ما هوشمندان را به حل این معما دعوت می‌کنیم: چهار چوب کبریت را جابجا کنید تا دو فلش کوچک درست شود

معماهای چوب کبریتی یکی از برنامه‌های جذاب و آموزنده برای تقویت مهارت‌های حل مسئله و تفکر منطقی است. این معماها افراد را به فکر کردن به روش‌های متفاوت و حل مسائل به صورت خلاقانه ترغیب می‌کنند. حل این پازل‌ها نه تنها موجب افزایش تمرکز و توجه می‌شود، بلکه یک تمرین ذهنی برای مغز نیز برای شما فراهم می‌کند. با حل معماهای چوب کبریتی، می‌توانید به تیزبینی و درگیر شدن ذهن خود کمک کنید و به طرز جالب و خلاقانه‌ای مشغول فعالیت شوید.

اگر از حل معماهای پیچیده و یافتن راه حل‌ها لذت می‌برید، قطعا عاشق معماهای چوب کبریتی خواهید شد. هدف این معماها این است که مهارت‌های حل مسئله شما را آزمایش کنند و شما را به فکر کردن به روش‌های متفاوت وادار کنند.معماهای چوب کبریت نوعی بازی فکری هستند که در دسته پازل‌های منطقی قرار می‌گیرند و اغلب در اشکال مختلف مانند پازل‌های تصویری، پازل‌های علم اعداد، معماها و غیره طرح می‌شوند تا علاقه‌مندان به این سبک معماها بتوانند با تنوع‌های مختلف مسائل چوب کبریتی رودررو شوند.

با تمرین منظم حل پازل‌های چوب کبریت، افراد می‌توانند تمرکز و توجه خود را به جزئیات افزایش دهند. علاوه بر این، حل معماهای چوب کبریت یک تمرین ذهنی برای مغز به شمار رفته و درگیر شدن منظم در این فرایند حل پازل‌ها به مرور به تیزبینی و درگیر شدن ذهن کمک می‌کند.

معمای چوب کبریتی فلش

چگونه می‌توانید با جابجا کردن چهار چوب کبریت، از این فلش بزرگ، دو فلش کوچک بسازید؟ 

شما برای حل این معما تنها ۲۰ ثانیه زمان دارید. پس از گذشت زمان غافل نشوید.

معمای چوب کبریتی فلش

.

.

.

.

.

وقت زیادی ندارید. حواستان به ساعت باشد.

.

.

.

.

.

.

.

.

به پایین صفحه بروید تا جواب را با توضیح و شکل ببینید

.

.

.

.

.

بیشتر بخوانید: دو چوب کبریت رو جابجا کن تا ۱۱ مربع تشکیل می‌شن | فقط ۱۵ ثانیه وقت داری پس عجله کن!

.

.

.

.

.

.

.

آیا توانستید این معما را حل کنید؟

.

.

.

راه دیگری برای حل این معما به ذهن شما رسیده بود؟

.

.

.

.

پاسخ معمای چوب کبریتی فلش

چوب کبریت‌های اشاره گر فلش را به سمت پایین حرکت دهید تا به مثلث کوچک‌تر تبدیل شود و دو چوب کبریت که به مثلث بزرگتر متصل هستند، آن‌ها را به دو مثلث کوچکتر جدا می‌کنند.

پاسخ معمای چوب کبریتی فلش

به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر کودکی دارید یا کودکی را از آشنایان می‌شناسید، برای تقویت ذهن او، صورت سؤال این معما را با استفاده از چوب‌کبریت‌های واقعی روی یک سطح صاف برای او رسم کرده و از او بخواهید که تلاش کند با جابجایی چوب کبریت‌ها به پاسخ معما برسد. با این کار آن‌ها را برای یادگیری مفاهیم جدید ریاضیات آماده می‌کنید و مهم‌تر از همه یک سرگرمی مفید و سالم برای او ایجاد کرده‌اید.

بیشتر بخوانید: فقط با یک حرکت معادله چوب کبریت ۳=۱-۴+۶ رو درست کن | اگه باهوشی از دو روش حل کن

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت دیجیاتور به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *