چهارمین موشک فایرفلای که با خطا مواجه شد

چهارمین پرتاب موشک فایرفلای هم خطا رفت


در این متن، ذکر شده است که موشک آلفا در ساعت 17:32 دقیقه به وقت گرینویچ از مقر فضایی وندربرگ به فضا پرتاب شده است. محموله این موشک یک آنتن با قابلیت هدایت الکترونیکی به مدار زمین برده شده است. هرچند که بالای موشک آلفا محموله به مدار دقیق خود انتقال نشده است، اما ارتباط با محموله برقرار شده و عملیات ماموریت در حال انجام است. در بیانیه شرکت آمده است که برای یافتن راه حل و اطمینان از رفع کامل هرگونه ناهنجاری در طول پرواز، بررسی های لازم صورت خواهد گرفت. به روایت ماموریت، آنتن با قابلیت هدایت الکترونیکی به جنگنده های آمریکا کمک می‌کند و نیاز به کالیبره شدن حسگرهای سنتی در مدار را کاهش می‌دهد. این پرواز چهارمین عملیات مداری شرکت فایرفلای و موشک آلفا است و در سه پرتاب قبلی، موشک در نهایت موفقیت آمیز نبوده است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از اسپیس، موشک آلفا روز جمعه در ساعت 17:32 دقیقه به وقت گرینویچ از مقر فضایی وندربرگ به فضا پرتاب شد و همراه خود یک محموله آنتن با قابلیت هدایت الکترونیکی(ESA) را به مدار زمین برد. این محموله به شرکت لاکهید مارتین متعلق بود.

در ابتدا همه چیز طبق برنامه پیش رفت اما فایر فلای در آپدیتی اعلام کرد به نظر می رسد بوستر بالایی آلفا محموله را به مدار دقیق خودمنتقل نکرده است.

در بیانیه شرکت آمده است: با این وجود ارتباط با محموله برقرار شده و عملیات های این ماموریت در حال انجام است. در راستای اصول فعالیت ما به عنوان یک شرکت برای یافتن راه حل و اطمینان از رفع کامل هرگونه ناهنجاری که در طول پرواز به سرعت و به طور مداوم پیشرفت هایی انجام خواهیم داد. ما برای تحقیقات در عملکرد بوستر دوم و تعیین دلیل چالش با مشتریان و شرکای دولتی خود همکاری می کنیم.

طبق توضیحات ماموریت، (ESA) کالیبراسیون حسگر مداری سریع‌تر را برای ارائه قابلیت‌های سریع به جنگنده‌های آمریکا نشان می‌دهد. پیش بینی می شود حسگر ESA در کسری از زمانی که برای عملیاتی کردن حسگرهای سنتی در مدار لازم است کالیبره شود. حال آنکه به طور معمول ممکن است چند ماه طول بکشد تا چنین ابزارهایی روشن، کاملاً کالیبره و برای انجام مأموریت خود آماده شوند.

ماموریت مذکور چهارمین عملیات مداری شرکت فایرفلای و موشک ۲۹ متری آلفا بوده است.

موشک آلفا در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی طی یک پرواز آزمایشی رونمایی شد که اندکی پس از پرتاب شکست خورد. دومین تلاش برای پرتاب موشک در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی انجام شد و تا حدی موفقیت آمیز بود. طی این عملیات آلفا ۷ ماهواره به مدار زمین برد اما به ظاهر آنها را پایین تر از مدار تعیین شده رها کرد.

در سومین پرتاب که برای نیروی فضایی آمریکا انجام شد، آلفا ۲۷ ساعت پس از صدور دستور این سازمان به فضا رفت . محموله اصلی آن یک ماهواره بود که ماموریت آگاهی از حوزه فضایی را در ارتفاع مناسب انجام می داد.


موشک آلفا از مقر فضایی وندربرگ به فضا پرتاب شد.
محموله‌ای آنتن با قابلیت هدایت الکترونیکی را به مدار زمین برد.
بوستر بالایی آلفا محموله را به مدار دقیق خودمنتقل نکرده است.
ارتباط با محموله برقرار شده و عملیات های این ماموریت در حال انجام است.
راه حل و اطمینان از رفع کامل هرگونه ناهنجاری ارائه خواهیم داد.
همکاری برای تحقیقات در عملکرد بوستر دوم و تعیین دلیل چالش با مشتریان و شرکای دولتی صورت می‌گیرد.
(ESA) کالیبراسیون حسگر مداری سریع‌تر را به جنگنده‌های آمریکا نشان می دهد.
حسگر ESA در زمان کمتری کالیبره می‌شود.
چند ماه طول می‌کشد تا ابزارهای روشن و کاملاً کالیبره شوند.
ماموریت چهارمین عملیات مداری شرکت فایرفلای و موشک آلفا بوده است.
موشک آلفا در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی پرتاب شده و بعد از آن در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی دوباره پرتاب شد.
در سومین پرتاب، آلفا محموله‌ای را به فضا برد و ماموریت آگاهی از حوزه فضایی را انجام می داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *