ما در حال حاضر در گام تاریخی تولیدی پتروشیمی قرار داریم.

هم اکنون در نقطه عطف صنعت پتروشیمی قرار داریم


متن فوق درباره همایش سرمایه گذاری تولیدی پتروشیمی و تأمین مالی است. مرتضی شاه‌میرزایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی، در این همایش اشاره می‌کند که این نشست از سایر نشست‌ها متفاوت است و فرصتی برای آسیب شناسی در گروه‌های کاری و کارشناسی فراهم کرده است. وی ادامه می‌دهد که تولیدی پتروشیمی بالغ بر ۹۵ درصد تولیدی جهان به آن وابسته است و امروزه به دلیل کمبود ذخایر زمین، به سمت مصنوعات این تولیدی رویم و باید در استفاده صحیح از آن تلاش کنیم. شاه میرزایی بیان می‌کند که باید از منابع خدادادی و دانش استفاده کرده تا از ذخایر و مواد معدنی به درستی استفاده کنیم. وی همچنین تاکید می‌کند که بومی‌سازی تولیدی از طریق شرکت‌های دانش بنیان یکی از دغدغه‌های این حوزه است و باید این تنگنا را با تأمین سرمایه گذاری دقیق و با دقت عبور کنیم.

مرتضی شاه‌میرزایی مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی در اولین همایش سرمایه گذاری تولیدی پتروشیمی و تأمین مالی گفت: نشست امروز ما متفاوت از سایر نشست‌ها است زیرا فرصتی برای آسیب شناسی در گروه‌های کاری و کارشناسی را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: پتروشیمی صنعتی است که بالغ از ۹۵ درصد تولیدی جهان به آن وابسته است و امروزه به دلیل کمبود ذخایر زمین به اجبار باید به سمت مصنوع جات این تولیدی رویم و از طرفی نیز باید به صورت صحیح از آن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: باید یاد بگیریم از منابع خدادادی و دانش استفاده کنیم تا از ذخایر و مواد معدنی به درستی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: بعد از تحول سیاسی یاد گرفتم که باید از این ذخایر باید حفظ و حراست کرد.

شاه میرزایی خاطر نشان کرد: قرار شد تا پایان حکومت یکی از مهمترین دغدغه‌های این حوزه که بومی سازی تولیدی از طریق شرکت‌های دانش بنیان است محقق شود. امروز یکی از نقاط عطف تولیدی پتروشیمی است زیرا از زمانی که از سال ۱۳۳۷ کلنگ پتروشیمی بر زمین خورد تا کنون زحمات فراوانی برای آن کشیده شده است.

وی ادامه داد: تأمین سرمایه گذاری یک کار حرفه‌ای است که باید با دقت انجام شود به همین دلیل من به عنوان یکی از اعضای کوچک تولیدی از متخصصین خواهشمندم که فعالیت‌های حرفه‌ای انجام دهند تا از این تنگنا عبور کنیم.


تولیدی پتروشیمی به دلیل وابستگی بالای آن به تولیدی جهان و نیز کمبود ذخایر زمین، لازم است که در بهره‌برداری از ذخایر و منابع خدادادی و دانش، دقت و حیدون را رعایت کنیم. همچنین، بومی‌سازی تولیدی از طریق شرکت‌های دانش بنیان توسط حکومت مورد توجه است و تأمین تامین مالی باید با دقت و تخصص انجام شود. بنابراین، شرکت‌ها و فعالان صنعتی باید به این مسئله توجه کنند و فعالیت‌های حرفه‌ای را رصد و انجام داده تا تولیدی پتروشیمی در مسیر مناسبی توسعه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *