حمله هوایی ترکیه به مواضع نظامیان کرد در مناطق شمالی عراق و سوریه

حمله‌ هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کُرد در شمال عراق و سوریه


وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ترکیه به علت کشته شدن چند امنیتی خود توسط گروهی از شبه‌نظامیان کُرد، به مواضع شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه حمله کرده است. به گزارش آمده است که جنگنده‌های ترکیه‌ای به مواضع شبه‌نظامیان کُرد وابسته به واشنگتن در مناطق نفتی و حیاتی شمال شرق استان حسکه سوریه بمباران کرده‌اند. در این حمله ۲۹ هدف گروه‌های تروریستی منهدم شده است. حکومت ترکیه شبه‌نظامیان کُرد سوریه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و مدعی است که این شبه‌نظامیان با تروریست‌های پ‌ک‌ک در ارتباط هستند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ترکیه در انتقام کشته شدن شماری از نظامیان خود در پایگاه ترکیه مجاور مرزهای عراق، به مواضع شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه حمله کرد.

بر پایه این گزارش، جنگنده‌های در واکنش به کشته شدن گروهی از سربازان ارتش ترکیه در نقاط امنیتی نزدیک به مرز عراق به دست عناصری از سازمان تروریستی «حزب کارگران کردستان» (پ‌. ک. ک)، مواضع شبه‌نظامیان کُرد (قسد) وابسته به واشنگتن، واقع در مناطق نفتی و حیاتی شمال شرق استان حسکه سوریه را بمباران کردند.

در این بیانیه آمده است که ۲۹ هدف «گروه‌های تروریستی» شامل سنگرها و انبارهای تسلیحات در حمله جنگنده‌های ترکیه‌ای منهدم شدند.

حکومت ترکیه شبه‌نظامیان کُرد سوریه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و می‌گوید که از این شبه‌نظامیان با تروریست‌های پ‌ک‌ک در ارتباط هستند؛ سازمان تروریستی «حزب کارگران کردستان» یا پ‌ک‌ک از سال ۱۹۸۴ علیه حکومت ترکیه در حال منازعه است و در این درگیری‌ها تاکنون بیش از ۴۰۰۰۰ نفر از دو طرف کشته شده‌اند.


ارتش ترکیه به دلیل کشته شدن نظامیان خود در نزدیکی مرز عراق، به مواضع شبه‌نظامیان کرد در شمال سوریه حمله کرد. جنگنده‌های ترکیه هدف خود را در مواضع قسد وابسته به واشنگتن در مناطق نفتی و شرق استان حسکه سوریه قرار دادند و ۲۹ هدف شامل سنگرها و انبارهای تسلیحات منهدم شد. حکومت ترکیه شبه‌نظامیان کرد را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و با تروریست‌های پ‌ک‌ک ارتباط داده است. حزب کارگران کردستان یا پ‌ک‌ک در جنگی علیه حکومت ترکیه مشغول است و در این درگیری‌ها بیش از ۴۰۰۰۰ نفر کشته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *