موفقیت فوتبال امروز به مهاجمان بستگی ندارد/ نیاز به تأمین نقصانات استقلال است

فوتبال امروز متکی به مهاجمان نیست/کمبودهای استقلال باید تامین شود


بهتاش فریبا در گفت‌وگو با خبرنگار دیجیاتور، در خصوص وضعیت آبی‌های پایتخت و برد ۴ بر صفر مقابل نساجی مازندران اظهار داشت که استقلال شرایط بسیار خوبی دارد و شاگردان نکونام با بازی‌هایی که انجام دادند روز به روز بهتر می‌شوند. وی همچنین اشاره کرد که فوتبال امروز متکی به مهاجمان نیست و مدافعان باید هجومی باشند و از ضربات ایستگاهی و کرنرها با توجه به ظرفیتی که دارند نهایت استفاده را ببرند. همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دربی در بازی استقلال مقابل نساجی تأثیر داشته است گفت که صد در صد بازی دربی روی بازی استقلال تأثیر گذار بوده است چرا که معمولاً بازی‌های بعد از دربی فارغ از هر نتیجه سخت هستند.

بهتاش فریبا در گفت‌وگو با خبرنگار دیجیاتور، در خصوص وضعیت آبی‌های پایتخت و برد ۴ بر صفر مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: استقلال در حال حاضر شرایط بسیار خوبی دارد و شاگردان نکونام با بازی‌هایی که انجام دادند روز به روز بهتر می‌شوند. در باشگاه هم هرچیزی سر جای خودش است و همه به وظایف خود عمل می‌کنند. استقلال مقابل نساجی بازی بسیار خوبی را انجام داد و توانست ۴ گل را به ثمر برساند هرچند معتقد هستم می‌توانستیم ۴ گل دیگر هم بزنیم. در این دیدار تعویض‌هایی هم که کادر فنی استقلال انجام داد توانستند گلزنی کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دربی در بازی استقلال مقابل نساجی تأثیر داشته است یا خیر گفت: صد در صد بازی دربی روی بازی استقلال تأثیر گذار بوده است چرا که معمولاً بازی‌های بعد از دربی فارغ از هر نتیجه سخت هستند. استقلال هم با توجه به اینکه در این دیدار از پرسپولیس عقب افتاده بود تلاش کرد تا نتیجه را به تساوی بکشاند. همین موضوع انگیزه زیادی به بازیکنان آبی‌ها داد تا در مقابل نساجی بازی خوبی را ارائه بدهند. اگر بر عکس این موضوع اتفاق می‌افتاد مطمئن باشید استقلال مقابل نساجی چنین بازی را ارائه نمی‌داد.

فوتبال امروز متکی به مهاجمان نیست

مربی سابق تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص شیوه بازی استقلال و متکی نبودن به مهاجمان عنوان کرد: فوتبال امروز با فوتبالی در گذشته بازی می‌کردیم فرق می‌کند فوتبالی که استقلال امروز ارائه می‌دهد منوط به استقلال نیست. در فوتبال جهان همه تیم‌ها تاکتیک‌های مختلفی را اتخاذ می‌کنند و بر اساس حریفانی که دارند تاکتیک‌های خود را تغییر می‌دهند. استقلال مقابل نساجی محمدی و رمضانی به میدان آمدند و گره کار را باز کردند.

۶۰ درصد گل‌های فوتبال را مدافعان می‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران با اشاره به خصوصیات مدافعان و تأثیر آنها بر گلزنی گفت: امروز مدافعان باید دارای خصوصیت سر زنی باشند و علاوه بر مهاجمان بتوانند در جریان بازی از توانایی سرزنی خود برای گلزنی استفاده کنند. در فوتبال روز دنیا ۶۰ درصد گل‌ها را مدافعان با ضربه سر روی ارسال‌هایی که می‌شود به ثمر می‌رسانند. در واقع مدافعان باید هجومی باشند و از ضربات ایستگاهی و کرنرها با توجه به ظرفیتی که دارند نهایت استفاده را ببرند.

پس از اتحاد همه فهمیدند که باید برای موفقیت باشگاه کار کنند

فریبا در خصوص اتحاد بین بازیکنان، کادر فنی و مدیران باشگاه تصریح کرد: از زمانی که تأمل بین مدیرت باشگاه و کادر فنی با وساطت غیر فوتبالی‌ها رقم خورد وضعیت استقلال تغییر کرد. نتایجی هم که از هفته چهارم به بعد برای آبی‌های پایتخت به دست آمد قابل قبول بود. این موضوع هم ثابت شد که هر کسی در جای خودش کار کند و به وظایف خود عمل کند می‌توان موفقیت را دید، مدیرعامل باید به دنبال جذب اسپانسر و پول باشد و کادر فنی و بازیکنان هم کار فنی خود را پیش ببرند تا به پیروزی برسند.

هیچ بازی در لیگ آسان نیست

وی با اشاره به بازی استقلال تهران با گل گهر سیرجان در هفته چهاردهم بیان کرد: در فوتبال امروز هیچ بازی آسان نیست، شما دیدید استقلال خوزستان قعرنشین مقابل پرسپولیس چگونه بازی کرد. این دیدار نشان داد که جایگاه تیم‌ها اهمیت ندارد. با توجه به همزمان بودن بازی‌های لیگ خیلی بازی‌های گل گهر سیرجان را ندیده‌ام اما با توجه به نتایجی از این تیم دیدم مشخص است روند آنها سینوسی بوده است.

فوتبال امروز متکی به مهاجمان نیست/کمبودهای استقلال باید تامین شود

مربی سابق تیم فوتبال استقلال ادامه داد: گل گهر مربی یونانی خوبی دارد اما قطعاً شناخت کافی از تیم استقلال و بازیکنانی که دارد، نخواهد داشت. آن‌ها تنها با آنالیزهایی که از بازی‌های قبلی دارند به مصاف استقلال خواهند آمد. اگر مربی گل گهر ایرانی بود قطعاً کار نکونام و شاگردانش سخت می‌شد. در حال حاضر سپاهان تنها یک امتیاز و با یک بازی کمتر پشت سر استقلال است و با توجه به این شرایط باید ۳ امتیاز بازی‌های باقی مانده را کسب کنیم.

استقلال کمبودهایی دارد که باید رفع کند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص تقویت آبی‌ها در نیم فصل دوم گفت: تشخیص اینکه بازیکنی به تیم اضافه شود یا نه به عهده کادر فنی است اما من هم به عنوان یک هوادار احساس می‌کنم کمبودهایی در تیم داریم که باید در نیم فصل آنها را بر طرف کنیم. با توجه به مصدومیت‌هایی هم که امروز در فوتبال دنیا در حال رخ دادن است، باید بازیکنان برای تیم جذب شوند که بتوان در طول فصل به خوبی از آن‌ها استفاده کرد. اگر مقررات مسخره سقف قراردادها اجازه دهد استقلال می‌تواند در نیم فصل بازیکنان خوبی را جذب کند.


وضعیت خوب استقلال و شاگردان نکونام با بازی‌ها بهتر می‌شوند. تعویض‌های کادر فنی توانستند گلزنی کنند. بازی دربی تأثیر گذار بوده و انگیزه زیادی به بازیکنان داده است. استقلال متکی به مهاجمان نیست و مدافعان نیز در گلزنی تأثیر دارند. اتحاد بین بازیکنان، کادر فنی و مدیران باشگاه موفقیت را تضمین می‌کند. هیچ بازی در لیگ آسان نیست و استقلال باید کمبودهای خود را وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *