تیم ملی جودو قمی با تشکیل تمامیت به مسابقات قهرمانی آسیا راه می‌یابد.

قمی: تیم ملی جودو با ترکیب کامل به مسابقات قهرمانی آسیا می‌رود

0 نظر


در رقابت‌های جودو قهرمانی کشور که در بوشهر برگزار شد، حضور چهره‌های نام آشنا که به دلیل موانع مختلفی از مسابقات دور بودند، در کنار جوانان با آینده برداشت، باعث شد تا رقابت‌های جذاب و با سطح بالا برگزار شود. حضور ۲۴۵ جودوکار در این مسابقات از استان‌های مختلف و تقابل بین جوانان و تجربه‌داران در اوزان مختلف سبب شد تا سطح فنی قابل قبولی مشاهده شود. در مسابقات، محمودی پس از ۱۰ دقیقه مبارزه، پیروز شده و مدال طلا را کسب کرد. همچنین جودوکاری از لرستان به نام محمد نیک آبادی در وزن ۹۰- کیلوگرم شاهدیم که با برتری در مقابل همه رقبایش به مدال طلا دست یافت. در مسابقات آتی نیز امیدواریم همین توانمندی‌ها در جوانان ادامه داشته باشد. تیم ملی نیز در ماه اردیبهشت در مسابقات قهرمانی آسیا در هنگ کنگ و قهرمانی جهان در ابوظبی حضور خواهد داشت و برنامه‌های آتی خود را شروع خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، رقابت‌های جودو قهرمانی کشور به مدت دو روز در سالن شهید محسن چکاه بوشهر برگزار شد. حضور برخی چهر های نام آشنایی که چند سالی به دلایل مختلف از جمله آسیب دیدگی از تاتامی مسابقات دور بودند در کنار جوانان با آتیه باعث شد، رقابت‌های سطح بالا و جذابی را علاقمندان به جودو شاهد باشند. موضوعی که رضایت حسین قمی سرمربی تیم ملی را نیز در پی داشت.

قمی در این مورد به خبرنگار دیجیاتور گفت: حضور ۲۴۵ جودوکار در این دوره از مسابقات از استان‌های مختلف و تقابل جوانان و با تجربه‌ها در اوزان مختلف باعث شد تا سطح فنی قابل قبولی را شاهد باشیم. در این بین در اوزان ۶۰ و ۶۶ کیلوگرم مسابقات خیلی نزدیک بود. به عنوان مثال مبارزه محمودی و پاپی در فینال یک رقابت جذاب و دیدنی بود که محمودی بعد از ۱۰ دقیقه پیروز و به مدال طلا دست یافت.

وی در مورد اینکه در این دوره از مسابقات پدیده‌ای نظر شما را جلب کرد یا خیر گفت: در وزن ۹۰- کیلوگرم محمد نیک آبادی از لرستان چهره جدیدی بود که مبارزات سطح بالایی را به نمایش گذاشت و با برتری مقابل همه مدعیان به سکوی نخست و مدال طلا دست یافت. در اوزان دیگر هم چند جوان با اتیه توانایی خود را به نمایش گذاشتند که امیدوارم همین روند را در مسابقات آتی ادامه دهند.

سرمربی تیم ملی در مورد برنامه‌های آتی خود گفت: اردیبهشت ماه سختی را در ابتدای سال ۱۴۰۳ پیش رو داریم. اول ماه مسابقات قهرمانی آسیا در هنگ کنگ و پایان ماه هم ابوظبی مسابقات قهرمانی جهان، این دو رویداد مهم باعث شده تا کار را خیلی زود شروع کنیم. طی روزهای آینده جلسه‌ای با رییس فدراسیون و کمیته فنی خواهیم داشت و پس از تنظیم برنامه‌ها، اردوهای تیم ملی را آغاز می‌کنیم. نفرات اول تا سوم مشترک به همراه منتخبین کمیته فنی به اردوی آماده سازی دعوت خواهند شد.

قمی در پایان گفت: هدف ما حضوری موفق در مسابقات قهرمانی آسیا است، به همین دلیل در همه اوزان و با بهترین نفرات به این مسابقات خواهیم رفت. پس از آن نتایج و شرایط موجود در کمیته فنی فدراسیون طرح و در خصوص ترکیب نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی جهانی تصمیم گیری خواهد شد.


در رقابت‌های جودو قهرمانی کشور در بوشهر، حضور جودوکاران با تجربه و جوانان با آتیه باعث برگزاری مسابقات سطح بالا و جذاب شد. حضور ۲۴۵ جودوکار از استان‌های مختلف در این مسابقات باعث شد تا سطح فنی مناسبی به نمایش درآید. در وزن ۶۰ و ۶۶ کیلوگرم، مبارزات بسیار نزدیک بود و محمودی پس از ۱۰ دقیقه مبارزه پیروز شد و مدال طلا را به دست آورد. در وزن ۹۰- کیلوگرم، محمد نیک آبادی از لرستان با برتری مقابل همه مدعیان مدال طلا را به خود اختصاص داد. برنامه‌های آینده تیم ملی شامل مسابقات قهرمانی آسیا در هنگ کنگ و مسابقات قهرمانی جهان در ابوظبی است و تیم در حال آماده‌سازی برای این مسابقات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *