حرکت بیش از دو میلیون تن کالا از مرزهای جنوب شرقی

جابه جایی بیش‌از ۲ میلیون تن کالا از مرزهای جنوب شرقی


در این متن آمده است که در سال جاری، حجم 2 میلیون و 40 هزار و 286 تن کالا از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در شمال استان سیستان و بلوچستان جابه‌جا شده است. این حجم کالا توسط 86 هزار و 647 دستگاه کامیون به مقصد مشتریان خود رسیده است. جابه‌جایی کالا از پایانه‌های مرزی شمال استان در سال جاری نسبت به سال گذشته 16 درصد رشد داشته است. همچنین، در این مدت 210 هزار و 396 تن کالا از پایانه مرزی میرجاوه وارد شده و یک میلیون و 114 هزار و 388 تن به فروش خارجی و 715 هزار و 502 تن کالا نیز به ترانزیت از طریق این پایانه‌ها اختصاص داشته است. در حال حاضر، روزانه بیش از 500 دستگاه کامیون از پایانه‌های مرزی شمال استان تردد می‌کنند.

به گزارش دیجیاتور، ایوب کرد مدیر کل راهداری و ترانزیت بزرگراه‌ای سیستان و بلوچستان، گفت: ۲ میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۶ تن کالا در ۹ ماه سال جاری از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در شمال این استان جابه‌جا شد.

کرد با اشاره به جابه‌جایی این حجم از کالا توسط ۸۶ هزار و ۶۴۷ دستگاه کامیون، افزود: جابه‌جایی کالا از پایانه‌های مرزی شمال استان در ۹ ماهه سال جاری، رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

بازرگانی بین‌الملل بیش‌از ۲۱۰ هزار تن کالا از پایانه مرزی میرجاوه

وی در ادامه به بازرگانی بین‌الملل ۲۱۰ هزار و ۳۹۶ تن کالا از پایانه مرزی میرجاوه طی این مدت اشاره کرد و افزود: در این مدت یک میلیون و ۱۱۴ هزار و ۳۸۸ تن به فروش خارجی و ۷۱۵ هزار و ۵۰۲ تن کالا نیز به ترانزیت از طریق این پایانه‌های مرزی اختصاص داشته است. در حال حاضر روزانه به طور متوسط بیش از ۵۰۰ دستگاه کامیون از پایانه‌های مرزی شمال استان تردد می‌کنند.

کرد در خاتمه یادآور شد: ظرفیت‌های بالای سیستان و بلوچستان در زمینه ارتباط خارجی با کشورهای همسایه فرصت‌های تجاری بسیار مطلوبی را برای منطقه فراهم کرده تا از ظرفیت پایانه‌های مرزی به بهترین نحو در رونق دانش مالی بهره گرفت و در این راستا تمام تلاش این اداره‌کل فراهم کردن زیر ساخت‌ها در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط مالی با کشورهای پاکستان و افغانستان است.


جابه‌جایی ۲ میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۶ تن کالا از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در شمال استان سیستان و بلوچستان انجام شد. این جابه‌جایی توسط ۸۶ هزار و ۶۴۷ دستگاه کامیون صورت گرفت و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشت. همچنین، ۲۱۰ هزار و ۳۹۶ تن کالا وارد شده و یک میلیون و ۱۱۴ هزار و ۳۸۸ تن فروش خارجی و ۷۱۵ هزار و ۵۰۲ تن کالا نیز به ترانزیت از طریق پایانه مرزی میرجاوه انجام شد. همچنین، روزانه بیش از ۵۰۰ دستگاه کامیون از پایانه‌های مرزی شمال استان تردد می‌کنند. ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان در زمینه ارتباط با کشورهای همسایه فرصت‌های تجاری بسیار مطلوبی را ایجاد کرده است و اداره‌کل راهداری و ترانزیت بزرگراه‌ای در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط مالی با پاکستان و افغانستان تمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *