عدم وجود محدودیت دینی و مذهبی در مورد دریافت و تزریق خون

محدودیت دینی و مذهبی در دریافت و تزریق خون وجود ندارد

0 نظر


نمایندگان سازمان سلامت لیبی از سازمان انتقال خون ایران بازدید کرده و در مورد تجربیات ایران در زمینه انتقال خون مذاکره کردند. در این دیدار، عباداله سالک مقدم معاون فنی و فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون، گزارشی از وضعیت انتقال خون ایران ارائه داد و اعلام کرد که ایران در سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد خون اهدا کرده است. همچنین، نمایندگان لیبی از ظرفیت ارتباطی و همکاری با انتقال خون ایران برای بهبود و توسعه انتقال خون خود امیدواری کردند.

به گزارش دیجیاتور، نمایندگانی از سازمان سلامت لیبی از سازمان انتقال خون ایران بازدید و پیرامون استفاده از تجربیات ایران در جهت رشد و توسعه انتقال خون لیبی مذاکره کردند.

در این دیدار، عباداله سالک مقدم معاون فنی و فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون، گزارشی از وضعیت انتقال خون ایران ارائه داد.

وی با اشاره به اهدای بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد خون طی سال گذشته، سلامت خون اهدایی ایران را در حد کشورهای برخوردار دانست و گفت: سازمان انتقال خون ایران اولین کشور منطقه است که در سال ۲۰۰۷ به اهدای خون صد درصد داوطلبانه رسیده است.

سالک مقدم، سازمان انتقال خون ایران را همکار سازمان جهانی بهداشت دانست و از آمادگی برای کمک به ارتقای انتقال خون در کشورهای منطقه خبر داد.

وی در پاسخ به سوالات نمایندگان سازمان سلامت لیبی گفت: اهدای پولی و مشوق‌های اهدای خون از بدو تشکیل سازمان انتقال خون ایران وجود نداشته و خون با اهداف انسان دوستانه و معنوی اهدا می‌شود و هیچ محدودیت دینی و مذهبی در دریافت و تزریق خون وجود ندارد و رعایت شرایط استاندارد تعریف شده برای اهدای خون تنها ملاک پذیرش اهدا کننده و انتقال خون است.

مدیر تجهیزات علوم درمانی سازمان سلامت لیبی در این بازدید ابراز تمایل کرد از تجهیزات ایران در انتقال خون کشورشان استفاده کنند.

نمایندگان کشور لیبی در این بازدید، استانداردهای انتقال خون کشورمان را بسیار بالا ارزیابی کردند و ابراز امیدواری کردند که از ظرفیت ارتباطی و همکاری با انتقال خون ایران نتایج مثبتی حاصل شود.


گزارشی از وضعیت انتقال خون ایران ارائه شد و سفیران لیبی از تجربیات ایران در جهت رشد و توسعه انتقال خون لیبی مذاکره کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *