مشکلات زیست‌محیطی در تهران روز جمعه افزایش یافت

هوای تهران آلوده‌تر از صبح جمعه شد

0 نظر


شاخص آلاینده‌ها هوای تهران برای عصر امروز اول دی ماه بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شده است. کیفیت هوای پایتخت از ابتدا سال جاری تا به امروز تنوع داشته و دستورالعمل‌های احتیاطی برای افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان اعلام شده است، که بیانگر کاهش فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل است.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص آلاینده‌ها هوای تهران را برای عصر امروز اول دی ماه بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام کرد. این در حالی است که شاخص در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۴ قرار داشت و صبح هم این شاخص عدد ۱۰۷ یعنی در وضعیت نارنجی را نشان می‌داد.

بر اساس روز شمار شاخص مشکلات زیست‌محیطی، از ابتدا سال جاری تا به امروز کیفیت هوای پایتخت، ۹ روز در وضعیت پاک، ۱۸۳ روز در وضعیت قابل قبول، ٧۵ روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه شهروندان بوده است.

بر این اساس دستورالعمل‌های احتیاطی اعلام شده است. از جمله اینکه افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت گیرد برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز.

فعالیت سنگین هم عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می‌شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد مانند دویدن.


شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرد شاخص آلاینده‌ها هوای تهران برای عصر امروز اول دی ماه بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس است. این در حالی است که شاخص در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۴ قرار داشت و صبح هم این شاخص عدد ۱۰۷ یعنی در وضعیت نارنجی را نشان می‌داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *