قیمت دلار به ۴۷ هزار تومان می رسد.

دلار ۴۷ هزار تومان می شود؟


در معاملات روز دوشنبه، نرخ دلار آزاد و نرخ دلار نقدی با پله کاهشی به محدوده ۴۹ هزار تومان رسید. اگر بازار تقاضای کافی را جذب نکند، عرضه‌های نیمایی بلای جان سایر بازارها خواهد شد و قیمت‌ها با شدت بیشتری کاهش خواهند یافت. قدم اول می‌تواند کف محدوده ۴۹ هزار تومان باشد و در صورتی که این محدوده از بین برود، قیمت‌ها می‌توانند تا به محدوده ۴۷ هزار تومان در سال ۱۴۰۲ کاهش یابند. این اطلاعات در کانال‌های تلگرامی تحلیل در حال دست به دست شدن است.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور با فروکش کردن دوباره نرخ دلار در معاملات روز دوشنبه، همه نگاه‌ها به سمت نقاط حمایتی در میانه و پایین محدوده ۴۹ هزار تومان دوخته شده است. هرچند که کارشناسان می‌گویند باتوجه به اینکه کف بازار خلوت است، نمی‌توان به محدوده‌های حمایتی چندان خوش‌بین بود.

در معاملات روز دوشنبه دلار آزاد با یک پله کاهشی به محدوده ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. در مرکز مبادله نیز نرخ دلار نقدی حدود ۵۵ ریال کاهش یافت که برخی تحلیل‌ها در مورد سرریز مازاد عرضه نیما به مرکز مبادله را تقویت می‌کند.

بر این اساس، اگر بازار در روزهای آینده نتواند تقاضای کافی را به خود جلب کند، عرضه‌های نیمایی بلای جان سایر بازارها خواهد شد و روند نزولی قیمت‌ها شدت می‌گیرد. از نظر تکنیکال، قدم اول دلار می‌تواند کف محدوده ۴۹ هزار تومان باشد و در صورت از دست رفتن این محدوده، قیمت‌ها می‌تواند تا پایین سطح خود در سال ۱۴۰۲ یعنی محدوده ۴۷ هزار تومان، کاهش یابد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد این عدد در کانال‌های تلگرامی تحلیل سکه و دلار در حال دست به دست شدن بوده و یک نوع توافق عمومی بر سر این نرخ درحال شکل گرفتن است.


نتیجه گیری این متن این است که در معاملات روز دوشنبه نرخ دلار دوباره کاهش یافت و به محدوده ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. با توجه به کف بازار که خلوت است، قیمت‌ها احتمالاً به سمت محدوده‌های حمایتی پایین‌تر خواهند رفت. در صورتی که بازار تقاضای کافی را جلب نکند، عرضه‌های نیمایی بلای جان بازارهای دیگر می‌شود و قیمت‌ها به شدت کاهش خواهند یافت. قیمت دلار می‌تواند قدم اول خود را در کف محدوده ۴۹ هزار تومان بگذارد و در صورت از دست رفتن این محدوده، به محدوده ۴۷ هزار تومان کاهش یابد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این نرخ در کانال‌های تلگرامی تحلیل سکه و دلار در حال دست به دست شدن است و یک نوع توافق عمومی درباره آن شکل گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *