چین حمایت از توسعه صحیح تولیدی بازی‌های آنلاین می‌کند.

چین از تحول سالم در صنعت بازی‌های آنلاین پشتیبانی می‌کند


در این متن آمده است که پس از ارائه قوانین جدیدی توسط حکومت چین برای بازی های رایانه ای، شرکت های سازنده این بازی ها خسارت زیادی دیده و مرجع مطبوعات و انتشارات چین 105 بازی ویدئویی جدید را تایید و پشتیبانی کرده است. همچنین اداره ملی مطبوعات و انتشارات چین اعلام کرده که تاییدیه بازی ها توسط کمیته کاری انجمن بازی و هنر صوتی و دیجیتال مثبت است و این اقدام در تولیدی بازی های آنلاین را به کمک می‌کند. ارائه پیش نویس دستورالعمل برای محدودیت بازی های آنلاین تاثیر منفی بر قیمت سهام شرکت های سازنده این بازی ها داشته و همچنین قوانینی مانند محدودسازی شارژ کیف پول کاربران و صدور هشدار برای رفتارهای مصرفی غیرعادی نیز اعمال شده است. همچنین گزارش تولیدی بازی چین نشان می‌دهد که درآمد فروش بازار بازی های آنلاین داخلی در سال 2023 افزایش یافته است و تعداد کاربران بازی های آنلاین نیز افزایش یافته است. در سال های اخیر چین اقدامات مختلفی علیه تولیدی بازی های رایانه ای انجام داده و قوانینی برای کاهش سختگیری در این تولیدی اعمال کرده است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از آسوشیتدپرس، پس از آنکه حکومت چین قوانین جدیدی برای بازی های رایانه ای پیشنهاد کرد، خسارت های زیادی به شرکت های سازنده وارد شد، در همین راستا مرجع مطبوعات و انتشارات این کشور ۱۰۵ بازی ویدئویی جدید را تایید و اعلام کرد از این تولیدی کاملا پشتیبانی می کند.

اداره ملی مطبوعات و انتشارات چین در بیانیه ای در حساب کاربری وی چت اعلام کرد تاییدیه بازی ها توسط کمیته کاری انجمن بازی و هنر صوتی و دیجیتال علامتی مثبت است که از تحول سالم در تولیدی بازی های آنلاین پشتیبانی می کند.

بازی Counter War: Future متعلق به شرکت تنسنت و Firefly Assault متعلق به نت ایز از جمله بازی های تایید شده هستند.

پیش نویس دستورالعمل برای محدودیت بازی های آنلاین سبب شده بود قیمت سهام سازندگان آنها مانند تنسنت و نت ایز کاهش یابد و میلیاردها دلار خسارت به بار آید.

در دستورالعمل دولتی ذکر شده بود بازی های آنلاین نباید انگیزشی به کاربران بدهند تا هر روز وارد نرم افزار شوند یا خریدی کنند. قوانین دیگر شامل محدودسازی شارژ کیف پول کاربران و صدور هشدار برای رفتارهای مصرفی غیرعادی است.

مرجع مطبوعات و انتشارات چین در ۲۰۲۳ میلادی اعلام کرد ۱۰۷۵ بازی رایانه ای مجوز دریافت کرده اند که از این تعداد ۹۷۷ مورد در داخل ساخت و ساز و ۹۸ مورد واراداتی بوده اند. همچنین در گزارش تولیدی بازی چین در ۲۰۲۳ میلادی آمده است درآمد فروش بازار بازی های آنلاین داخلی در این سال از ۳۰۰ میلیارد یوان(۴۲ میلیارد دلار) فراتر رفته و تعداد کاربران بازی های به ۶۶۸ میلیون نفر رسیده است.

چین در سال های اخیر اقدامات مختلفی علیه تولیدی بازی های رایانه ای انجام داده است. رگولاتورهای این کشور در ۲۰۲۱ میلادی مدت زمانی که کودکان می توانستند صرف بازی های آنلاین کنند رابه ۳ ساعت در هفته کاهش داد و درباره اعتیاد به این بازی ها اظهار نگرانی کرد. از سوی دیگر تایید بازی های رایانه جدید به مدت ۸ ماه متوقف شد اما در آوریل ۲۰۲۲ میلادی دوباره از سر گرفته واقدامات بیشتری برای کاهش سختگیری ها بر تولیدی فناوری انجام شد.


حکومت چین قوانین جدید برای بازی های رایانه ای پیشنهاد کرده است. این پیشنهادات باعث وارد شدن خسارت زیادی به شرکت های سازنده بازی ها شده است. اداره ملی مطبوعات و انتشارات چین تاییدیه ۱۰۵ بازی ویدئویی جدید را اعلام کرد و از تحول سالم در تولیدی بازی های آنلاین حمایت می کند. بازی Counter War: Future و Firefly Assault نمونه هایی از بازی هایی هستند که تایید شده اند. پیش نویس دستورالعمل برای محدودیت بازی های آنلاین باعث کاهش قیمت سهام شرکت های سازنده مانند تنسنت و نت ایز شده است. در دستورالعمل دولتی تصریح شده است که بازی های آنلاین نباید انگیزشی به کاربران بدهند تا هر روز وارد نرم افزار شوند یا خریدی کنند. همچنین محدودسازی شارژ کیف پول کاربران و صدور هشدار برای رفتارهای مصرفی غیرعادی نیز از دیگر قوانین دستورالعمل است. مرجع مطبوعات و انتشارات چین اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۳، ۱۰۷۵ بازی رایانه ای مجوز دریافت کرده اند و درآمد فروش بازار بازی های آنلاین داخلی در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته و تعداد کاربران به ۶۶۸ میلیون نفر رسیده است. در سال های اخیر، چین اقدامات مختلفی علیه تولیدی بازی های رایانه ای انجام داده است. رگولاتورهای این کشور مدت زمان بازی کودکان را کاهش داده و نگرانی خود را درباره اعتیاد به بازی ها بیان کرده اند. تایید بازی های رایانه جدید به مدت ۸ ماه متوقف شد اما در آوریل ۲۰۲۲ دوباره آغاز شد و اقدامات بیشتری برای کاهش سختگیری ها بر تولیدی فناوری صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *