توزیع دوازده میلیون و ششصد هزار قوطی شیرخشک در ماه آذر سال ۱۴۰۲

توزیع ۱۲.۶ میلیون قوطی شیرخشک در آذر ۱۴۰۲

0 نظر


با تخصیص مناسب ارز و تأمین ماده اولیه شیرخشک، ساخت و ساز این فرآورده در ماه‌های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. همچنین، سرعت توزیع شیرخشک به داروخانه‌ها و مصرف کننده‌ها نیز بسیار بیشتر از قبل شده است. در حال حاضر، مشکلی در تأمین شیرخشک‌های معمولی وجود ندارد و بازاربه تعادل عرضه و تقاضا رسیده است. سازمان غذا و دارو علاوه بر نظارت بر کیفیت، تسهیل دسترسی مردم به این فرآورده‌ها را نیز جزو وظایف خود می‌داند. با اجرای طرح ساماندهی شیرخشک و اصلاح روابط حکومتی‌های ارزی در این حوزه، قیمت شیرخشک برای مصرف کننده‌ها تغییر نکرده است و با ارائه کد ملی کودکان زیر دو سال، این فرآورده به قیمت قبلی در دسترس است. هیچ گونه مشکلی در تأمین ماده اولیه و ساخت و ساز شیرخشک وجود ندارد.

به گزارش دیجیاتور، سجاد اسماعیلی، با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی چرخه تأمین و توزیع شیرخشک، اظهار کرد: با تخصیص ارز و تأمین مناسب ماده اولیه شیرخشک طی ماه‌های اخیر، میزان ساخت و ساز این فرآورده به صورت چشمگیری افزایش داشته است. همچنین با نظارت‌های میدانی، سرعت توزیع شیرخشک به داروخانه‌ها و در نهایت مصرف کننده بسیار بیشتر از قبل شده است.

وی افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی در خصوص تأمین شیرخشک‌های معمولی (رگولار) وجود ندارد و بازار به تعادل عرضه و تقاضا رسیده است.

اسماعیلی با تأکید بر اینکه سازمان غذا و دارو علاوه بر نظارت بر کیفیت فرآورده‌های سلامت محور تسهیل دسترسی مردم به این فرآورده‌ها را هم جزو وظایف ذاتی خود می‌داند، گفت: با اجرای طرح ساماندهی شیرخشک، ضمن اصلاح روابط حکومتی‌های ارزی این حوزه و حمایت از تولیدکنندگان این حوزه، هیچ تغییر قیمتی در این فرآورده برای مصرف کننده واقعی صورت نگرفته است و با ارائه کد ملی کودکان زیر دو سال شیرخشک بدون تغییر قیمت در دسترس است.

وی افزود: تغییر روابط حکومتی‌های ارزی و اصلاح قیمت شیرخشک بر مبنای درخواست تولیدکنندگان و در راستای حمایت از آنها و همچنین مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته و هیچ گونه مشکلی در چرخه تأمین ماده اولیه و ساخت و ساز شیرخشک وجود ندارد.


میزان ساخت و ساز شیرخشک در چند ماه اخیر افزایش یافته است و سرعت توزیع آن به داروخانه‌ها و مصرف کننده‌ها نیز افزایش یافته است. در حال حاضر تأمین شیرخشک‌های معمولی مشکلی ندارد و بازار تعادل عرضه و تقاضا را به دست آورده است. سازمان غذا و دارو به علاوه نظارت بر کیفیت فرآورده‌ها، به تسهیل دسترسی مردم به شیرخشک‌ها می‌پردازد. طرح ساماندهی شیرخشک به همراه اصلاح روابط حکومتی‌های ارزی و حمایت از تولیدکنندگان هیچ تغییر قیمتی برای مصرف کننده واقعی ایجاد نکرده است و شیرخشک برای کودکان زیر دو سال بدون تغییر قیمت در دسترس است. تغییر روابط حکومتی‌های ارزی و اصلاح قیمت شیرخشک در راستای حمایت از تولیدکنندگان انجام شده و هیچ مشکلی در چرخه تأمین ماده اولیه و ساخت و ساز شیرخشک وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *