معیارهای افزایش تعرفه شبکه جهانی برای اپراتورها اعلام شد

شروط افزایش تعرفه اینترنت به اپراتورها اعلام شد


در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه تلکام، امیر لاجوردی در جمع خبرنگاران در مورد افزایش تعرفه اپراتورها صحبت کرد. او اعلام کرد که مطالبه افزایش تعرفه ها همیشه بر سر لبه نیازهای اپراتورها بوده است و در سالیان اخیر اهمیت آن بیشتر شده است. همچنین گفت که امکان تغییر تعرفه وجود دارد، اما مشروط به این است که اپراتورها نحوه هزینه کردن افزایش درآمد را به آنها اعلام کنند. از اپراتورها همچنین برای توسعه برنامه های توسعه ای خواسته شده است و شاخص های ارتقای کیفیت شبکه را به آنها اعلام کرده اند. همچنین در حوزه توسعه فناوری ۵G نیز برنامه ای برای اپراتورها اعلام شده است. این برنامه ها نیازمند توسعه زیرساخت ها و رعایت شاخص های کیفیت شبکه است.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، امیر لاجوردی امروز صبح در حاشیه چهارمین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه تلکام در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش تعرفه اپراتورها گفت:بحث افزایش تعرفه ها همیشه مطالبه اپراتورها بوده و هست. در سالیان اخیر این مطالبه بیشتر هم شده است. ما در بازه های مختلف داده هایشان را دریافت و ارزیابی می کنیم و متناسب با شرایط تصمیم می گیریم.

وی افزود: در حال حاضر نیز اپراتورها درخواست دادند و داده های آماری را در اختیار ما قرار دادند. ما امکان و اختیارش را برای تغییر تعرفه داریم اما هرگونه تغییر تعرفه ای مشروط بر این است که بدانیم اپراتور این افزایش درآمد را چگونه قرار است هزینه کند. بنابراین از اپراتورها برنامه توسعه ای خواسته ایم و شاخص های ارتقای کیفیت شبکه را به آنها اعلام کردیم.

وی در خصوص شاخص ها افزود: شاخص ها متفاوت است از شاخص افزایش سرعت تا سایر شاخص های کیفی شبکه شاخص ها را به اپراتورها اعلام کردیم و گفتیم که تا انتهای سال چقدر باید افزایش پیدا کند و تا شهریور ماه چقدر باید افزایش یابد و تا انتهای سال به چه صورت باید باشد.

لاجوردی ادامه داد: همچنین در حوزه توسعه فناوری ۵G برنامه ای به اپراتورها اعلام شده که به طور مثال در حوزه توسعه ۵G برنامه ریزی وجود دارد که سال آینده باید به چه هدفی برسیم. نیازمندی های دیگری نیز داریم تا زیرساخت ها توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمین اپراتورهای ارتباطی هستیم که آیا این شاخص ها را می توانند پاس کنند، افزود: شاخص ها سخت گیرانه است و اپراتورها باید آنها را رعایت کنند.

ادامه دارد…


تعرفه اپراتورها همواره موضوع مطالبه آن‌ها بوده است و در سال‌های اخیر بیشتر شده است. اپراتورها درخواست داده‌اند داده‌های آماری خود را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم تغییرات تعرفه را انجام دهیم. اما هر تغییر تعرفه‌ای باید به شرایطی متصل باشد و باید بدانیم چگونه این افزایش درآمد را هزینه می‌کنند. در نتیجه از اپراتورها برنامه توسعه‌ای خواسته شده است و شاخص‌های ارتقای کیفیت شبکه را باید رعایت کنند. علاوه بر این، در حوزه فناوری ۵G نیز برنامه‌ای برای اپراتورها اعلام شده است و نیازمندی‌های دیگری نیز برای توسعه زیرساخت‌ها وجود دارد. شاخص‌ها سخت‌گیرانه است و اپراتورها باید آنها را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *