هیات مدارس کانادایی از متا و رسانه‌های مجازی شکایت کردند.

هیات مدارس کانادایی از متا و شبکه‌های اجتماعی شکایت کرد


چهار هیات مدرسه در کانادا بیش از ۴ میلیارد دلار خسارت از شرکت هایی مانند متاپلتفرمز و اسنپ می خواهند، زیرا محصولات آنها به دانش آموزان آسیب رسانده است و رفتار و یادگیری کودکان را تغییر می دهد. بیانیه این هیات ها حاکی از این است که استفاده مکرر از این محصولات به بحران های یادگیری و روحی در دانش آموزان منجر می شود. شکایت ها علاوه بر متاپلتفرمز و اسنپ، اپ چینی اشتراک گذاری ویدئو کوتاه تیک تاک را نیز در بر می گیرد. این اقدام توسط هیات های مدرسه مختلف ثبت شده است و تحقیقات نشان داده است که بستر نرم‌افزاری های اجتماعی ممکن است اعتیادآور باشند و باعث اضطراب و افسردگی در کاربران کودک و نوجوان شوند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از رویترز، ۴ هیات مدرسه در کانادا خواستار بیش از ۴ میلیارد دلار کانادایی( معادل ۲.۹۶ میلیارددلار آمریکا) خسارت از شرکت هایی مانند متاپلتفرمز و اسنپ شده اند زیرا محصولات آنها به دانش آموزان آسیب رسانده است.

این هیات های مدارس در بیانیه ای مشترک نوشته اند: این محصولات برای استفاده مکرر طراحی شده اند و شیوه تفکر، رفتار و یادگیری کودکان را تغییر می دهند.

طبق بیانیه، این امر به بحران های یادگیری و روحی در دانش آموزان منجر می شود و درنتیجه مدارس مجبور می شوند سرمایه گذاری بیشتری در برنامه های پشتیبانی انجام دهند.

در این شکایت از تیک تاک، اپ چینی اشتراک گذاری ویدئو کوتاه نیز نام برده شده است. این شکایت توسط هیات مدرسه ناحیه تورنتو، هیات مدرسه ناحیه پیل ، هیات مدرسه منطقه تورنتو کاتولیک و همچنین هیات مدرسه منطقه اوتاوا-کارلتون ثبت شده است. بیش از هزار مدرسه تحت نظارت این هیات ها هستند.

چند تحقیق نشان داده بستر نرم‌افزاری هایی مانند فیس بوک و واینستاگرام ممکن است اعتیادآور باشند و استفاده طولانی مدت از آنها به اضطراب و افسردگی منجر می شود.

سال گذشته ۳۳ ایالت آمریکا از متا شکایت و این شرکت را متهم کردند با محصولاتش چالش های سلامت روحی میان کاربران کودک و نوجوان به وجود می آورد.


مدارس در کانادا خواستار خسارت از شرکت‌هایی مثل متاپلتفرمز و اسنپ شده‌اند زیرا محصولات آنها به دانش‌آموزان آسیب رسانده است. این محصولات برای استفاده مکرر طراحی شده‌اند و شیوه تفکر، رفتار و یادگیری کودکان را تغییر می‌دهند. این امر به بحران‌های یادگیری و روحی در دانش‌آموزان منجر می‌شود و در نتیجه مدارس مجبور می‌شوند تامین مالی بیشتری در برنامه‌های پشتیبانی انجام دهند. شکایت از تیک تاک و اپ چینی اشتراک‌گذاری ویدئو کوتاه نیز ثبت شده است. بیش از هزار مدرسه تحت نظارت این هیات‌ها هستند. تحقیقات نشان داده که بستر نرم‌افزاری‌هایی مانند فیس‌بوک و واینستاگرام ممکن است اعتیادآور باشند و استفاده طولانی مدت از آنها به اضطراب و افسردگی منجر می‌شود. ایالات آمریکا از متا شکایت کرده است و این شرکت را متهم کرده است با محصولاتش چالش‌های سلامت روحی میان کاربران کودک و نوجوان به وجود می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *