بازار مسکن در استان “تهران” پایدار شد و قیمت مسکن کاهش یافت.

ثبات در بازار مسکن حاکم شد/ کاهش قیمت مسکن در استان «تهران»


قیمت مسکن در استان تهران در آذرماه سال جاری به میزان 74 میلیون و 900 هزار تومان برای هر متر مربع معامله شده است. این قیمت نسبت به ماه قبل 2.2 درصد کاهش داشته است. این روند کاهشی قیمت مسکن در تیرماه سال جاری آغاز شده است و باعث ثبات آرامش در بازار مسکن در استان تهران شده است. علاوه بر این، حجم معاملات مسکن در شهر تهران نیز نسبت به ماه قبل 1.2 درصد کاهش داشته است و 14 منطقه رشد قیمتی منفی را تجربه کرده‌اند که نشانگر بروز افت‌های شدیدتر قیمت مسکن در آینده است.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، طبق اعلام بانک‌مرکزی، متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی در استان «تهران» در آذرماه سال‌جاری ۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شده است و نسبت به ماه گذشته ۲.۲ درصد روند کاهشی در پیش داشته است.

البته روند نزولی در آذر ماه امسال در ادامه روند نزولی در تیرماه سال‌جاری بوده که ادامه این روند موجب ثبات آرامش در بازار معاملات مسکن استان «تهران» شده است. طی ماه‌های اخیر براساس اجرای برنامه‌ریزی‌های وزارت راه و شهرسازی و حکومت‌مردان در خصوص ساخت و عرضه مسکن در بازار است.

حجم معاملات مسکن در شهر تهران نسبت به ماه قبل معادل ۱.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد و از مجموع ۲۲ منطقه شهر تهران، ۱۴ منطقه رشد قیمتی ماهانه منفی را تجربه نموده‌اند. این وضعیت می‌تواند نشانگر بروز افت‌های شدیدتر قیمت مسکن در ماه‌های آتی باشد.

ثبات در بازار مسکن حاکم شد/ کاهش قیمت مسکن در استان «تهران»


قیمت متوسط متر مربع بنای واحد مسکونی در استان تهران در آذرماه سال جاری ۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شده است و نسبت به ماه گذشته ۲.۲ درصد کاهش داشته است. روند نزولی در آذر ماه و تیرماه سال جاری باعث ثبات آرامش در بازار مسکن استان تهران شده است. حجم معاملات مسکن در شهر تهران نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد و ۱۴ منطقه رشد قیمتی ماهانه منفی را تجربه کرده‌اند. این وضعیت می‌تواند نشانگر بروز افت‌های شدیدتر قیمت مسکن در ماه‌های آتی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *