تسلیت‌ها بعد از درگذشت ناصر طهماسب را بیان کنید

پیام‌های تسلیت در پی درگذشت زنده‌یاد ناصر طهماسب


ناصر طهماسب، دوبلور پیشکسوت و دیجیاتور کشورمان درگذشت. او با صدای منحصر به فرد خود طی سال ها فعالیت هنری در کارهای برجسته هنرنمایی و دوبله کاری کرد و با روحیه ای که داشت، هنرمندان فراوانی را پرورش داد. نقش هایی که وی در آنها به عنوان گوینده فعالیت می کرد شامل بازی علی نصیریان در سریال «هزاردستان» و جانی سکا در نقش بلال در اثر سینمایی «محمد رسول الله» می باشد. معاون سیما، رییس سازمان سینمایی سوره و دبیر جشنواره «سینماحقیقت» نیز پیام تسلیت خود را منتشر کردند و نقش وی در رشته دوبله و سینمای مستند را تاکید کردند.

به گزارش دیجیاتور، محسن برمهانی معاون سیما در پیامی درگذشت ناصر طهماسب دوبلور دیجیاتور و پیشکسوت کشورمان را تسلیت گفت.

متن پیام معاون سیما به این شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت «ناصر طهماسب» از هنرمندان پیشکسوت و برجسته تلویزیون موجب تاسف و تالم اینجانب شد.

این هنرمند ارزنده که ستاره ای درخشان و ماندگار در آثار خلاقانه دوبله بود با صدای منحصر به فرد خود طی سال ها فعالیت هنری در کارهایی برجسته هنرنمایی و با لحن های متفاوت به جای شخصیت های معروف و نام آشنای سینمای جهان صداپیشگی کرد.

او با روحیه ای که داشت هنرمندان فراوانی را پرورش داد و الگوی بسیاری از گویندگان و مدیران دوبله این سرزمین شد.

ابوالفتح با بازی علی نصیریان در سریال «هزاردستان» اثر زنده یاد علی حاتمی و جانی سکا در نقش بلال در اثر سینمایی «محمد رسول الله» از به یادماندنی ترین نقش هایی است که وی گویندگی آن ها را برعهده داشته است.

اینجانب ضمن ابراز تاسف از فقدان این هنرمند و دوبلور پیشکسوت تلویزیون، درگذشت مرحوم ناصر طهماسب را به خانواده آن مرحوم و دوستان و جامعه هنری تسلیت می گویم و از درگاه ایزد منان برای بازماندگان صبر جزیل خواستارم.»

پیام تسلیت رییس سازمان سینمایی سوره

در پی‌ درگذشت هنرمند پیشکسوت و صدای ماندگار دوبله ایران مرحوم ناصر طهماسب، حمیدرضا جعفریان رییس سازمان سینمایی سوره پیام تسلیتی را منتشر کرد.

متن این پیام تسلیت به شرح زیر است:

«درگذشت استاد ناصر طهماسب در ایامی که شمیم «حقیقت» در هوای سینمای ایران پیچیده و سینمای مستند به جشن نشسته بود، خیلی زود کام ما را به تلخی کشاند.

صلابت صدای او سهم ویژه‌ای از خاطرات چند نسل از آثار ماندگار سینمای جهان در سال‌های دورتر دارد و در سال‌های اخیر، اعتبار همین صدا به پشتوانه‌ای برای مستندسازان جوان سینمای تحول اساسی تبدیل شد تا راوی رنج‌های ایران باشند.

رازها و روایت‌های بسیاری از متن ناگفته‌های مطالعات تاریخی معاصر، حالا با رنگ صدای شورانگیز و باصلابت ناصر طهماسب بر تابلوی حافظه جمعی مردم ایران نقش بسته است و این مصداق همان مانایی یک «صدا»‌ برای «همیشه» است.

طنین رازآلود صدای ناصر طهماسب با وجود تمام بی‌مهری‌هایی که در سال‌های اخیر دید، هیچ‌گاه در حافظه سینمای خاموش نخواهد شد و پاسداشت میراث ماندگارش دینی است که بر گردن دلسوزان «سینمای مستند» و «مطالعات تاریخی معاصر» باقی خواهد ماند.»

پیام تسلیت دبیر جشنواره «سینماحقیقت»

محمد حمیدی مقدم دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی اثر سینمایی «سینماحقیقت» با تاکید بر جایگاه هنری زنده‌یاد ناصر طهماسب، او را هنرمندی خاطره‌ساز و فراموش نشدنی دانست.

در پیام دبیر جشنواره «سینماحقیقت» آمده است:

«زندگی بارها ما را غافلگیر کرده است، این بار با خبر درگذشت استاد ناصر طهماسب، آنهم در شبی که قرار بود تندیس فیروزه‌ای بهترین گوینده جشنواره را در دستانش بگیرد و صدایش، همان صدایی که بسیاری از شخصیت‌های مطالعات تاریخی سینمای ایران و جهان با آن جان گرفته‌اند، در تالار وحدت طنین بیاندازد. افسوس، که سهم ما، از او، قدرت صدا و تسلطش روی متن و مهارتش در اجرا، بیش از این نبود.

استاد طهماسب، از نسل طلایی دوبله ایران بود و در یک دهه اخیر، با سینمای مستند عجین و همراه شد. بسیاری از مستندهای سال‌های اخیر به روایت او، مزین شده‌اند. نامش اعتبار بود و تجربه‌اش به هر اثری وزن و وقار می‌داد. ده سال از جشنواره «سینماحقیقت» صدای جادویی‌اش را روی تیزر اصلی جشنواره شنیدیم و این همراهی تا امسال ادامه داشت. آخرین یادگار او، خواندن تیزر هفدهمین جشنواره بود که با فروتنی پذیرفت.

درگذشت این هنرمند خاطره‌ساز و فراموش نشدنی را به خانواده محترم طهماسب و سینمای ایران تسلیت می‌گویم. یادش در قلب ما زنده است.»


مرحوم ناصر طهماسب هنرمند پیشکسوت و دیجیاتور بود که با آثار خلاقانه دوبله و صداپیشگی در کارهای موجد نام آشنای سینمای جهان شناخته می‌شد. او با صدای منحصر به فرد خود و با لحن‌های متفاوت، شخصیت‌های معروف هنر هفتم و تلویزیون را به زندگی می‌کشاند. هنرمندی بود که با روحیه ای خاص، الگوی بسیاری از گویندگان و مدیران دوبله در ایران شد. او در اثر سینمایی “محمد رسول الله” به همراه بازیگرانی مانند علی نصیریان و جانی سکا، نقش‌هایی به یادماندنی داشت که صداپیشگی آن‌ها به عهده او بود. او همچنین در سریال “هزاردستان” با بازی علی نصیریان همکاری می‌کرد. درگذشت ناصر طهماسب تلمیت گری برای جامعه هنری و خانواده او به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *