اعلام شد: روبات تسلا به یک کارگر حمله کرده است

حمله ربات تسلا به یک کارگر فاش شد


در این متن، حمله یک ربات به کارمندان یک کارخانه تسلا در تگزاس مورد بحث قرار می‌گیرد. در این حادثه وقوع یک حمله وحشتناک با استفاده از پنجه‌های فلزی ربات، منجر به زخم‌های باز دست چپ یکی از کارمندان شده است. هرچند این جراحت به حدی نبود که وی نیازمند مرخصی از کار باشد، اما شرکت تسلا موظف است به مقامات گزارش اینگونه رویدادها را ارائه کند. همچنین، وکلای نماینده کارگران کارخانه گیگا تسلا ادعا می‌کنند که برخی از جراحت‌ها در این کارخانه به طور کامل گزارش نشده است. این حادثه و نگرانی‌های مرتبط با ریسک استفاده از ربات‌های خودکار در کارخانه‌ها، سوالاتی درباره یکپارچه‌سازی سریع این فناوری جدید در محل کار برجسته کرده است. همچنین، اطلاعات نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ میلادی، یک کارگر از هر ۲۱ نفر در کارخانه گیگا تسلا مجروح شده است. در نهایت، افزایش جراحت‌های مرتبط با ربات‌ها در محیط کار و نگرانی‌های مربوط به انبارهای آمازون و خودروهای خودران، سوالاتی درباره یکپارچه‌سازی سریع این فناوری جدید در محیط کار برانگیزانده است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از دیلی میل، ۲ کارمند شاهد این رویداد وحشتناک بودند که طی آن همکارشان مورد حمله رباتی قرار گرفت که برای برداشتن و انتقال قطعات آلومینیومی تازه ریخته گری شده خودروها به کار می رفت.

این ابزار مردی را که مشغول تنظیم نرم افزار دو ربات غیرفعال تسلا در همان نزدیکی بود را در جای خود میخکوب و سپس پنجه های فلزی خود را در پشت و بازوهای وی فرو کرد. در نتیجه این رویداد هولناک ردی از خون در کف کارخانه به جا ماند.

حادثه مذکور که منجر به زخم های باز در دست چپ کارمند تسلا شده بود، در یک گزارش مربوط جراحات محل کار در ۲۰۲۱ فاش شد که توسط رگولاتورهای فدرال تنظیم شده بود. هرچند جراحت مهندس تسلا به حدی نبود که وی نیازمند مرخصی از کار باشد اما براساس مقررات، تسلا وظیفه دارد چنین رویدادهایی را به مقامات گزارش دهد.

این درحالی است که یکی از وکلای نماینده کارگران کارخانه گیگا تسلا در تگزاس با توجه به گفتگو با کارمندان آنجا معتقد است برخی جراحت هایی که در این محل روی داده گزارش نشده است.

به گفته این وکیل یکی از موارد گزارش نشده مربوط به فوت کارگر ساختمانی در ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی است که در امر ساخت کارخانه شرکت داشت.

هرچند در ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ میلادی تسلا هیچ جراحت مرتبط با ربات دیگری را در کارخانه تگزاس به رگولاتورها گزارش نکرده، اما این حادثه پس از سال ها ابراز نگرانی درباره ریسک های استفاده از ربات های خودکار در کارخانه ها فاش شده است.

از سوی دیگر اطلاعات نشان می دهد در سال ۲۰۲۲ میلادی از هر ۲۱ کارگر کارخانه گیگا تگزاس، یک نفر حین انجام فعالیت شغلی مجروح شده است.

اکنون گزارش ها درباره افزایش جراحت های مرتبط به ربات ها در انبارهای آمازون، خودروهای خودران و غیره، همگی سوالاتی را درباره یکپارچه سازی سریع این فناوری جدید در محل کار مطرح کرده اند.


رویداد وحشتناکی که در یک کارخانه تسلا در تگزاس رخ داده، باعث زخم های باز در دست چپ یکی از کارمندان شده است. این حادثه، که به گزارش رسیده است، منجر به ریختن خون در کف کارخانه شده است. از سوی دیگر، اطلاعات نشان می دهد که در سال ۲۰۲۲ میلادی، یک نفر از هر ۲۱ کارگر در همین کارخانه در حین انجام فعالیت شغلی مجروح شده است. این حوادث و جراحت ها به ابراز نگرانی درباره استفاده از ربات های خودکار در کارخانه ها منجر شده است. علاوه بر این، افزایش جراحت های مرتبط با ربات ها در انبارهای آمازون و خودروهای خودران نیز سوالاتی درباره یکپارچه سازی سریع این فناوری جدید در محل کار به وجود آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *