فلسطینی‌ها نظامیان صهیونیست را به عقب نشینی مجبور کردند

فلسطینی‌ها نظامیان صهیونیست را وادار به عقب نشینی کردند


تحلیلگر امنیتی فایز الدویری در گفتگویی اعلام کرد که مبارزان فلسطینی در شجاعیه تیپ گولانی را وادار به عقب نشینی کردند و تیپ گولانی پس از ۶۰ روز نبرد از نوار غزه عقب نشینی کرده است. این عقب نشینی در پی ضربات سخت مقاومت و کشته و زخمی شدن ده ها نفر از نیروهایش صورت گرفته است. همچنین گردان‌های الاقصی در طی ۳ روز گذشته ۳ خودروی زرهی دشمن را هدف قرار دادند و شلیک خمپاره به تانک‌های اسرائیلی نیز از جمله عملیات‌های مقاومت فلسطین در این دوران بوده است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «سرلشکر فایز الدویری تحلیلگر امنیتی» در گفتگویی تاکید کرد که مبارزان فلسطینی در شجاعیه مجدداً تیپ گولانی را وادار به عقب‌نشینی کردند و همانگونه که سال ۲۰۱۴ طعم تلخ شکست را به آن چشاند و ۷۰ نفر از نیروهایش را به قتل رساند، امروز بار دیگر شکست و ذلت را بر آن تحمیل کرد.

ساعاتی پیش از این، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد تیپ گولانی به منظور سازماندهی مجدد نیروهایش از نوار غزه عقب‌نشینی کرده است.

عقب‌نشینی تیپ گولانی در پی ضربات سخت مقاومت و کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از نیروهایش به ویژه در محله شجاعیه انجام گرفته است.

رسانه‌های اسرائیلی تاکید کردند که تیپ گولانی پس از ۶۰ روز نبرد و متحمل شدن ضربات و تلفات سنگین از نوار غزه عقب‌نشینی کرده است.

تیپ گولانی زبده‌ترین نیروی ارتش رژیم صهیونیستی است که اشغالگران اسرائیلی برای رویارویی با مقاومت امید زیادی به آن بسته بودند.

براساس گزارش‌ها، گردان‌های الاقصی در غزه طی ۳ روز گذشته حداقل ۳ خودروی زرهی دشمن صهیونیستی را با راکت‌های ضدزره تاندوم در شرق محله شیخ رضوان در غزه هدف قرار دادند.

گفته شده این رویارویی مستقیم با نیروهای دشمن در شرق محله شیخ رضوان با سلاح‌های متوسط و سبک به وارد کردن تلفاتی قطعی به دشمن منجر شد.

همچنین شلیک خمپاره به سمت تانک‌های اسرائیلی در غرب محور المقوسی در محله شیخ رضوان، به همراه انهدام یک دستگاه تانک با راکت تاندوم در شمال شرق خان یونس از دیگر عملیات‌های مقاومت فلسطین در ۳ روز گذشته به شمار می‌رود.


عقب‌نشینی تیپ گولانی از نوار غزه به دلیل شکست و ضربات سخت مقاومت فلسطینی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *