مقررات جدید چین برای حفاظت از وجوه کاربران در بازی‌های رایانشی

قوانین جدید چین برای محافظت از پول کاربران در بازی‌های رایانشی


قوانین جدید در چین که برای محدود کردن هزینه کاربران در بازی های رایانه ای اعمال می شوند، تأثیر بسزایی بر تولیدی بازی های آنلاین داشته است. این قوانین باعث کاهش ۸۰ میلیارد دلار ارزش بازاری دو شرکت بزرگ بازی چینی شده و بازی های آنلاین را محدودیت هایی بر سقف پرکردن کیف پول های دیجیتال کاربران قرار می دهد. همچنین شرکت ها دیگر اجازه ندارند به کاربرانی که هر روز از سرویس آنها استفاده می کنند یا کاربران جدید را پاداش دهند. اما قوانین جدید شامل یک پیشنهاد هستند که احتمالاً تولیدی بازی های رایانه ای از آن استقبال می کند و رگولاتورها را ملزم به تکمیل فرایند تایید بازی ها در ۶۰ روز می کند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از رویترز، این قوانین ضربه ای به بزرگترین بازار رایانه ای جهان است که در سال جاری دوباره رشد کرده بود.

قوانین جدید که برای هزینه مالی جهت بازی های آنلاین حد و مرز تعیین می کند، سرمایه گذاران را بیمناک کرده و حدود ۸۰ میلیارد دلار از ارزش بازاری دو شرکت بزرگ بازی رایانه ای چین کاسته است. براساس قوانین جدید بازی های آنلاین اجازه ندارند به کاربرانی که هر روز از سرویس آنها استفاده می کنند، پاداش بدهند. همچنین اگر کاربران برای نخستین بار از بازی رایانه ای استفاده می کنند یا چند بار متوالی یک بازی آنلاین را انجام دهند، شرکت ها اجازه ندارند به آنها پاداش بدهند.

ارزش سهام تنسنت هلدینگ، بزرگترین شرکت بازی رایانه ای جهان ۱۶ درصد کاهش یافت. از سوی دیگر پس از انتشار پیش نویس قوانین جدید، ارزش شرکت NetEase (رقیب تنسنت) نیز ۲۵ درصد کاهش یافت.

ویگو ژانگ نایب رییس تنسنت گیمز در پاسخ به سوالی درباره تاثیر پیش نویس قوانین اعلام کرد این شرکت نیازی به ایجاد تغییرات بنیادی در مدل کسب وکار یا عملیات های خود برای بازی های رایانه ای ندارد و افزود این شرکت به طور سختگیرانه الزامات رگولاتوری را اجرا می کند.

ژانگ افزود پیش از این و به خصوص از ۲۰۲۱ میلادی، زمانیکه حفاظت از کودکان مورد توجه حکومت چین قرار گرفت، افراد زیر سن قانونی مبالغ اندکی برای بازی های رایانه ای صرف می کردند.

قوانین جدید برای محدود کردن هزینه کاربران در بازی های رایانه ای بسیار شفاف هستند. بازی های رایانه ای در کنار ممنوعیت اعطای پاداش به کاربران باید محدودیت هایی بر سقف پرکردن کیف پول های دیجیتال آنها برای هزینه در بازی های آنلاین وضع کنند.

با این وجود قوانین جدید شامل یک پیشنهاد هستند که احتمالا تولیدی بازی های رایانه ای از آن استقبال می کند و رگولاتورها را ملزم می کند فرایند تایید بازی ها را در ۶۰ روز تکمیل کنند.


قوانین جدید باعث کاهش ارزش سهام دو شرکت بزرگ بازی رایانه ای چین شده است. این قوانین باعث کاهش حدود ۸۰ میلیارد دلار از ارزش بازاری این دو شرکت شده است. بازی های آنلاین دیگر نمی توانند پاداشی به کاربرانشان اعطا کنند و شرکت ها نیز نمی توانند به کاربرانی که برای نخستین بار از بازی رایانه ای استفاده می کنند یا چند بار متوالی یک بازی آنلاین را انجام می دهند، پاداش بدهند. ارزش سهام تنسنت هلدینگ و NetEase پس از انتشار پیش نویس قوانین جدید کاهش یافته است. تنسنت گیمز نیازی به تغییرات بنیادی در مدل کسب وکار خود ندارد و به طور سختگیرانه الزامات رگولاتوری را اجرا می کند. در گذشته، افراد زیر سن قانونی مبالغ اندکی برای بازی های رایانه ای صرف می کردند. قوانین جدید شفافیت بیشتری را در محدود کردن هزینه کاربران در بازی های رایانه ای به ارمغان می آورند. همچنین این قوانین محدودیت هایی بر سقف پرکردن کیف پول های دیجیتال کاربران در بازی های آنلاین تعیین می کنند. همچنین پیشنهادی در قوانین جدید وجود دارد که ملزم رگولاتورها می کند فرایند تایید بازی های رایانه ای را در ۶۰ روز تکمیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *