سختی نویسنده در رابطه با همکاران/ معامله بولگاکف با استالین

چالش آقای نویسنده با همکارها/ معامله‌ای که بولگاکف با استالین کرد

0 نظر


نمایش «همکارها» به کارگردانی پریسا محمدی روایت آخرین روزهای زندگی نویسنده روس در زمان اتحاد جماهیر شوروی است. این نمایش نوشته جان هاج و توسط معین محب‌علیان ترجمه شده است. جان هاج متن تئاتر‌ای با عنوان «آقای نویسنده و همکارش» نوشته است که به نوعی زندگینامه میخائیل بولگاکف نویسنده و متن تئاتر‌نویس مشهور دوران کمونیستی شوروی‌ است. این نمایش با حضور هنرمندانی همچون رامین ‌سیاردشتی و محمدصادق ‌ملک اجرا می‌شود و توسط افرادی مانند آرش فصیح و شاهین امیرپور که در گروه کارگردانی مشغول به کار هستند، برگزار می‌شود.


دریافت
76 MB

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، نمایش «همکارها» به کارگردانی پریسا محمدی که این روزها در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است روایت آخرین روزهای زندگی نویسنده روس در زمان اتحاد جماهیر شوروی است که قصد دارد به مناسبت ۶۰ سالگی استالین برایش متن تئاتر بنویسد.

این نمایش نوشته جان هاج است که معین محب‌علیان آن را ترجمه کرده است،

«همکارها» با تهیه‌کنندگی محمد قدس از ۲۲ آذر اجرای خود را در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده و تا ۲۶ دی روی صحنه خواهد بود.

جان هاج نویسنده انگلیسی که آثارش نامزد دریافت اسکار نیز بوده‌اند، متن تئاتر‌ای تحت عنوان «آقای نویسنده و همکارش» نوشته است که به نوعی زندگینامه میخائیل بولگاکف نویسنده و متن تئاتر‌نویس مشهور دوران کمونیستی شوروی‌ است که با توقیف آثار و اجراهایش، با استالین وارد معامله‌ای برای ادامه کارش می شود.

در این نمایش هنرمندانی چون رامین ‌سیاردشتی، محمدصادق ‌ملک، وحید ‌نفر، ریحانه ‌سلامت، محمد ‌نیازی، سحر ‌واثق، مصطفی ‌احدی، شهرام آذرمهر، حمید باهوش، آذین فهیمی، نگین ‌بخشی ‌پور، بهرام ‌شادانفر، علیرضا ‌امیریزدگرد، مهران ‌مرادی، سجاد شاه‌قلی، سوزان عمرانی، مهدی انصاریان، علی ‌کرمانی، کیمیا سداد مقدم به ایفای نقش می پردازند.

در گروه طراحان نمایش «همکارها» رضا خضرایی طراحی نور، سعید یزدانی طراحی صحنه، احسان نقابت طراحی پوستر و اقلام تبلیغاتی، مهرناز عباسی طراحی لباس، زنده‌یاد آیدین الفت آهنگسازی نمایش را برعهده دارند.

مجری طرح این نمایش ساجیران و در گروه کارگردانی نیز آرش فصیح به عنوان برنامه‌ریز، شاهین امیرپور به عنوان مدیر ساخت و ساز، کیمیا سدادی مقدم به عنوان دستیار اول کارگردان، بهار کیانی و علی کرمانی به عنوان گروه کارگردانی و سعید رنجبر با عنوان مدیر اجرا همکاری دارند. مدیر روابط‌عمومی و معرفی محصولات زهرا شایان‌فر و هنر تصویربرداری و ساخت تیزر را نیز احسان نقابت برعهده دارد.

«همکارها» با مدت زمان ۹۰ دقیقه ساعت ۱۸ در سالن سمندریان روی صحنه می رود.


نمایش «همکارها» روایت آخرین روزهای زندگی نویسنده روس در زمان اتحاد جماهیر شوروی است. این نمایش نوشته جان هاج است که معین محب‌علیان آن را ترجمه کرده است. نمایش در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آغاز شده و تا ۲۶ دی اجرا می‌شود. نویسنده انگلیسی متن تئاتر‌ای تحت عنوان «آقای نویسنده و همکارش» نوشته است که در آن زندگینامه میخائیل بولگاکف نویسنده و متن تئاتر‌نویس مشهور دوران کمونیستی شوروی‌ را روایت می‌کند. در این نمایش هنرمندان مختلفی نقش می‌بازند. در گروه طراحان نمایش همچنین افرادی به عنوان مدیران مختلف تعیین شده‌اند. نمایش «همکارها» در سالن سمندریان ساعت ۱۸ روی صحنه می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *