرانی پرداخته می‌شود. چلیپا نقاشی را از پدرش حسن اسماعیل‌زاده که نقاش سبک قهوه‌خانه بود، آموخته است. او تاکنون در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی شرکت کرده و جوایز متعددی را دریافت کرده است. همچنین چلیپا عضو افتخاری انجمن نقاشان آذربایجان است و به عنوان یکی از «نقاشان تحول اساسی» مشهور است. اثر سینمایی مستند «به رنگ خیال» امشب در شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش دیجیاتور به نقل از روابط‌عمومی شبکه مستند، اثر سینمایی «چلیپا، یاد» دومین قسمت از مجموعه مستند «به رنگ خیال» پرتره کاظم چلیپا نقاش ایرانی است، هنرمندی که نقاشی را از پدرش حسن اسماعیل‌زاده نقاش سبک قهوه‌خانه آموخت.

چلیپا تاکنون در نمایشگاه‌های خارجی زیادی از جمله لندن، بیرمنگام، هلند، سوریه، لبنان و نمایشگاه‌های داخلی در شهرهای گوناگون شرکت داشته است، وی کسب مقام اول نمایشگاه بین‌المللی هنرهای ظریفه ژاپن در سال ۱۳۷۱ را در کارنامه هنری‌اش ثبت کرده‌ است.

این هنرمند برنده جایزه دست‌خط زرین امام (ره) در سالگرد منازعه ایران و عراق و برنده قلم‌موی زرین جایزه ویژه و دیپلم افتخار شده‌است. داوری نمایشگاه‌های مختلف تجسمی نیز از دیگر فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شوند. چلیپا همچنین عضو افتخاری انجمن نقاشان آذربایجان است. وی در کنار ناصر پلنگی، حبیب‌الله صادقی، حسین خسروجردی و چند نفر دیگر به «نقاشان تحول اساسی» مشهور هستند.

پژوهشگر، تهیه‌کننده و کارگردان این مستند تلویزیونی فرانک آرتا است و از دیگر عوامل آن می‌توان به تصویربردار و صدابردار محمدرضا دلشاد و تدوین و صداگذاری دنیا چهرازی اشاره کرد. «به رنگ خیال» امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود تکرارش روز بعد ساعت ۹ است.


اثر سینمایی «چلیپا، یاد» دومین قسمت از مجموعه مستند «به رنگ خیال» است. چلیپا نقاش ایرانی است و در نمایشگاه‌های خارجی و داخلی شرکت داشته است. وی مقام اول نمایشگاه بین‌المللی هنرهای ظریفه ژاپن را در کارنامه هنری‌اش دارد. چلیپا همچنین جایزه دست‌خط زرین امام و سایر جوایز را دریافت کرده است. او عضو افتخاری انجمن نقاشان آذربایجان است. مستند «به رنگ خیال» تهیه‌کننده و کارگردانی فرانک آرتا است و در شبکه مستند پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *