صدور ۲۲۹۰ حکم تخلف در زمینه فروش گران قیمت محصولات زراعت

صدور ۲۲۹۰حکم تخلف در حوزه گران‌فروشی محصولات کشاورزی


سازمان جهاد زراعت آذربایجان شرقی، به منظور اجرای شعار سال، با برنامه‌ریزی و اکیپ بندی در کل استان، بازرسی و نظارت بر بازار محصولات زراعت را به عمل آورده است. طی این عملیات، ۳۰۹۴ فقره تخلف شناسایی شده و در مجموع ۲۲۵ فقره آن به تعزیرات ارسال شد. ارزش ریالی تخلفات مکشوفه در این بازرسی‌ها، ۸۲۷ میلیارد و ۲۹۳ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۷۴ ریال است.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، اکبر فتحی ظهر امروز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: در راستای عمل به شعار سال، سازماندهی بازرسی و نظارت بر بازار محصولات زراعت سازمان با برنامه‌ریزی و اکیپ بندی در کل استان از طریق بازرسی و نظارت بر بازار محصولات زراعت با گران‌فروشی، احتکار و کم فروشی برخورد کرد.

وی با تشریح عملکرد این سازمان در حوزه بازرسی و نظارت بر بازار محصولات زراعت گفت: از اول فروردین ۱۴۰۲ تا ۳ دی ماه سال جاری ۳ هزار و ۴۹۴ فقره بازرسی توسط اکیپ‌های این سازمان انجام شده است که از این تعداد، ۲۰ هزار و ۶۶۵ فقره به احراز تخلف منجر نشد اما در ۲ هزار و ۸۱۵ فقره بازرسی منجر به احراز تخلف شد.

رئیس سازمان جهاد زراعت آذربایجان شرقی ادامه داد: درنتیجه بازرسی‌های صورت گرفته ۱۴ صورت جلسه کشف کالا و ارز و قاچاق تنظیم شد، ۲ هزار و ۶۰۵ فقره پرونده به تعزیرات ارسال، ۲ هزار و ۲۹۰ حکم صادر شد و ۳۱۵ پرونده نیز در انتظار دریافت حکم هستند.

فتحی تعداد پرونده‌های در انتظار ارسال به تعزیرات را ۲۲۵ فقره عنوان کرد و گفت: ارزش ریالی تخلفات مکشوفه در بازرسی‌های صورت گرفته توسط این سازمان، ۸۲۷ میلیارد و ۲۹۳ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۷۴ ریال است.


عمل به شعار سال از طریق بازرسی و نظارت بر بازار محصولات زراعت با گران‌فروشی، احتکار و کم فروشی برخورد شد. تاکنون ۳ هزار و ۴۹۴ بازرسی توسط اکیپ‌های سازمان جهاد زراعت انجام شده است. ۲۰ هزار و ۶۶۵ بازرسی به احراز تخلفات منجر نشدند اما ۲ هزار و ۸۱۵ بازرسی منجر به احراز تخلفات شد. در نتیجه بازرسی‌ها ۱۴ صورت جلسه کشف کالا وارز و قاچاق تنظیم شد. همچنین ۲۲۵ پرونده در انتظار ارسال به تعزیرات هستند. ارزش ریالی تخلفات مکشوفه توسط سازمان جهاد زراعت در بازرسی‌ها ۸۲۷ میلیارد و ۲۹۳ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۷۴ ریال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *