عکس جدید از تحولات فصلی از تابستان تا زمستان توسط ناسا

عکس جدید ناسا از انقلاب تابستانی تا زمستانی


این عکس با استفاده از یک دوربین سوراخ سوزنی و کاغذ هنر تصویربرداری، مسیر منحنی روزانه خورشید را در آسمان سیاره زمین از مرتولا واقع در پرتغال نشان می دهد. این عکس از تحول اساسی تابستانی تا تحول اساسی زمستانی یعنی از ۲۱ ژوئن تا ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی را نشان می دهد. تحول اساسی تابستانی بالاترین نقطه و طولانی ترین قوس خورشید را نشان می دهد و تحول اساسی زمستانی حداقل ساعات روشنایی را در آغاز زمستان نشان می دهد که مصادف با ۲۲ دسامبر برای مناطق در آمریکای شمالی است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ناسا، یک نوردهی ۱۸۳ روزه با یک دوربین سوراخ سوزنی و کاغذ هنر تصویربرداری منجر به ثبت این عکس شد.

عکس مذکور در حقیقت از تحول اساسی تابستانی تا تحول اساسی زمستانی یعنی از ۲۱ ژوئن تا ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی را نشان می دهد. به طور دقیق تر این عکس مسیر منحنی روزانه خورشید را در آسمان سیاره زمین از مرتولا واقع در پرتغال دنبال می کند.

در ۲۱ ژوئن، بالاترین نقطه و طولانی ترین قوس خورشید نشان دهنده طولانی ترین روز و آغاز نجومی تابستان در نیمکره شمالی است.

مطالعات تاریخی تحول اساسی زمستانی با کمترین ساعات روشنایی روز در آغاز زمستان در شمال است که مطابق با کوتاه ترین و پایین ترین قوس خورشید در سال ۲۰۲۲ خورشیدی است. در سال ۲۰۲۳، تحول اساسی زمستانی شمالی در ۲۲ دسامبر در ساعت ۳:۲۷ UTC شروع شد که این مطالعات تاریخی مصادف با ۲۱ دسامبر برای مناطق در آمریکای شمالی است.


عکس ثبت شده نمایش مسیر منحنی روزانه خورشید را در آسمان نشان می دهد، از تحول اساسی تابستانی تا تحول اساسی زمستانی، به طور دقیق تر این عکس مسیر خورشید را از مرتولا، پرتغال دنبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *