فوتِ لی سان کیون، بازیگر اثر سینمایی “انگل” در سن ۴۸ سالگی

لی سان کیون بازیگر «انگل» درگذشت/ مرگ در ۴۸ سالگی


لی سان کیون، بازیگر کره جنوبی که در اثر سینمایی «انگل» برنده جایزه اسکار ۲۰۲۰ شده بود، صبح چهارشنبه درگذشت. پیکر او در یک ماشین در پارکی در مرکز سئول پیدا شد و پلیس پس از جستجوی او درصدد بررسی دلیل مرگ وی بود. لی به تازگی به دلیل مصرف غیرقانونی مواد مخدر تحت بازجویی قرار گرفته بود و اظهار کرده بود قربانی باج‌گیری شخص دیگری شده است. اثر سینمایی «انگل» در سال ۲۰۲۰ ۴ جایزه اسکار را دریافت کرد و لی با بازی در این اثر سینمایی به شهرت جهانی رسید. وی قبل از این در اثر سینمایی‌های دیگری همچون «بازپرداخت» و «خواب» بازی کرده بود. همسر و دو فرزند لی نیز از او بازماندند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از آسوشیتدپرس و خبرگزاری کره جنوبی یونهاپ، لی سان کیون بازیگر کره جنوبی که در اثر سینمایی «انگل» برنده جایزه اسکار ۲۰۲۰ بازی کرده بود، صبح چهارشنبه درگذشت. او ۴۸ ساله بود.

پیکر بی‌جان او در یک ماشین در پارکی در مرکز سئول پیدا شد. پلیس پس از اینکه خانواده لی گفته بودند او یادداشتی برای خودکشی نوشته و اوایل روز چهارشنبه خانه را ترک کرده است، در جستجوی او بود.

لی به تازگی برای مصرف غیرقانونی مواد مخدر تحت بازجویی پلیس قرار گرفته بود. وی ادعا کرده بود قربانی باج‌گیری شخص دیگری شده و صدها هزار دلار به دلیل اخاذی از دست داده است. به گزارش یونهاپ، پلیس تاکنون ۳ بار این بازیگر را به اتهام استفاده از ماری جوانا و سایر مواد مخدر بازجویی کرد و او ادعا کرد که فریب خورده است.

سال ۲۰۲۰ اثر سینمایی «انگل» ۴ جایزه اسکار شامل بهترین اثر سینمایی، کارگردانی برای بونگ جون هو، فیلمنامه اصلی و اثر سینمایی بلند بین‌المللی را دریافت کرد. این اثر سینمایی پیش از آن برنده نخل طلای جشنواره اثر سینمایی کن شد و اولین اثر سینمایی کره جنوبی بود که به این افتخار دست یافت. بازیگران «انگل» از جمله لی، جایزه انجمن بازیگران هنر هفتم را برای بازی فوق‌العاده گروه بازیگران یک اثر سینمایی سینمایی دریافت کردند.

در اثر سینمایی «انگل» لی در نقش پارک دونگ‌یک، پدر خانواده‌ای ثروتمندی بازی کرد که بدون اینکه بداند، اعضای خانواده کلاهبردار کیم را برای امور مختلف استخدام می‌کند. وقتی روشن می‌شود چه فریبی خورده توسط کیم کی تاک (سونگ کانگ هو) در جشن تولد دخترش، کشته می‌شود.

لی پس از اینکه با بازی در اثر سینمایی «انگل» به شهرت جهانی رسید، در سریال «دکتر برین» برای اپل تی‌وی پلاس بازی کرد. این سریال اولین سریال کره‌ای اپل بود و لی برای آن نامزدی امی را به دست آورد. او بازیگر شناخته شده سینمای کره بود و در ۲ دهه اخیر در اثر سینمایی‌های متعددی از جمله «بازپرداخت»، «خاطرات یک دادستان»، «آقای من» و «کشتن عاشقانه» بازی کرده بود.

لی یک چهره محبوب سینمای کره بود و در جشنواره کن امسال با اثر سینمایی‌های «پروژه سکوت» و «خواب» حضور داشت که اثر سینمایی دوم در سپتامبر اکران خود را آغاز کرد و به مدت سه هفته در صدر جدول باکس آفیس کره جای داشت.

همسر لی که بازیگر جئون های‌جین است و ۲ فرزندشان بازماندگان این بازیگر هستند.


بازیگر کره جنوبی، لی سان کیون، که در اثر سینمایی “انگل” برنده جایزه اسکار 2020 شده بود، صبح چهارشنبه درگذشت. پیکر او در یک ماشین در پارکی در مرکز سئول پیدا شد. قبل از اینکه به شهرت جهانی دست یابد، لی برای مصرف غیرقانونی مواد مخدر تحت بازجویی قرار گرفته بود. او ادعا کرده بود قربانی باج‌گیری شخص دیگری شده و صدها هزار دلار به دلیل اخاذی از دست داده است. سال 2020، اثر سینمایی “انگل” 4 جایزه اسکار را دریافت کرد. لی پس از بازی در اثر سینمایی “انگل”، در سریال “دکتر برین” نیز بازی کرد. او بازیگر شناخته شده سینمای کره بود و در این دو دهه در اثر سینمایی‌های متعددی بازی کرده بود. لی یک چهره محبوب سینمای کره بود و در جشنواره کن امسال با اثر سینمایی‌های “پروژه سکوت” و “خواب” حضور داشت. همسر و ۲ فرزند او بازماندگان این بازیگر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *