چیستان | چرا وقتی پرش می‌کنی وزنت تغییر نمی‌کند؟

چیستان یکی از سوالات محبوبی است که از زمان های قدیم نقل هر مجلس بوده و برای دورهمی ها یک سرگرمی لذت بخش است که ذهن را به چالش می‌کشاند. در این نوع سوالات، خواننده باید حواس خود را جمع کند و به بخش های پنهان چیستان پی ببرد. این انواع چیستان‌ها برای تقویت تفکر و حل مسئله منطبق با سن مخاطبان است. همچنین پیشنهاد می‌شود که از زمان های گذشته و اشیاء قدیمی استفاده شود تا مفاهیم جدید را به کودکان آموزش داده شود و با آنها آشنا شوند.

یکی از سوالات خواندنی و شیرین که ذهن را به چالش می‌کشد؛ چیستان است که از زمان های قدیم نقل هر مجلس بوده و یک سرگرمی لذت بخش برای دورهمی ها است. در این نوع سوالات خواننده باید حواس خود را جمع کرده و به بخش های پنهان چیستان پی ببرد.

به همین دلیل توصیه می‌شود؛ همه افراد در هر سنی متناسب با خود، این چیستان‌ها را بخوانند و به آن‌ها فکر کنند تا ذهن شان به چالش کشیده شده و در پیری دچار زوال عقل نشوند.

چیستان وزن پر و خالی

.

.

.

.

.

.

عجله نکن هنوز زمان زیادی داری تا به جواب برسی؟

.

.

.

.

.

.

 

برای حل کردن این چیستان، باید از بُعد دیگری به روایت خیالی نگاه کنی؟

.

.

.

.

.

 

ذهن تو از تعریف عادی وزن و سنگینی دور کن و به معنای پنهان پشت این چیستان برس؟

.

.

.

.

.

.

چیزی که پر یا خالی بودنش روی وزنش تاثیر نداره؟

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان وزن پر و خالی؟

نوار کاست

پاسخ نوار کاست است.

بله نوار کاست چه در حالت پر و چه در حالت خالی وزن یکسانی دارد و در واقع پر و خالی بودنش روی وزن آن تاثیر ندارد. البته ممکن است بچه های نسل جدید با نوار کاست آشنایی نداشته باشند و حتی آن را ندیده باشند.  نوار کاست یک نوار معناطیسی است که برای ضبط هنر صوتی و صدا و پخش کردن آن به کار گرفته می‌شود. برای پخش نوار کاست از دستگاه مخصوص پخش نوار کاست و یا رادیو کاست استفاده می‌شود.

شاید خیلی از کودکان و نوجوانان این دوره با نوار کاست آشنا نباشند. اگر پاسخ را سی دی یا دی وی دی بدهیم ملموس‌تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: چیستان | اون چه شهریه که هم تو ایران هست هم تو آمریکا؟

خب این جواب این چیستان خیلی ساده بود؛ البته اگر از قبل با نوار کاست آشنایی داشته باشید. برای به جواب رسیدن در این نوع چیستان ها، شما باید فراتر از کلمات و جملات  فکر کنید. ارتباط پنهان بین جملات و اطلاعات قبلی خود را بررسی کرده و به جواب برسید.

این چالش های فکری برای دورهمی ها و یا زمانی که دوست دارید با فرزندتان بازی کنید عالی است.

البته سعی کنید از چیستان های متناسب با سن کودکتان استفاده کنید تا اعتماد به نفس آن‌ها پایین نیاید. این نوع چیستان ها برای یاد گیری مفاهیم به کودکان عالی است؛ مفاهیمی که مانند نوار کاست، اگرچه دیگر رایج نسیتند؛ اما بخشی از اطلاعات به حساب می‌آیند که بهتر است فرزندتان را با آن آشنا کنید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *