ممنوعیت فروش ساعت هوشمند در آمریکا باعث خسارت ۴۰۰ میلیون دلاری برای اپل شده است.

خسارت ۴۰۰میلیون دلاری اپل با ممنوعیت فروش ساعت هوشمند در آمریکا


در مطالعات تاریخی ۲۶ اکتبر ۲۰۲۳، کمیسیون بازرگانی بین المللی آمریکا (ITC) اعلام کرد که اپل حق امتیاز اختراع دو شرکت ماسیمو و Cercacor Laboratories را نقض کرده است. پس از بررسی ۶۰ روزه، ITC تصمیم گرفته است فروش ساعت های هوشمند اپل که فناوری سنجش اکسیژن خون داشتند را ممنوع کند. اپل قبلاً ساعت های مجهز به این فناوری را از فروشگاه های فیزیکی حذف کرده بود و از این لحاظ این تصمیم ITC تاثیری ندارد. بنابراین، اپل تصمیم ITC را نادرست می داند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از آسوشیتدپرس، در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی، کمیسیون بازرگانی بین المللی آمریکا(ITC) اعلام کرد اپل دو حق امتیاز اختراع شرکت ماسیمو و Cercacor Laboratories را نقض کرده است. پس از یک بررسی ۶۰ روزه، تصمیم ITC برای ممنوعیت فروش ساعت های هوشمند اپل که فناوری های سنجش اکسیژن خون ( متعلق به شرکت ماسیمو) در آنها به کار رفته بود، نهایی شد. اما شرکت پیش از آن ساعت های هوشمند حامل فناوری مذکور را از فروشگاه های فیزیکی حذف و فروش آنلاین آنها را متوقف کرده بود. روز گذشته کاترین تای نماینده آمریکا اعلام کرد تصمیم ITC پابرجا و همچنان باقی می ماند.

این شرکت فناوری پس از آنکه ITC درخواستش برای لغو دستور منع فروش ساعت های هوشمند مجهز به ویژگی پالس اکسیمتر در اواخر اکتبر را رد کرد، فروش آنلاین اپل واچ های سری ۹ و اولترا را از دیروز در آمریکا متوقف کرده است.

این شرکت قبل از رخصتی کریسمس فروش ساعت های خود رامتوقف کرد و در یک خواست که روز گذشته ثبت شده، اعلام کرد اگر دستورات پیشین دادگاه به مدت دو هفته پابرجا بماند با خسارت های غیرقابل جبرانی روبرو می شود.

طبق تخمین دن ایوز تحلیلگر موسسهWedbush Securities اختلال در فروش ساعت های هوشمند اپل در فصل رخصتی ۳۰۰تا ۴۰۰ میلیون دلار به این شرکت خسارت می زند.

اپل معتقد است تصمیم ITC براساس اشتباهات گرفته شده است.


تصمیم ITC برای ممنوعیت فروش ساعت های هوشمند اپل نهایی شد. اپل فروش آنلاین ساعت های خود را تا لغو دستور منع ادامه می دهد. این تصمیم با خسارت غیرقابل جبرانی برای اپل همراه خواهد بود. اپل معتقد است تصمیم ITC نادرست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *