شناسایی و انهدام باند قاچاق اشیای عتیقه: تفصیلات

جزییات شناسایی و انهدام باند قاچاق اشیای عتیقه


در این متن، سردار محسن عقیلی، رییس پلیس فرودگاه‌های کشور، درباره کشف باند قاچاق اشیای عتیقه و میراث فرهنگی صحبت می‌کند. او اشاره می‌کند که قاچاقچیان اشیای عتیقه را از داخل کشور به دست آورده و برای فروش به کشورهای خارجی منتقل می‌کردند. اشیایی که در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی کشف شده بود، از ارزش بسیار بالایی برخوردار بودند و سکه‌های دوران های تاریخی بیشتر می‌شدند. با دستگیری این باندها، موارد قاچاق اشیای عتیقه و میراث فرهنگی کاهش خواهد یافت.

سردار محسن عقیلی رییس پلیس فرودگاه‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دیجیاتور در خصوص کشف باند قاچاق اشیای عتیقه و میراث فرهنگی گفت: اشیای عتیقه که در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) کشف شده بود اشیایی بود که قاچاقچیان عتیقه و میراث فرهنگی در داخل کشور از طرق مختلف به دست آورده بودند.

وی افزود: قاچاقچیان اشیای ارزشمند و تاریخی را که سند گذشتگان ما هستند برای فروش به کشورهای خارجی انتقال می‌دادند که بیشتر شامل سکه‌های دوران مختلف تاریخی کشور بود.

سردار عقیلی ادامه داد: سکه‌های کشف شده بر اساس تشخیص کارشناسان میراث فرهنگی از ارزش بسیار بالایی برخوردار بوده است و قابل قیمت گذاری نبودند.

رییس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: کشفیات بسیار ارزشمندی بود که به موقع از خروج آن جلوگیری شد و اعضای آن نیز دستگیر و پرونده مربوطه به مراجع صالحه ارسال شد.

وی بیان داشت: مقصد اولیه این کالاهای قاچاق دبی بود و از آنجا به دیگر کشورها ارسال می‌شد.

سردار عقیلی گفت: با دستگیری این باندها موارد قاچاق اشیای عتیقه و میراث فرهنگی کاهش خواهد داشت.


کشف باند قاچاق اشیای عتیقه و میراث فرهنگی منجر به دستگیری قاچاقچیان وجود داشته است. اشیای عتیقه که در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی کشف شده بودند، توسط قاچاقچیان از طرق مختلف به دست آورده شده بودند. قاچاقچیان قصد داشتند این اشیا را به کشورهای خارجی بفروشند، به خصوص سکه‌های تاریخی که بیشترین بخش از این اشیا را تشکیل می‌دهند. سکه‌های کشف شده از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند و قابلیت قیمت‌گذاری ندارند. کشفیات ارزشمند برای فروش به دبی بودند و قرار بود به دیگر کشورها ارسال شوند. با دستگیری این باندها، کاهش قاچاق اشیای عتیقه و میراث فرهنگی انتظار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *