مصرف حدود ۱۲۷ میلیون لیتر بنزین در هشتمین روز بهار

مصرف حدود ۱۲۷ میلیون لیتر بنزین در هشتمین روز بهار


در امروز چهارشنبه، حجم توزیع بنزین در ایران به ۱۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسیده است که نشان از افزایش ۲۲ درصدی نسبت به سال گذشته دارد. همچنین، مصرف بنزین در نوروز امسال نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به ۵.۳ درصد افزایش یافته است. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز با هشداری درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور، از مردم خواسته است که با سازماندهی مصرف و رعایت موارد بهینه، به کاهش مصرف سوخت کمک کنند. در آخرین روز سال گذشته نیز بیش از ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در ایران مصرف شده است که این عدد یک رکورد بی‌سابقه است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از وزارت منابع هیدروکربن، حجم توزیع سوخت در سراسر کشور روز چهارشنبه (هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۳) به ۱۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین رسید که در مقایسه با رقم ۱۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر مدت مشابه سال گذشته (هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲)، بیش از ۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش ۵.۳ درصدی مصرف بنزین در نوروز امسال

بر پایه این گزارش، میانگین توزیع روزانه بنزین در سراسر کشور از یکم تا هشتم فروردین امسال به ۱۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسید که این عدد در مقایسه با رقم ۱۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر طی دوره مشابه پارسال (یکم تا هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲)، ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر معادل ۵.۳ درصد افزایش یافته است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با هشدار درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور، از هموطنان خواست با سازماندهی مصرف سوخت و رعایت موارد مربوط به مصرف بهینه، کارکنان این شرکت را در سوخت‌رسانی مطلوب به هموطنان یاری کنند.

در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ (آخرین روز سال قبل)، بیش از ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکوردی بی‌سابقه در مصرف بنزین سراسر کشور به‌شمار می‌آید.


افزایش توزیع سوخت در سراسر کشور امسال نسبت به سال گذشته نشان داده است. میانگین توزیع روزانه بنزین نیز افزایش یافته است. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز از مردم خواسته است که در سازماندهی مصرف سوخت به منظور مصرف بهینه کمک کنند. مصرف بی‌سابقه بنزین در آخرین روز سال گذشته نیز برجسته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *