طراحی و ساخت دستگاه‌های سورتینگ و خطوط شست‌وشوی میوه

ساخت دستگاه‌های سورتینگ و خطوط شست‌وشوی میوه


شرکت فراساخت پویا ساینا در حوزه طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی و اتوماسیون خطوط ساخت و ساز فعالیت می‌کند. تاکنون محصولات متنوعی را ساخت و ساز کرده‌‌اند که شامل نوار نقاله‌های صنعتی، خطوط شست و شو و دستگاه‌های سایزبندی و سورتینگ محصولات زراعت است. در نمایشگاه برنامه ملی آبادیران نیز موفق شده‌اند دو محصول خود را به فروش برسانند. این شرکت همچنین در زمینه تکمیل زنجیره ارزش ظرفیت‌های بومی و استفاده از تولیدات استراتژیک استان خراسان جنوبی، قراردادهایی را انعقاد داده که به ارزش افزوده و پیشرفت استان کمک می‌کند. علاوه بر این، شرکت دستگاه سورتینگ عناب و ساخت و ساز غذای زنبور عسل را در دستگاه‌هایی که هنوز به صورت نمونه صنعتی ساخت و ساز نشده‌اند، مورد توجه قرار داده‌اند و نیازمند حمایت‌های مالی برای ساخت و ساز این طرح‌ها هستند. این شرکت به طور مستقیم هفت نفر را استخدام کرده و با فروش هر دستگاه سورتینگ عناب، حداقل به تعداد دو نفر اشتغال را ایجاد می‌کند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از معاونت علمی، فناوری و دانش مالی دانش بنیان ریاست جمهوری، سجاد عباسی، مدیرعامل شرکت فراساخت پویا ساینا، حوزه فعالیت این شرکت را طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی و اتوماسیون خطوط ساخت و ساز عنوان و خاطرنشان کرد: تاکنون چند محصول از جمله نوار نقاله‌های صنعتی، خطوط شست و شو و دستگاه‌های سایزبندی و سورت کردن محصولات زراعت ساخت و ساز کرده‌ایم که در جریان برگزاری نمایشگاه برنامه ملی آبادیران، موفق شدیم دو محصول خود را که به صورت خط ساخت و ساز بود به فروش رساندیم.

وی با اشاره به حمایت برنامه ملی آبادیران از تکمیل زنجیره ارزش ظرفیت های بومی اظهار داشت: یکی از تولیداتی که در نمایشگاه آبادیران به فروش رساندیم خط شست و شوی زرشک بود که یکی از محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی است. همچنین در این نمایشگاه توانستیم توافقنامه ای در جهت تامین مالی برای ساخت و ساز این محصول به امضا برسانیم که کار خیلی بزرگی برای این استان در راستای آبادنی و پیشرفت است.

غباسی در ادامه افزود: همچنین در این نمایشگاه، محصولات خود را به ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر بازدیدکننده از نمایشگاه معرفی کردیم و برای آنها خیلی جالب بود که چنین محصولاتی در ایران ساخت و ساز می‌شود. در واقع شناخت اولیه نسبت به این محصولات ایجاد شد و پس از آن توانستیم با ایجاد تعاملات، معرفی محصولات بهتری انجام دهیم.

ساخت دستگاه سورت عناب با هدف ایجاد ارزش افزوده

وی تصریح کرد: یکی دیگر از محصولات استراتژیک در استان خراسان جنوبی، عناب است که در گذشته به صورت فله ای و کیسه‌ای خرید و فروش می‌شد و عملا ارزش افزوده‌ای که باید، ایجاد نمی‌شد. از همین رو برای اینکه ارزش افزوده به محصول اضافه شود و بازار بهتری داشته باشد، دستگاهی مخصوص عناب طراحی کردیم که می‌تواند این محصول را در هفت سایز از درشت تا ریز با ظرفیت بسیار بالایی دسته‌بندی کند که عملا هم نیاز کشاورز را برطرف می کند و هم ارزش افزوده ایجاد می کند.

مدیرعامل شرکت فراساخت پویا ساینا با اشاره به انعقاد دو قرارداد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان در نمایشگاه برنامه ملی آبادیران از طریق موسسه دانشمند گفت: در این رویداد قرارداد خط شست و شوی زرشک را با یک شرکت زیر نظر موسسه دانشمند در بیرجند منعقد کردیم و یک قرارداد دیگر هم برای دستگاه سورتینگ عناب به امضا رساندیم.

ساخت نمونه صنعتی برخی دستگاه ها نیازمند حمایت مالی است

عباسی با بیان اینکه این شرکت چندین دستگاه مطرح شده دارد که ساخت و ساز آنها نیازمند حمایت مالی است، اظهار داشت: به دلیل نبود برنامه‌ریزی مالی اولیه برای ساخت نمونه صنعتی، فعلا این طرح‌ها منوقف شده و در صورت وجود سرمایه و حمایت مالی، می‌توانیم این طرح‌ها را به ثمر برسانیم که ضمن اشتغال زایی، از بازرگانی بین‌الملل و خروج ارز جلوگیری می کند.

وی در ادامه افزود: برخی از این طرح‌ها و ماشین آلات در حال حاضر از خارج وارد می‌شوند و دانش فنی آنها هم در کشور وجود ندارد که ما در حال کار بر روی آن هستیم. بعضا نمونه اولیه آن ها هم ساخته شده اما از آنجا که ساخت و ساز نمونه صنعتی هزینه سنگینی دارد، در بخش تامین سرمایه لازم دچار مشکل و چالش هستیم. بنابراین درخواست ما ارائه حمایت های مالی برای ساخت و ساز این دستگاه ها و ماشین آلات است.

عباسی در خصوص برخی از این دستگاه ها و ماشین آلات گفت: دستگاه سورتینگ که می‌تواند به شکل گسترده ای روی محصولات زراعت مورد استفاده قرار بگیرد، یکی از آنهاست. همچنین دستگاه ساخت و ساز غذای زنبور عسل، دستگاه دیگری است که هم اکنون از خارج وارد می‌شود و قیمت آن حدود یک و نیم میلیارد تومان است و ما تقریبا نمونه اولیه آن را ساخت و ساز کرده و چالش‌های فنی آن را تا حدود زیادی یرطرف کرده ایم. حالا به نقطه ای رسیده ایم که برای ساخت نمونه صنعتی نیازمند سرمایه و حمایت مالی هستیم.

مدیرعامل شرکت فراساخت پویا ساینا در خصوص اشتغال زایی این مجموعه اظهار داشت: در سه مجموعه کارگاهی زیرمجموعه این شرکت، هفت نفر به صورت مستقیم اشتغال به کار دارند. برخی از کارها را هم برون سپاری کرده ایم که میزان اشتغال آن بسیار بیشتر است. به ازای فروش هر دستگاه سورتینگ عناب به کشاورز هم، حداقل به تعداد دو نفر اشتغال ایجاد می‌شود.


شرکت فراساخت پویا ساینا موفق به طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی و اتوماسیون خطوط ساخت و ساز محصولات زراعت شده است. در جریان برگزاری نمایشگاه برنامه ملی آبادیران، دو محصول خود را به فروش رسانده است. یکی از این محصولات خط شست و شوی زرشک است که به عنوان یک محصول استراتژیک استان خراسان جنوبی مطرح شده است. همچنین برای دستگاه سورتی‌نگ عناب هم توافقنامه‌ای در جهت تامین مالی منعقد شده است. شرکت فراساخت پویا ساینا در ساخت و ساز محصولات خود مورد استقبال بازدیدکنندگان معرفی شده و علاقه آن‌ها را جلب کرده است. این شرکت با طراحی دستگاهی برای دسته‌بندی عناب، ارزش افزوده و بازار بهتری برای این محصول ایجاد کرده است. در نمایشگاه برنامه ملی آبادیران دو قرارداد با ارزش ۵۰۰ میلیون تومان برای خط شست و شوی زرشک و دستگاه سورتینگ عناب عقد شده است. ساخت و ساز نمونه صنعتی برخی از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات شرکت نیازمند حمایت مالی است، اما به دلیل مشکلات مالی فعلا این طرح‌ها به تعویق افتاده‌اند. این شرکت با ارائه حمایت مالی برای ساخت و ساز این دستگاه‌ها و ماشین‌آلات، علاوه بر اشتغال‌زایی، از بازرگانی بین‌الملل و خروج ارز جلوگیری خواهد کرد. در کارگاه‌های زیرمجموعه شرکت فراساخت پویا ساینا، هفت نفر به صورت مستقیم اشتغال دارند و به ازای فروش هر دستگاه سورتینگ عناب، حداقل دو نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *