بازرگانی بین‌الملل بیش از ۱۹ تن شمش طلا در طول ماه

واردات بیش از ۱۹ تن شمش طلا در طول ماه


به گزارش دیجیاتور، گمرک اعلام کرد که در ابتدای امسال تا پایان آذر ماه بیش از ۱۹ تن و ۲۴۶ کیلوگرم شمش طلا به ارزش یک میلیارد و ۲۲۸ میلیون دلار از طریق گمرکات کشور وارد شده است. بازرگانی بین‌الملل شمش طلا در ۹ ماهه سال جاری، تنها ۲.۵۴ درصد از ارزش کل بازرگانی بین‌الملل کشور را به خود اختصاص داده و رتبه چهارم از بین اقلام عمده کالاهای وارداتی کشور را به خود گرفته است. در این مدت، بیشترین میزان بازرگانی بین‌الملل شمش طلا از گمرک فرودگاه امام (ره)، گمرک باشماق و گمرک تبریز انجام شده است. پس از سه گمرک فوق‌الذکر، بیشترین میزان بازرگانی بین‌الملل شمش طلا به گمرک مشهد، گمرک فرودگاه اصفهان، گمرک فرودگاه شیراز و گمرک اصفهان اختصاص داشته است. بعد از تصویب هیأت حکومت در آذرماه سال گذشته، تسهیلاتی برای بازرگانی بین‌الملل شمش طلا برقرار شد و از آن پس بازرگانی بین‌الملل شمش طلا به کشور آغاز شد.

به گزارش دیجیاتور گمرک اعلام کرد که از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه بیش از ۱۹ تن و ۲۴۶ کیلوگرم شمش طلا به ارزش یک میلیارد و ۲۲۸ میلیون دلار از طریق گمرکات کشور وارد شده است.

بازرگانی بین‌الملل شمش طلا با اختصاص ۲.۵۴ درصد از ارزش کل بازرگانی بین‌الملل کشور در ۹ ماهه سال جاری، رتبه چهارم اقلام عمده کالاهای وارداتی کشور را به خود اختصاص داد.

در این مدت بیشترین میزان بازرگانی بین‌الملل شمش طلا از گمرک فرودگاه امام (ره) با ۶۷ درصد از وزن شمش طلا، گمرک باشماق با ۲۱.۱۵ درصد و گمرک تبریز با ۸.۷۵ درصد انجام گرفت.

بر اساس این گزارش، پس از سه گمرک فوق‌الذکر، بیشترین میزان بازرگانی بین‌الملل شمش طلا به گمرک مشهد، گمرک فرودگاه اصفهان، گمرک فرودگاه شیراز و گمرک اصفهان اختصاص داشت.

بنا بر این گزارش، هیأت حکومت در آذرماه سال گذشته مصوب کرد تا تسهیلاتی برای بازرگانی بین‌الملل شمش طلا برقرار شود. پس از این مصوبه، بازرگانی بین‌الملل شمش طلا به کشور آغاز شد.


وارد شدن بیش از ۱۹ تن و ۲۴۶ کیلوگرم شمش طلا به کشور در طول ۹ ماه امسال اعلام شد. ارزش این بازرگانی بین‌الملل یک میلیارد و ۲۲۸ میلیون دلار بوده است. بازرگانی بین‌الملل شمش طلا درصد کوچکی از کل بازرگانی بین‌الملل کشور را تشکیل می‌دهد و به عنوان چهارمین کالای وارداتی اصلی به‌حساب می‌آید. بیشترین میزان بازرگانی بین‌الملل شمش طلا از طریق گمرک فرودگاه امام (ره) صورت گرفته است. سپس گمرک‌های باشماق و تبریز نیز در این رده قرار دارند. بعد از این سه گمرک، بیشترین بازرگانی بین‌الملل شمش طلا به گمرک مشهد، گمرک فرودگاه اصفهان، گمرک فرودگاه شیراز و گمرک اصفهان اختصاص داده شد. براساس مصوبه هیأت حکومت در آذرماه سال گذشته، تسهیلاتی برای بازرگانی بین‌الملل شمش طلا فراهم شده است و بازرگانی بین‌الملل شمش طلا از آن زمان شروع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *