معرفی ابعاد شخصیتی دکتر آشتیانی در پویش “سعید ایران”

معرفی ابعاد شخصیتی زنده‌یاد دکتر آشتیانی در پویش «سعید ایران»


با توجه به خبری که از جهاددانشگاهی منتشر شده، برنامه‌هایی با عنوان “سعید ایران” به همت این نهاد برای تبیین ابعاد مختلف شخصیت دکتر سعید کاظمی آشتیانی برگزار خواهد شد. در این برنامه‌ها، برخی از جوانان و دانشجویان به عنوان نمونه‌های الگویی پیوند علم و ایمان معرفی و تشویق خواهند شد. همچنین، برای معرفی و تبیین زندگی و دستاوردهای این دانشمند فقید، اقدامات زیادی انجام خواهد شد از جمله تهیه کتابچه، تیزر و تصویر اطلاع‌رسان درباره او. همچنین، مسابقه ادبی و هنری “سعیدِ ایران” و بازدید دانش آموزان از پژوهشگاه رویان نیز برگزار خواهد شد. این برنامه‌ها با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود و هدف آن الگوسازی برای نوجوانان و جوانان کشور است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از جهاددانشگاهی، حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی با اشاره به ۱۴ دی‌ماه، هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی، بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول‌های بنیادی در ایران گفت: به همین مناسبت جهاددانشگاهی در نظر دارد مجموعه برنامه‌هایی را تحت عنوان پویش «سعید ایران» برای تبیین ابعاد مختلف شخصیت علمی، فرهنگی، اخلاقی و … این چهره ماندگار در تحقیقات سلول‌های بنیادی ایران و تکریم و معرفی شایسته‌تر این الگوی کم‌نظیر پیوند علم و ایمان به جامعه و به‌ویژه نسل جوان دانشجو و دانش‌آموز برگزار کند.

وی بابیان اینکه زنده‌یاد دکتر کاظمی آشتیانی از فرزندان صالح تحول اساسی است که علاوه بر خدمات ماندگاری که در این نهاد داشت، توانست نقشی راهبردی و منحصربه‌فرد در ساخت و ساز سلول‌های بنیادی، شبیه‌سازی و درمان ناباروری در سطح کشور و به اهتزاز درآوردن پرچم ایران در عرصه‌های علمی بین‌المللی ایفا کند افزود: در علاقه رهبر تحول اساسی به مرحوم کاظمی آشتیانی شکی نیست و ایشان در بُرهه‌های مختلف زمانی با اشاره به حرکت، نحوه‌ی کار، سازماندهی و پیگیری زنده‌یاد کاظمی آشتیانی به ویژگی‌های متمایزی از این جهادگر فقید اشاره می‌نمایند که معرف جهادگران جهاددانشگاهی است.

رییس جهاددانشگاهی بابیان اینکه معرفی الگوهای موفق و قابل تکثیر به نسل جوان ازجمله مواردی است که در کلام رهبر تحول اساسی اهمیت بسیاری دارد و ایشان از پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی نیز به‌عنوان یک مؤسسه‌ی موفق و یک نمونه‌ی کامل و چشمگیر از آن چیزی بود و هست که انسان آرزویش را دارد نام می‌نام تجاری ادامه داد: جهاددانشگاهی به‌عنوان الگوی پیشرفت؛ باایمان، امید و اعتماد به جوانان در ۴۳ سال فعالیت خود همواره مصمم بوده تا با اعتماد به جوانان و اتکاء بر سازماندهی جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی در راه عزّت و پیشرفت دانش‌بنیان کشور قدم بردارد.

وی ادامه داد: زنده‌یاد کاظمی آشتیانی ازجمله جوانان جهادگری بود که توانست به دلیل هوش سرشار و توان مدیریتی بالا در دوران کوتاه زندگی‌اش، موفقیت‌های چشمگیری همچون گسترش روش‌های پیشرفته درمان ناباروری، ساخت و ساز و تکثیر و انجماد سلول‌های بنیادی جنینی و همانندسازی (کلونینگ) حیوانات را در سطح کشور و منطقه رقم بزند.

مسلمی نائینی با اشاره به اینکه زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی در سال ۱۳۶۱ با همکاری دو تن از همکارانش جهاد گروه علوم درمانی را در موسسه آموزش عالی علوم علوم درمانی ایران تأسیس کرد افزود: او طی سال‌های فعالیت در این نهاد زمینه‌ساز تأسیس مراکز درمانی و گروه‌های مختلف پژوهشی شد که در آن میان پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی یکی از مهم‌ترین این مراکز است که خردادماه ۱۳۷۰ با سازماندهی وی رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه به مناسبت هجدهمین سالگرد درگذشت این دانشمند فقید، جهاددانشگاهی مجموعه برنامه‌هایی همچون برگزاری مراسم بزرگداشت، انجام امور رسانه‌ای، تبلیغی و ترویجی، برگزاری مسابقه ادبی و آثار خلاقانه و … در دست اجرا دارد گفت: این فعالیت‌ها با مشارکت رسانه‌ها و واحدهای سازمانی این نهاد تحت عنوان پویش «سعید ایران» در سطح کشور در حال اجرا است.

مسلمی نائینی با اشاره به تهیه کتابچه‌ای از زندگی، افتخارات و دستاوردهای زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی تصریح کرد: از محورهای اصلی پویش «سعید ایران» می‌توان به کاظمی آشتیانی، الگوی ناب پیوند ایمان، علم و جهاد علمی؛ کاظمی آشتیانی، تحکیم بنیان خانواده، درمان ناباروری؛ کاظمی آشتیانی، اعتلای هویت ملی، خودباوری، امیدآفرینی؛ کاظمی آشتیانی، تحقق آرمان «ما می‌توانیم»؛ شخصیت کاظمی آشتیانی در کلام رهبر تحول اساسی و زندگی‌نامه این جهادگر فقید اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا از پوستر بزرگداشت هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی رونمایی شد عنوان کرد: تهیه تیزر؛ عکس نوشت و تصویر اطلاع‌رسان؛ گزارش‌های خبری، و انجام مصاحبه‌های رسانه‌ای با همکاران و دوستان این جهادگر از دیگر اقدامات در راستای معرفی این فرزند صالح تحول اساسی است که در اینجا از رسانه‌ها دعوت می‌کنیم در این مسیر همراه جهاددانشگاهی باشند.

رییس جهاددانشگاهی همچنین به برگزاری مسابقه ادبی و هنری “سعیدِ ایران” ویژه اعضا و خانواده جهادگران جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: در حال مذاکره با آموزش‌وپرورش هستیم تا در کتب درسی به این دانشمند انقلابی بیشتر پرداخته شود؛ نواختن زنگ علم در سالروز درگذشت زنده‌یاد کاظمی آشتیانی و بازدید دانش آموزان از پژوهشگاه رویان از دیگر برنامه‌ها در این رابطه است.

وی بابیان اینکه با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران اولین جشنواره پژوهشگران شاهد و ایثارگر (رویش) یادبود دانشمند جهادگر سعید کاظمی آشتیانی برگزار شد ادامه داد: ۴ دی‌ماه در مراسمی که در پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی برگزار می‌شود، از نماهنگ «سعید ایران» و اثر ادبی «پدر رویان» رونمایی می‌شود.

تهیه مجموعه برنامه صوتی‌هایی از زندگی، افتخارات و دستاوردهای زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و برگزاری شب خاطره‌ای با حضور دوستان، همکاران و خانواده این جهادگر فقید از برنامه‌های دیگری است که رییس جهاددانشگاهی به آن اشاره کرد و گفت: کنگره‌ای نیز با موضوع مطالعات ارزش‌ها در علوم درمانی به همین مناسبت برگزار خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی، نقشی بی‌بدیل در اعتلای هویت ملی، خودباوری، امیدآفرینی و تحقق آرمان «ما می‌توانیم» دارد گفت: امیدواریم همان‌گونه که رهبر فرزانه تحول سیاسی بارها تأکید نموده‌اند بتوانیم در راستای الگوسازی برای نوجوانان و جوانان کشور موفق باشیم.


بنا بر اعلام دیجیاتور، رییس جهاددانشگاهی، حسن مسلمی نائینی، در مورد هجدهمین سالگرد درگذشت دکتر سعید کاظمی آشتیانی، بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول‌های بنیادی در ایران، اعلام کرد که جهاددانشگاهی با توجه به این مناسبت، مجموعه برنامه‌هایی تحت عنوان پویش “سعید ایران” را برای تبیین ابعاد مختلف شخصیت علمی، فرهنگی و اخلاقی این جهادگر فقید برگزار خواهد کرد. در این برنامه‌ها، اقداماتی مانند برگزاری مراسم بزرگداشت، انجام امور رسانه‌ای و تبلیغی، برگزاری مسابقه ادبی و آثار خلاقانه و غیره انجام خواهد شد. همچنین، جهاددانشگاهی در نظر دارد کتابچه‌ای درباره زندگی و دستاوردهای دکتر کاظمی آشتیانی تهیه کند و تیزرها و عکس ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *