من در ترکیه به بازیکن سازی مشغولم و پیشنهادی از ایران نگرفته‌ام

کار بازیکن سازی را در ترکیه انجام می‌دهم/از ایران پیشنهادی نداشتم


محمد وکیلی، سرمربی سابق تیم والیبال نوجوانان ایران، در یک گفت‌وگو در مورد حضورش در تیم تاریم کردی ترکیه صحبت کرد. وی اعلام کرد که این تیم یک تیم بسیار جوان است و دو بازیکن ایرانی نیز در این تیم حضور دارند. وکیلی همچنین به این توافق اشاره کرد که با این تیم همکاری می‌کند و همچنین کار استعدادیابی بازیکنان را نیز انجام می‌دهد. وی همچنین اظهار کرد که تا پایان لیگ ترکیه در کنار این تیم حضور دارد و ممکن است قراردادش برای سال بعد هم تمدید شود.

محمد وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار دیجیاتور، درباره حضورش در تیم تاریم کردی ترکیه گفت: من زمانی با این تیم به توافق رسیدم که نیم فصل اول تمام شده و تنها یک بازی باقی مانده است. یک تیم بسیار جوانی داریم که همگی در رده سنی ۱۶ تا ۲۰ سال هستند. دو بازیکن ایرانی به نام نوین علاقی از گنبد و علی هوشمند از ارومیه در این تیم حضور دارند.

سرمربی سابق تیم والیبال نوجوانان ایران گفت: مجموعه تایم کردی بسیار عظیم است و ارتباط نزدیکی با هالک بانک دارند به طوری که توافقشان به این صورت است که هالک بانک بازیکنانی از این مجموعه (تاریم کردی) جذب می‌کند که به تیم بزرگسالان و تیم‌های ملی و پایه ترکیه کمک کند. از من خواستند که با این مجموعه همکاری کنم و علاوه بر اینکه تیم تاریم کردی را زیرنظر دارم و سرمربی آن‌ها هستم، کار استعدادیابی هم انجام دهم.

وکیلی به روند کارش در ترکیه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: من در حین سرمربیگری این تیم، بازیکنانی که استعداد دارند را از نزدیک مورد بررسی قرار می‌دهم و اگر آینده‌دار باشند، انتخاب می‌شوند و روی آن‌ها کار می‌کنم. هالک بانک به لحاظ تیم‌داری مجموعه بسیار بزرگی است و بیشتر به دنبال بازیکن سازی است. آن‌ها قصد دارند در سوپرلیگ از بازیکنان باشگاه تاریم کردی به عنوان تیم دوم استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این توافق هدایت تیم والیبال نوجوانان ایران را همچنان در اختیار دارد یا خیر، گفت: از ایران فعلاً پیشنهادی نداشتم و چیزی به عنوان اینکه تیم نوجوانان قرار است کار را شروع کند در حال حاضر وجود نداشت. ولی من هر جا تعهد داشته باشم به پیشنهادات دیگر فکر نمی‌کنم. با توجه به اینکه در ایران پیشنهادی نداشتم، این مسئولیت را در ترکیه قبول کردم.

وکیلی تأکید کرد: من تا زمانی که در ایران بودم برای ارتقا و رشد بازیکنان والیبال در رده سنی پایه همه تلاشم را به کار گرفتم. خدا را شکر اکثر بازیکنانی که الان در ایران یا خارج بازی می‌کنند، کار استعدادیابی‌شان را انجام دادم و خوشبختانه فدراسیون هم همکاری کرد و هم اکنون به عنوان بازیکنان بزرگی در تیم‌های مختلف حضور دارند.

وی در مورد مدت زمان قراردادش و حضور در ترکیه اظهار داشت: من تا ۱۵ فروردین در ترکیه حضور دارم و با تیم تاریم کردی کار می‌کنم، باید هر دو طرف عملکرد همدیگر را ببینند و در صورت رضایت، برای سال بعد هم قرارداد تمدید خواهد شد. تا پایان لیگ ترکیه حدوداً سه یا چهار ماه زمان باقی مانده و در کنار این تیم هستم و در صورت رضایت قرارداد طولانی مدت منعقد می‌شود، فعلاً قراردادم کوتاه مدت است.

وکیلی تأکید کرد: من در حال حاضر هم سرمربی تیم تاریم کردی و هم کار استعدادیابی بازیکنان را انجام می‌دهم تا آن‌ها در آینده به بازیکنان بزرگی تبدیل شوند و هم باشگاه هالک بانک و هم تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ترکیه از این بازیکنان استفاده کنند.


محمد وکیلی در تیم تاریم کردی ترکیه همکاری می‌کند و در حال حاضر سرمربی این تیم است. او با این تیم همکاری می‌کند و علاوه بر تیم‌های ملی و پایه ترکیه، هالک بانک نیز به بازیکنان این مجموعه (تاریم کردی) جذب می‌کند.reements or not. Until the end of the Turkish league, about three or four months remaining, I am with this team and if satisfied,it will be a long-term contract, at the moment my contract is short-term. He emphasized: I am currently the coach of the Tarrim Kurdish team and I am also working on the players’ talent scouting so that they will become great players in the future, and both Halk Bank and the youth and junior national teams in Turkey will use these players. He said.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *