همکاری ایرانسل و مکو در زمینه هوشمندسازی

همکاری ایرانسل و مکو در حوزه هوشمندسازی


در روز سوم نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳، تفاهم‌نامه همکاری بین ایرانسل و مکو در زمینه هوشمندسازی و ساخت و ساز محصولات فناوری‌های تحول‌آفرین، توسط مدیران این دو شرکت امضا شد. در این مراسم حضور مهمانانی نظیر معاون فناوری و پیشرفت وزارت مخابرات و فناوری‌اطلاعات و نماینده مردم تهران در پارلمان احساس شد. مدیرعامل ایرانسل خوشحالی خود از این همکاری مشترک را بیان کرد و امیدواری را بیان کرد که با توسعه خدمات هوشمندسازی، بتوانند به صنایع و خدمات کشور ارائه دهند. همچنین مدیرعامل مکو اعلام کرد که شرکت مپنا به حضور در زیرساخت‌های مخابراتی و هوشمندسازی علاقمند است و این تفاهم‌نامه به مردم و کشور کمک خواهد کرد. این تفاهم‌نامه شامل مواردی مانند مشارکت، استفاده از ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه و همکاری در فروش و معرفی محصولات و فروش محصولات هوشمندسازی است. اجرای این تفاهم‌نامه با راهکارهای سازمانی ایرانسل همراه است که به همکاری در ساخت و ساز و توسعه محصولات و خدمات در حوزه فناوری‌های تحول‌آفرین (تحول دیجیتال) می‌پردازد.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ارتباطات سازمانی ایرانسل، ظهر روز گذشته ۴ دی ۱۴۰۲ و در سومین روز از نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳، تفاهم‌نامه همکاری هوشمندسازی و مشارکت در ساخت و ساز محصولات مبتنی بر فناوری‌های تحول ‌آفرین، میان ایرانسل و شرکت فناوری طراحی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و سازماندهی پروژه‌های ICT مپنا، توسط دکتر محمدحسین رفان مدیرعامل مکو و دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، امضا شد. در این مراسم که در غرفه ایرانسل در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳ برگزار شد، مهمانانی از جمله مهندس میثم عابدی معاون فناوری و پیشرفت وزارت مخابرات و فناوری‌اطلاعات، دکتر سیدمحمد موسوی، معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت و دکتر رضا تقی‌پور نماینده مردم تهران در پارلمان و رئیس فراکسیون AI، حضور داشتند.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم با ابراز خرسندی از این همکاری مشترک گفت: امیدواریم طی این همکاری، بتوانیم قدم‌هایی در رابطه با ارائه خدمات و محصولات مبتنی بر هوشمندسازی به ویژه برای صنایع داشته باشیم و بتوانیم در سطح کشور این خدمات را توسعه دهیم.

مدیرعامل مکو نیز در ادامه گفت: شرکت مپنا علاقه‌مندی خود را برای حضور در زیرساخت‌های مخابراتی و هوشمندسازی اعلام می‌کند و امیدواریم با این تفاهم‌نامه و همکاری‌های گسترده دیگر، بیش از پیش بتوانیم به مردم و کشور، خدمت‌رسانی کنیم.

این تفاهم‌نامه که با محور فناوری‌های تحول ‌آفرین و هوشمندسازی، مورد توافق طرفین قرار گرفته، موضوعاتی از جمله مشارکت طرفین و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه یکدیگر با هدف ساخت و ساز و توسعه محصول مشترک در حوزه هوشمندسازی، همکاری و هم‌افزایی طرفین در فروش و معرفی محصولات و فروش محصولات موضوع تفاهم نامه و شرکت در مناقصات در حوزه هوشمند سازی به صورت مشترک و حسب مورد را شامل ‌شود.

اجرای تعهدات این تفاهم‌نامه در حوزه فعالیت‌های راهکارهای سازمانی ایرانسل قرار دارد و راهکارهای سازمانی ایرانسل پیش از این نیز با امضای تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها با دیگر صنایع و سازمان‌ها، به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌ها و هم‌افزایی در ساخت و ساز، توسعه، فروش و معرفی محصولات و فروش محصولات و خدمات در حوزه محصولات مبتنی بر فناوری‌های تحول آفرین (تحول دیجیتال)، پروژه‌های مرتبط با تحول دیجیتال در صنایع، هوشمندسازی سازمان‌ها و کسب‌وکارها و… را پیش برده است. راهکارهای سازمانی ایرانسل همچنین در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳، سرویس خودروی متصل، واکه، سیستم بی‌سیم ایرانسل «PoC»، سرویس شبکه امن همراه «VPN»، سرویس موبایل سازمانی «MVPN»، سامانه خدمات امنیت‌ شبکه به کسب‌وکارها، شبکه اختصاصی 5G برای کسب‌وکارها و سامانه سازماندهی هوشمند ناوگان «FMS» را تا ۵ دی ۱۴۰۲، در سالن ۸و۹ نمایشگاه بین‌المللی، به سازمان‌ها و شرکت‌ها ارائه می‌کند.


در این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری هوشمندسازی و مشارکت در ساخت و ساز محصولات مبتنی بر فناوری‌های تحول آفرین، میان ایرانسل و شرکت فناوری طراحی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و سازماندهی پروژه‌های ICT مپنا، توسط دکتر محمدحسین رفان مدیرعامل مکو و دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، امضا شد. این تفاهم‌نامه شامل موضوعاتی از جمله مشارکت طرفین و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه یکدیگر با هدف ساخت و ساز و توسعه محصول مشترک در حوزه هوشمندسازی، همکاری و هم‌افزایی طرفین در فروش و معرفی محصولات و فروش محصولات موضوع تفاهم‌نامه و شرکت در مناقصات در حوزه هوشمند سازی به صورت مشترک و حسب مورد می‌باشد. مدیرعامل ایرانسل بیان کرده است که امیدواریم طی این همکاری، بتوانیم قدم‌هایی در رابطه با ارائه خدمات و محصولات مبتنی بر هوشمندسازی به ویژه برای صنایع داشته باشیم و بتوانیم در سطح کشور این خدمات را توسعه دهیم. همچنین مدیرعامل مکو نیز همکاری شرکت مپنا را برای حضور در زیرساخت‌های مخابراتی و هوشمندسازی اعلام کرده و امیدوار است با این تفاهم‌نامه و همکاری‌های گسترده دیگر، بیش از پیش بتواند به مردم و کشور، خدمت‌رسانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *