صادر شدن دستور توقیف اموال سازمان‌های مرتبط با چای دبش

دستور توقیف اموال مرتبطان چای دبش صادر شد


معاون حقوقی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان از اداره کل بنادر خواستار توقیف اموال و محموله‌های مرتبط با پرونده چای دبش شد. وی در مکاتبه‌ای که به اداره کل بنادر ابلاغ شده است، خواستار محدودیت‌های بین‌المللی اموالی بنام اشخاص مشخص در منطقه ویژه شده و در صورت موجودیت این اموال، باید تحقیقات را در این زمینه انجام داده و نتیجه آن را به اداره کل گمرک اعلام کنند. همچنین اطلاع از بازرگانی بین‌الملل و خروج کالاها از انبار الکترونیک مورد نظر نیز لازم است.

به گزارش دیجیاتور، معاون حقوقی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان طی ابلاغیه به اداره کل بنادر خواستار توقیف اموال و محموله‌های مرتبط با پرونده چای دبش شد.

در این مکاتبه که ۲۷ آذر ماه سال جاری ابلاغ شده آمده است: با عنایت به ابلاغیه‌های صادره از سوی اجرای احکام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهشمند است دستور فرمائید، چنانچه اموالی بنام اشخاص جدول ذیل در آن منطقه ویژه موجود می‌باشد، مراتب به قید فوریت بررسی و ضمن اعلام نتیجه به این اداره کل نسبت به توقیف آن اقدام لازم معمول نمایند.

شایان ذکر است تا زمان ابلاغ و اعلام رفع توقیف چنانچه کالایی متعلق به نامبردگان وارد و قبض انبار الکترونیک برای آن صادر گردد، در صورت شمول موضوع با مفاد این نامه ضمن توقیف موضوع را به گمرک اعلام دارند.

اسامی مذکور به شرح جدول زیر است.


– در ابلاغیه ارسالی به اداره کل بنادر، معاون حقوقی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان درخواست توقیف اموال و محموله‌های مرتبط با پرونده چای دبش را داراست.
– اداره کل بنادر درخواست محققان با اولویت بررسی اموال بنام اشخاصی را که در منطقه ویژه وجود دارند، به صورت فوری را داراست.
– محققان پس از بررسی اموال، نتیجه را به اداره کل اعلام کنند تا لازم‌الاجرا شود.
– در صورتی که کالایی به نامبردگان وارد شود و قبض انبار الکترونیک برای آن صادر گردد، محققان باید موضوع را به گمرک اعلام کنند و مطابق با دستور، اموال مربوطه را توقیف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *