تبدیل روایت غزه به چهار اثر سینمایی کوتاه

روایت غزه سوژه ۴ فیلم کوتاه شد


در مرکز اثر سینمایی جوان سوره، ۴ اثر کوتاه با موضوع غزه و مقاومت مردم فلسطین ساخت و ساز شده است. این مرکز با هدف ایجاد چرخه ساخت و ساز اثر سینمایی داستانی در کشور و حمایت از استعدادهای جوان فیلمسازی، نهادهایی را در استان‌های مختلف تاسیس کرده است. دو نهاد تازه تاسیس، باشگاه اثر سینمایی رویش در مشهد و مدرسه سینمایی سلام در رشت، همچنین ۲ اثر از این ۴ اثر را ساخت و ساز کرده‌اند. این ۴ اثر کوتاه شامل اثر سینمایی‌های «آغوش»، «پیام»، «آوای ابرها» و «سرزمین جوانه‌های غمگین» است که به زودی عرضه خواهند شد.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ارتباطات سازمانی سازمان سینمایی سوره، ساخت و ساز ۴ اثر کوتاه با موضوع غزه و مقاومت مردم فلسطین در مرکز اثر سینمایی جوان سوره به پایان رسید.

مرکز اثر سینمایی جوان سوره با هدف ایجاد چرخه ساخت و ساز اثر سینمایی داستانی در کشور و حمایت و معرفی استعدادهای جوان فیلمسازی، نهادهایی را با محوریت حوزه‌های هنری در استان‌های کشور تاسیس کرده است که باشگاه اثر سینمایی رویش در مشهد و مدرسه سینمایی سلام در رشت از جمله این نهادهای تازه تاسیس است که ۲ اثر از آثار مذکور را ساخت و ساز کرده‌اند.

اثر سینمایی کوتاه «آغوش» به کارگردانی امیرحسین کشمیری و تهیه‌کنندگی حسین رضایی‌فرد اولین محصول تجربی کوتاه مدرسه سینمایی سلام است که پس از طی مراحل فنی آماده نمایش شده‌ است.

اثر سینمایی کوتاه «پیام» به نویسندگی و کارگردانی سعید ملتجی ساخت و ساز باشگاه اثر سینمایی رویش مشهد است که روایت یک خبرنگار خانم را قبل از شهادت او و بعد از حملات وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به تصویر می‌کشد. صداگذاری این اثر سینمایی کوتاه، با صداهای واقعی در شهر غزه انجام شده‌ است.

انیمیشن کوتاه «آوای ابرها» به کارگردانی محمد لطفعلی و تهیه‌کنندگی هادی فیروزمندی است که با الهام از ادبیات ردیف‌دار غسان کنفانی درباره مظلومیت کودکان غزه ساخته شده‌ است.

انیمیشن کوتاه «سرزمین جوانه‌های غمگین» به کارگردانی زینب‌سادات بدری و تهیه‌کنندگی محدثه پیرهادی نیز قصه‌ای درباره امتداد خون کودکان غزه است که با همکاری مشترک مرکز انیمیشن سوره و مرکز اثر سینمایی جوان سوره به ساخت و ساز رسیده‌ است.

همزمان با اعلام اسامی این آثار، پوستر رسمی آن‌ها منتشر شد و به زودی عرضه این ۴ اثر کوتاه آغاز خواهد شد.


ساخت و ساز ۴ اثر کوتاه با موضوع غزه و مقاومت مردم فلسطین در مرکز اثر سینمایی جوان سوره به پایان رسید. مرکز اثر سینمایی جوان سوره تاسیس شده است به منظور ایجاد چرخه ساخت و ساز اثر سینمایی داستانی در کشور و حمایت از استعدادهای جوان فیلمسازی. این مرکز باشگاه اثر سینمایی رویش در مشهد و مدرسه سینمایی سلام در رشت را تأسیس کرده است. اثر سینمایی کوتاه «آغوش» به کارگردانی امیرحسین کشمیری و تهیه‌کنندگی حسین رضایی‌فرد ساخت و ساز شده است. اثر سینمایی کوتاه «پیام» به نویسندگی و کارگردانی سعید ملتجی ساخت و ساز باشگاه اثر سینمایی رویش مشهد است. انیمیشن کوتاه «آوای ابرها» به کارگردانی محمد لطفعلی و تهیه‌کنندگی هادی فیروزمندی ساخته شده است. انیمیشن کوتاه «سرزمین جوانه‌های غمگین» به کارگردانی زینب‌سادات بدری و تهیه‌کنندگی محدثه پیرهادی نیز قصه‌ای درباره امتداد خون کودکان غزه است. پوستر رسمی این آثار منتشر شده است و به زودی عرضه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *