پسماند‌های الکترونیک ساخت و ساز شده توسط رایانه‌ها به حدود ۴۸۰ میلیون کیلوگرم می‌رسد.

زباله‌های الکترونیک ناشی از رایانه به ۴۸۰ میلیون کیلو می‌رسد


مطابق گزارش واگذاری مهر به رویترز، وزن پسماند‌های الکترونیک مربوط به رایانه‌های شخصی می‌تواند به ۴۸۰ میلیون کیلوگرم برسد که معادل وزن ۳۲۰ هزار وسایل نقلیه است. مایکروسافت نیز اعلام کرده که تا اکتبر ۲۰۲۸ آپدیت امنیتی را برای دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ فراهم خواهد کرد. این اقدامات ممکن است باعث اندک شدن تقاضا برای دستگاه‌های بدون آپدیت‌های امنیتی شود و استفاده از رایانه‌های شخصی جدیدتر به لحاظ مالی به صرفه‌تر خواهد بود. همچنین، هارد درایوهای استفاده شده نیز می‌توانند برای استفاده در موتور خودروهای برقی و ساخت و ساز منابع پاک به کار روند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از رویترز،تخمین زده می شود وزن پسماند های الکترونیک مربوط به رایانه های شخصی به حدود ۴۸۰ میلیون کیلوگرم برسد که معادل وزن ۳۲۰ هزار وسایل نقلیه است.

هرچند ممکن است تا سال ها پس از پایان یافتن پشتیبانی از سیستم عامل، بسیاری از رایانه های شخصی قابل استفاده باشند، اما موسسه تحقیقاتی کانالیس هشدار داده تقاضا برای دستگاه های بدون آپدیت های امنیتی احتمالا اندک خواهد بود.

مایکروسافت اعلام کرد تا اکتبر ۲۰۲۸ میلادی آپدیت امنیتی را برای دستگاه های مجهز به ویندوز ۱۰ فراهم کند البته قیمت سالانه این آپدیت ها هنوز مشخص نیست.

اگر ساختار قیمت گذاری برای ادامه پشتیبانی از ویندوز ۱۰ مانند اقدامات پیشین این شرکت باشد، استفاده از رایانه های شخصی جدیدتر از لحاظ مالی به صرفه تر است و تعداد رایانه های شخصی قدیمی دور ریز بیشتر می شود.

مایکروسافت تصمیم دارد پشتیبانی از ویندوز ۱۰ را از اکتبر ۲۰۲۵ میلادی متوقف کند. پیش بینی می شود نسل جدید سیستم عامل فناوری پیشرفته AI را برای رایانه های شخصی به ارمغان بیاورد و احتمالا بازار راکد این دستگاه ها را رونق دهد.

هارد درایوهایی که در رایانه های شخصی و سرورهای ذخیره اطلاعات به کار می روند نیز تبدیل زباله خواهند شد و مواد آنها برای استفاده در موتور خودروهای برقی و حتی ساخت و ساز منابع پاک به کار می رود.


پسماند‌های الکترونیک مربوط به رایانه‌های شخصی به حدود ۴۸۰ میلیون کیلوگرم برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *