درخواست ایران برای انتقال فناوری در حوزه سلامت به نیکاراگوئه

درخواست از ایران برای انتقال فناوری در حوزه سلامت به نیکاراگوئه


در بازدیدی از خانه پیشرفت و فناوری ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه به همراه رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری، با توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف آشنا شدند. در این بازدید، مناقشه‌هایی در مورد توسعه همکاری بین المللی شرکت‌های دانش‌بنیان نیز مطرح شد که شامل برگزاری رویدادهای بین‌المللی در ایران با حضور مالی دیگر کشورها و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در رویدادهای بین‌المللی است. همچنین وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز درخواست همکاری و انتقال فناوری از شرکت‌های ایرانی در حوزه‌های مختلف را اعلام کرد.

به گزارش دیجیاتور به نقل از معاونت علمی، فناوری و دانش مالی دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دنیس مونکادا، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، عصر روز یکشنبه، سوم دی ماه با همراهی امیر حسین میرآبادی، رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری از خانه پیشرفت و فناوری ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بازدید کرد.

میرآبادی طی این بازدید ضمن اشاره به توانمندی های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف از جمله زراعت، انرژی (منابع هیدروکربن ،پتروشیمی و…) ، سلامت، تجهیزات علوم درمانی، بازی، انیمیشن و…. گفت: معاونت علمی، فناوری و دانش مالی دانش‌بنیان ریاست جمهوری برنامه های ویژه‌ای برای توسعه روابط جهانی شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار خود دارد که نمونه‌هایی از آن برگزاری رویدادهای بین‌المللی در ایران با حضور فعالان مالی سایر کشورها و حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در رویدادهای معتبر بین‌المللی است.

در ادامه، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با ابراز خرسندی از سطح مناسبات دو کشور، دستاورد های دانش‌بنیان کشور ایران را افتخارآمیز خواند و افزود: کشور ما در حوزه‌های مختلف به ویژه شیلات، زراعت، انرژی‌های تجدیدپذیر، سلامت و… درخواست همکاری و انتقال فناوری از شرکت‌های ایرانی دارد.

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری در پایان با اشاره به گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در خصوص مدل‌های مختلف همکاری در حوزه‌های فناوری با وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.


سوم دی ماه، دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه به همراه امیر حسین میرآبادی رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری، بازدید کردند. میرآبادی در این بازدید توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان را در حوزه‌های مختلف از جمله زراعت، انرژی، سلامت، تجهیزات علوم درمانی و برنامه‌های توسعه روابط جهانی شرکت‌های دانش‌بنیان را بررسی کرد. همچنین، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه از سطح مناسبات دو کشور تقدیر کرد و درخواست همکاری و انتقال فناوری از شرکت‌های ایرانی را اعلام کرد. در پایان، رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری با وزیر امور خارجه نیکاراگوئه درباره مدل‌های همکاری فناوری گفت‌وگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *