تعیین شدن ضامن برای مشمولان طرح زراعت قراردادی

ضامن مشمولان طرح کشاورزی قراردادی مشخص شد


کشاورزان مشمول طرح زراعت قراردادی از این پس می‌توانند به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه جامع زراعت قراردادی، ضمن ثبت نام در این طرح و شرکت در مراحل اعتبارسنجی، از مزایا و تخفیف‌های طرح زراعت قراردادی بهره‌مند شوند. بانک زراعت همچنین، با بسیج شعب خود در سراسر کشور، در حال اجرای زراعت قراردادی در حوزه سایر محصولات زراعت است. در قالب این طرح، بانک زراعت به عنوان ضامن کشاورزان، بستری را فراهم کرده تا مبلغ پوشش ریسک پس از برداشت و فروش محصول با تخفیف ۲۰ درصد به شرکت پوشش ریسک پرداخت شود. همچنین کشاورزان با مشارکت در این طرح، به ازای هر تن محصول، یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به صورت بلاعوض از مجریان دولتی این طرح دریافت می‌کنند.

به گزارش دیجیاتور، کشاورزان مشمول طرح زراعت قراردادی که تا پیش از این با مراجعه به شعب بانک زراعت در سراسر کشور وارد فرآیند اعتبارسنجی می‌شدند، از این پس می‌توانند به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه جامع زراعت قراردادی، ضمن ثبت نام در این طرح و شرکت در مراحل اعتبارسنجی از مزایا و تخفیف‌های طرح زراعت قراردادی بهره‌مند شوند. به دنبال اجرای زراعت قراردادی در حوزه زعفران، این بانک با بسیج شعب خود در سراسر کشور در حال اجرای زراعت قراردادی در حوزه سایر محصولات زراعت به ویژه محصولات استراتژیک مانند گندم، جو و دانه‌های روغنی است.

این کار با مشارکت بانک زراعت و مجریان دولتی این طرح از جمله سازمان بازرگانی دولتی، سازمان تعاون روستایی و شرکت پشتیبانی امور دام عملیاتی شده و طی روزهای گذشته (و حتی در روزهای تعطیل) شعب بانک، فرآیند اعتبارسنجی تعداد زیادی از کشاورزان را انجام داده‌اند.

تا پیش از این کشاورزان با مراجعه حضوری به شعب بانک مراحل اعتبارسنجی را طی می‌کردند اما با فعال‌تر شدن سامانه جامع زراعت قراردادی مربوط به همین موضوع، این فرآیند به صورت غیرحضوری قابلیت اجرا پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های پیشِ رو سرعت بیشتری گیرد.

در قالب طرح زراعت قراردادی، بانک زراعت به عنوان ضامن کشاورزان، بستری را فراهم کرده که مبلغ پوشش ریسک تنها پس از برداشت و فروش محصول با ۲۰ درصد تخفیف به شرکت پوشش ریسک پرداخت خواهد شد. همچنین کشاورزان با مشارکت در این طرح می‌توانند به ازای هر تن محصول، یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به صورت بلاعوض و در قالب هزینه حمل کالا از مجریان دولتی این طرح دریافت کنند.


کشاورزان مشمول طرح زراعت قراردادی قادرند به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه جامع زراعت قراردادی و با ثبت نام در این طرح و شرکت در مراحل اعتبارسنجی، از مزایا و تخفیف‌های طرح زراعت قراردادی بهره‌مند شوند. بانک زراعت در حوزه سایر محصولات زراعت نیز به ویژه محصولات استراتژیک از جمله گندم، جو و دانه‌های روغنی، اجرای زراعت قراردادی را برنامه‌ریزی کرده است. با ورود سامانه جامع زراعت قراردادی به عمل، فرآیند اعتبارسنجی به صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد و سرعت انجام آن نیز بهبود می‌یابد. بانک زراعت نیز به عنوان ضامن کشاورزان، بستری را فراهم کرده است که مبلغ پوشش ریسک تنها پس از برداشت و فروش محصول با تخفیف ۲۰ درصد به شرکت پوشش ریسک پرداخت می‌شود. همچنین کشاورزان با شرکت در این طرح، هزینه حمل کالا را به صورت بلاعوض از مجریان دولتی دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *