ساخت و ساز نانومکمل زینک با جذب دوبرابر در بدن.

تولید مکمل نانویی زینک با جذب ۲ برابری در بدن


شرکت نانویی زینک (فلز روی) معتقد است که مکمل‌های نانویی زینک آنها با استفاده از فرمولاسیون لیپوزومال دو برابر جذب بهتر نسبت به مکمل‌های زینک موجود در بازار دارد. ایران از نظر میزان روی غنی نیست و محصولات زراعت نیز سطح زینک کمی دارند، بنابراین استفاده از مکمل زینک برای افرادی که با کمبود زینک روبرو هستند، ضروری است. استفاده از مکمل‌های زینک گاهی میزان زینک مورد نیاز بدن را تامین نمی‌کند، به ویژه زمانی که با عناصری نظیر کلسیم و آهن همراه باشد. از این رو، شرکت نانویی به سراغ فرمولاسیون لیپوزومال رفت که توانایی افزایش جذب زینک را داشته و محصولی به نام Lipizinc را آماده و وارد بازار کرده است. این مکمل از نانوذرات اکسید روی انکپسوله شده با اسید چرب و ترکیباتی مهم نظیر ویتامین C و ویتامین B Complex تشکیل شده است. استفاده از این مکمل در کودکان کمک می‌کند تا به رشد بدنی و ذهنی قابل قبولی برسند و سیستم ایمنی را تقویت کند. همچنین، در بزرگسالان به رشد و ترمیم بهتر مو، پوست و ناخن کمک می‌کند. شرکت کیمیا کالای رازی نیز برنامه‌های فروش خارجی این مکمل به برخی کشورها را دارد و در گفتگوهای دیپلماتیک با تاجیکستان حضور دارد. عنصر روی برای سلامتی بدن بسیار مهم است و کمبود آن می‌تواند عواقب جدی برای فرد داشته باشد. زینک یکی از املاح ضروری در تغذیه انسان است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ستاد نانو، دکتر ارسلان پاشاپور مدیر عامل یک شرکت نانویی معتقد است که مکمل‌های نانویی زینک (فلز روی) این شرکت به دلیل بهره‌مندی از فرمولاسیون لیپوزومال دو برابر جذب بهتر نسبت به مکمل‌های زینک موجود در بازار دارد.

مدیرعامل شرکت کیمیا کالای رازی درباره ضرورت استفاده از مکمل‌های زینک گفت: خاک ایران از نظر میزان روی چندان غنی نیست و این موضوع در مورد خاک زراعت نیز صادق است، بنابراین محصولات زراعت به دست آمده نیز سطح زینک کمی دارند. براساس اطالاعات منتشر شده، در حدود ۴۰ درصد ایرانی‌ها با کمبود زینک روبرو هستند. پس استفاده از مکمل زینک برای گروهی از افراد ضروری است.

وی افزود: اما استفاده از مکمل‌ها نیز گاهی میزان زینک مورد نیاز بدن را تامین نمی‌کند که دلیل آن جذب کم زینک است، به ویژه زمانی که زینک با عناصری نظیر کلسیم و آهن به طور همزمان وارد بدن می‌شود. از این رو ما به سراغ فرمولاسیون لیپوزومال رفتیم که می‌توانست میزان جذب را افزایش دهد. ماحصل فعالیت‌های ما در این حوزه شربتی به نام Lipizinc شد که ما آن را آماده و وارد بازار کردیم و در حال حاضر سالانه ۲۰۰ هزار شیشه از این شربت ساخت و ساز و به بازار سراسر کشور عرضه می‌شود که ظرفیت ساخت و ساز تا یک میلیون شیشه در سال را نیز داریم.

ارسلان پاشاپور بیان کرد: مکمل زینک ۱۰ میلی‌گرم حاوی نانوذرات اکسید روی انکپسوله شده با اسید چرب، حاوی برخی از ترکیبات مهم نظیر ویتامین C و ویتامین B Complex نیز هست. این مکمل در کودکانی که به دلیل کمبود زینک دچار مشکل رشد هستند کمک می‌کند تا به رشد بدنی و ذهنی قابل قبولی برسند و همچنین در صورتی که سیستم ایمنی کودک در اثر کمبود زینک دچار مشکل شده باشد، این مکمل سیستم ایمنی را نیز تقویت می‌کند. در بزرگسالان این مکمل به رشد و ترمیم بهتر مو، پوست و ناخن کمک شایانی می‌نماید.

مدیر عامل شرکت کیمیا کالای رازی از برنامه‌های این شرکت برای فروش خارجی این مکمل به کشورهایی نظیر عمان، آذربایجان و تاجیکستان خبر داد و گفت: به برخی کشورها نمونه‌هایی ارسال شده و در گفتگوهای دیپلماتیک با تاجیکستان در مرحله عقد قرار دارد هستیم.

گفتنی است؛ عنصر روی یکی از مهمترین مواد معدنی مورد نیاز بدن است که نقش بسیار مهمی در سلامتی هر فرد دارد. کمبود روی در بدن می‌تواند عواقبی چون تاخیر رشد، ضعف سیستم ایمنی، افزایش خطر عفونت‌ها، نقص در غدد جنسی، بی‌اشتهایی، اسهال، از دست دادن وزن، تاخیر در بهبود زخم‌ها، نقص در تکامل لوله عصبی در جنین، ریزش مو و کچلی، اختلال ذهنی، ضایعات پوستی و … داشته باشد. بنابراین زینک یکی از املاح ضروری با طیف وسیعی از عملکردهای بیولوژیک در تغذیه انسان است.


استفاده از مکمل زینک برای گروهی از افراد ضروری است. استفاده از مکمل‌ها نیز گاهی میزان زینک مورد نیاز بدن را تامین نمی‌کند که دلیل آن جذب کم زینک است. مکمل زینک حاوی نانوذرات اکسید روی انکپسوله شده با اسید چرب است. این مکمل در کودکانی که به دلیل کمبود زینک دچار مشکل رشد هستند کمک می‌کند تا به رشد بدنی و ذهنی قابل قبولی برسند. در بزرگسالان این مکمل به رشد و ترمیم بهتر مو، پوست و ناخن کمک شایانی می‌نماید. عنصر روی یکی از مهمترین مواد معدنی مورد نیاز بدن است که نقش بسیار مهمی در سلامتی هر فرد دارد. کمبود روی در بدن می‌تواند عواقبی چون تاخیر رشد، ضعف سیستم ایمنی، افزایش خطر عفونت‌ها، نقص در غدد جنسی و … داشته باشد. بنابراین زینک یکی از املاح ضروری با طیف وسیعی از عملکردهای بیولوژیک در تغذیه انسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *