یک هنرمند انقلابی اهل اروپا، از فلسطین خواند: جزئیات یک رویداد.

خواننده انقلابی در اروپا از فلسطین خواند/ جزییات یک رویداد


یک برنامه ویژه در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در یونان برگزار شد. این برنامه با حضور خواننده معروف محسن توسلی و با حمایت سازمان میراث و ارتباط اسلامی برگزار شد. همچنین، برای اولین بار کلیپ سه زبانه درباره غزه نیز نمایش داده شد. در این برنامه، حاضران تاکید کردند که همچنان به مبارزه برای آزادی فلسطین ادامه خواهند داد و حقیقت را به دیگران منتقل خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، به همت جامعه فلسطینیان یونان و همراهی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان ویژه برنامه‌ای در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به میزبانی مرکز فرهنگی «پُریا» شهر آتن برگزار شد که طی آن محسن توسلی از خوانندگان فعال عرصه ساخت و ساز آثار انقلابی و حوزه مقاومت به اجرای برنامه پرداخت.

با وجود فضای رسانه ای و حمایت دولتی از رژیم صهیونیستی در یونان استقبال جوانان حاضر در این نشست از این رویداد موسیقایی قابل توجه بود.

در این نشست که با حضور رییس جامعه فلسطینیان یونان، رییس مرکز فرهنگی پُریا، رایزن فرهنگی کشورمان در یونان و مهدی زرشکیان مرشد ورزش های زورخانه ای و جمعی از فرهیختگان یونانی برگزار شد، برای اولین بار کلیپ سه زبانه غزه که با حمایت سازمان میراث و ارتباط اسلامی با خوانندگی محسن توسلی ساخت و ساز شده است، پیش روی مخاطبان قرار گرفت. این در حالی است که این خواننده تعدادی از آثار خود درباره موضوعات فلسطین از جمله «قنوت در قدس» را برای حاضران در برنامه اجرا کرد.

عبدالطیف درویش نماینده جامعه فلسطینیان در یونان هم در این برنامه ضمن خیر مقدم به هیات ایرانی و تشکر از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای هماهنگی این رویداد، اظهار کرد: مطمئن باشید که همان طور که آمریکایی ها در ویتنام نماندند صهیونیست ها هم در اراضی اشغالی نخواهند ماند. پیروزی قطعا نزدیک است و صبح پیروزی در سرزمین های اشغالی به زودی طلوع خواهد کرد و این سرزمین که ما صاحبان حقیقی آن هستیم به قبرستان صهیونیست ها مبدل خواهد شد. حکومت مردان یونان هم مگر چند نفر هستند، پانصد نفر، هزار نفر، دوهزار نفر؛ مهم نیست که این افراد از اسراییل حمایت می کنند. مهم این است که ما مردم یونان را پشت سر خود داریم.

سپس مهدی نیک خواه قمی رایزن فرهنگی کشورمان در یونان ضمن ابراز خوشنودی از حضور در این جمع گفت: ما در برهه ای از مطالعات تاریخی قرار داریم که جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی را با وقاحت تمام مشاهده می کنیم. حمایت بی دریغ سردمداران غربی و رسانه های وابسته به آنان وظایف هنرمندان و اندیشمندان را سنگین تر کرده است. امروز هنرمند با آثار خلاقانه خود، اندیشمند با قلم خود و اصحاب رسانه با ساخت و ساز محتوا وظیفه دارند صدای مردم مظلوم را به همگان برسانند و حقایق را بازگو کنند.

خواننده انقلابی در اروپا از فلسطین خواند/ جزییات یک رویداد

محسن توسلی خواننده انقلابی کشورمان پیش از اجرای خود عنوان کرد: یکی از بهترین ابزارها برای حمایت از مردم فلسطین ابزار هنر صوتی است که ما در ایران از این ابزار برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین بهره می بریم. من بیش از ۷۰ اثر حماسی خوانده ام که بیش از ۱۰ اثر از آن در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است. معتقدم همه هنرمندان باید بخشی از فعالیت های خود را برای دفاع مردم مظلوم فلسطین اختصاص دهند.

مرکز فرهنگی «پُریا»، خانه ای تاریخی متعلق به یکی از خوانندگان و هنر صوتی دانان مشهور یونانی به نام بابیس گولس است. وی متولد ۱۹۴۷ در شهر پاترا است. پس از فوت این هنرمند در سال ۲۰۱۵ به دلیل اینکه این ساختمان مدتی محل سکونت و برگزاری نشست های دوستانه او بوده است توسط سازماندهی شهری به عنوان مکانی برای فعالیت های فرهنگی اختصاص یافته است.


برنامه‌ای در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، با همت جامعه فلسطینیان یونان و همراهی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان ویژه برنامه‌ای در مرکز فرهنگی «پُریا» شهر آتن برگزار شد. در این برنامه برای اولین بار کلیپ سه زبانه غزه که با حمایت سازمان میراث و ارتباط اسلامی با خوانندگی محسن توسلی ساخت و ساز شده است، پخش شد. همچنین، خواننده انقلابی محسن توسلی نیز تعدادی از آثار خود را درباره موضوعات فلسطین اجرا کرد. این رویداد، با استقبال جوانان حاضر در این نشست همراه بود. تاکید شده است که صهیونیست‌ها هم در اراضی اشغالی نخواهند ماند و پیروزی قطعاً نزدیک است. هنرمندان و اندیشمندان نیز وظیفه دارند صدای مردم مظلوم را به همگان برسانند و حقایق را بازگو کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *