پیدا کردن عدد گمشده | چالش علم اعداد برای ذهن باهوش


بازی‌ها و معماهای فکری بازی‌های پازلی هستند که در آن باید سعی کنید راه حلی برای معما پیدا کنید. بازی‌های فکری به همان اندازه که سرگرم‌کننده هستند، مغز شما را نیز به چالش می‌کشند و راهی عالی برای تقویت ظرفیت ذهنی، بهبود مهارت‌های تفکر جانبی، حفظ قدرت حافظه و بالا بردن سطح شادی شما هستند.

هرچند هر کسی که دانش علم اعداد خوبی دارد از پس حل این معما و یافتن عدد گمشده برمی‌آید، اما جدای از این دسته افراد، کسانی که ذهن تیزی دارند و علاقه‌مند به حل معادلات و معماهای فکری و علم اعداد هستند هم می‌توانند این بازی فکری را حل کنند. ضریب هوشی خود را با این بازی فکری به چالش بکشید.

اگر شما هم اهل حل کردن این چنین معماهایی هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما به سراغ حل این سوال روید. این معما یک معمای واقعی است که به این راحتی‌ها حل نخواهد شد. اگر فکر می‌کنید که باهوش هستید باید بتوانید زیر یک دقیقه به پاسخ صحیح برسید.

بیشتر بخوانید: از هوشت استفاده کن تا راز هر مثلث رو کشف کنی و عدد مجهول رو پیدا کنی

معمای علم اعداد

به اعداد درون این تصویر نگاه کنید و با یک ارتباط منطقی میان اعداد موجود، جای علامت سوال یک عدد بگذارید.

.

.

.

.

آیا توانستید این معما را حل کنید؟ چقدر طول کشید؟

.

.

.

اگر موفق به حل این معما در ۱۵ ثانیه نشدید، هیچ اشکالی ندارد.

.

.

.

اگر به کمک نیاز دارید، کمی صفحه را پایین‌تر ببرید و پاسخ را ببینید.

.

.

.

چند نفر از شما توانستید راه حل این معما بازی فکری را پیدا کنید؟ اجازه بدید ببینم.

می‌توانید راه حل را پیدا کنید؟ در ادامه راه حل این معما را مشاهده کنید:

ردیف ۱ = ۱۳×۱۳ = ۱۶۹

ردیف ۲ = ۱۴×۱۴ = ۱۹۶

ردیف ۳ = ۱۵×۱۵ = ۲۲۵

عدد گم شده = ۵

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. معماهای فکری و علم اعداد می‌توانند در صورت انجام شدن به عنوان یک روتین روزانه، سبب افزایش عملکرد مغز شوند.

بیشتر بخوانید: معادله ۲ ÷ ۴۰ – ۵ + ۱۶ ÷ ۳۲ – ۷۸ رو حل کن و خودت رو به چالش بکش!

معماهای فکری و علم اعداد به شما کمک می‌کنند مغز خود را رفرش کنید و استراحتی از جنس تقویت ذهنی به شما می‌دهند و تنوع جالبی به اوقات فراغت شما می‌دهند. این تمرینات به شکل کلی معماها و پازل‌هایی هستند که باید حل شوند و به روش‌های مختلفی حل می‌شوند. معماهای فکری اغلب نیاز به تفکر غیرمتعارف با درنظر گرفتن محدودیت‌های داده‌شده در صورت یا شکل معما دارند و گاهی نیز نیاز به تفکر جانبی دارند.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *