اعلام دستور کار و اولویت‌های تولیدی گاز برای مقابله با زمستان

دستور کار و اولویت‌های صنعت گاز برای گذر از زمستان اعلام شد


در این متن به گفتگوی معاون وزیر منابع هیدروکربن در امور گاز با مدیران مختلف درباره وضعیت عملیاتی و تمهیدات لازم برای ساخت و ساز پایدار گاز در زمستان پرداخته شده است. مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نیز در این نشست اهمیت گاز به عنوان یک محصول راهبردی را بیان کرده و تاکید کرده است که همه باید با مصرف متعادل و پایدار این منبع انرژی، آیندگان را از آن محروم نکنند. همچنین بر جایگاه مهم گاز در توسعه نیز تاکید شده و سازماندهی مصرف این انرژی پاک می‌تواند کمک بزرگی در توسعه کشور باشد. به ضرورت حفظ جریان گاز و پایداری آن نیز اشاره شده و تاکید شده است که برای هر مترمکعب گاز تولیدی برنامه‌ریزی شده است و برای انجام این برنامه، تلاش و همت کارکنان عملیاتی و تولیدی گاز اساسی است. همچنین درباره تحویل‌گیری پالایشگاه سیزدهم پارس جنوبی و پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل نیز صحبت شده است. در پایان نیز به دستاوردهای تولیدی گاز کشور در ۲ سال گذشته اشاره شده و بیان شده است که رویکرد وزارت منابع هیدروکربن در حکومت سیزدهم، اعتماد به توان داخلی و متخصصان کشور است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از وزارت منابع هیدروکربن، نشست معاون وزیر منابع هیدروکربن در امور گاز با مدیرعامل، مدیران پالایشگاهی و ستادی مجتمع گاز پارس جنوبی، مدیران عامل پالایشگاه‌های فجر جم و پارسیان با هدف بررسی وضع عملیاتی و اتخاذ تمهیدهای لازم برای پایداری ساخت و ساز زمستانی گاز برگزار شد.

مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این نشست که با هدف بررسی اقدام‌های انجام‌شده برگزار شد، گفت: اکنون اهمیت گاز به‌عنوان یک محصول راهبردی بر کسی پوشیده نیست، پس همه باید با تمام توان این نعمت الهی را پاس داشته و با مصرف بی‌رویه، آیندگان را از آن محروم نکنیم.

وی با تأکید بر جایگاه مهم گاز در توسعه، ادامه داد: گاز به عنوان مؤلفه‌ای مهم در سبد انرژی کشور، در شاخص‌های توسعه‌ای جایگاهی ویژه دارد، پس سازماندهی مصرف این انرژی پاک می‌تواند کمک‌حال بخش مولد کشور باشد.

معاون وزیر منابع هیدروکربن در امور گاز حفظ جریان گاز و استمرار و پایداری آن را از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت ملی گاز ایران برشمرد و اظهار کرد: فراموش نکنیم که برای هر مترمکعب گاز تولیدی و پایداری شبکه ساخت و ساز در کشور برنامه‌ریزی شده و انجام این مهم، میسر نیست مگر به همت و تلاش کارکنان عملیاتی و همه کارکنان تولیدی گاز برای خدمت ایثارگرانه به مردم.

وی درباره تحویل‌گیری پالایشگاه سیزدهم پارس جنوبی که در نشستی نقشه راه آن تدوین شد نیز گفت: اقدام‌های لازم برای تحویل‌گیری پالایشگاه سیزدهم پارس جنوبی باید با دقت و طبق دستورعمل‌های صادر شده انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درباره پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل اظهار کرد: پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل جز اولویت‌های نخست حکومت سیزدهم است و این حرکت مهم آغاز شده در مجتمع گاز پارس جنوبی، باید سریع و جهادی انجام شود.

چگنی در پایان با اشاره به دستاوردهای تولیدی گاز کشور در ۲ سال گذشته، گفت: افتتاح فازهای ۱۴ و ۱۱ مجتمع گاز پارس جنوبی، دیپلماسی موفق انرژی و افزایش فروش خارجی گاز و میعانات آن با وجود محدودیت‌های بین‌المللی و محدودیت‌های بین‌المللی، حاکی از این واقعیت است که رویکرد وزارت منابع هیدروکربن در حکومت سیزدهم، باور و اتکا به توان مهندسان و متخصصان و مدیران داخل کشور است.


نتیجه گیری:
– نشست معاون وزیر منابع هیدروکربن با مسئولان مجتمع گاز پارس جنوبی و پالایشگاه‌های فجر جم و پارسیان برگزار شد.
– اهمیت گاز به عنوان محصول راهبردی تأکید شد و نیاز به سازماندهی مصرف آن تاکید شد.
– جایگاه مهم گاز در توسعه و انرژی کشور برشمرده شد و سازماندهی مصرف این انرژی پاک اهمیتی دارد.
– حفظ جریان گاز و استمرار آن از مهم‌ترین اولویت‌ها برشمرده شد و نیاز به همت و تلاش کارکنان تولیدی گاز برای خدمت به مردم تأکید شد.
– تحویل‌گیری پالایشگاه سیزدهم پارس جنوبی و پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل از اولویت های نخست حکومت سیزدهم است.
– دستاوردهای تولیدی گاز کشور از جمله افتتاح فازهای ۱۴ و ۱۱ مجتمع گاز پارس جنوبی و افزایش فروش خارجی گاز مورد تأکید قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *