تشخیص سریع بیماری کرونا با استفاده از کیت نانویی ایرانی در زمان کوتاهتر از ۱۵ دقیقه

تشخیص سریع کرونا با کیت نانویی ایرانی در کمتر از ۱۵ دقیقه


شرکت فرین بهبود تشخیص، در مجموعه محصولات نانویی خود، کیت های تشخیص سریع برای کووید ۱۹، تروپونین آی، بارداری و خون مخفی در مدفوع دارد. کیت تشخیص سریع آنتی ژن اختصاصی کرونا، با استفاده از تکنولوژی غشا برای تشخیص آنتی ژن های ویروس سارس-کوو-۲ طراحی شده است. در صورت وجود آنتی ژن های ویروس در نمونه، آنتی بادی های موجود در آزمون با آن آنتی ژن ها واکنش می دهند و خط رنگی روی نوار ایجاد می کنند که نشان دهنده نتیجه مثبت است. درصورت عدم وجود آنتی ژن ها، خط رنگی در نوار ظاهر نمی شود و نتیجه منفی است. این کیت دارای خصوصیاتی مانند حساسیت و انتخابگری بالا، نتایج ایمن و دقیق در کمتر از ۱۵ دقیقه و خوانش ساده و آسان است.

به گزارش دیجیاتور، شرکت فرین بهبود تشخیص، کیت تشخیص سریع کووید ۱۹ (SARS-CoV-۲)، کیت تشخیص سریع تروپونین آی (Troponin I)، کیت تشخیص سریع بارداری (HCG) و کیت تشخیص سریع خون مخفی در مدفوع (FOB) را در سبد محصولات نانویی خود دارد.

تست سریع آنتی ژن اختصاصی کرونا، یک روش سریع لترال فلو ایمنواسی برپایه غشا برای تشخیص کیفی آنتی ژن‌های SARS-CoV-۲ است. در حین آزمایش، آنتی ژن‌های کرونا که احتمالاً در نمونه بیمار وجود دارد، با نانوذرات پوشانده شده با آنتی بادی موجود در آزمایش واکنش نشان می‌دهند. کمپلکس حاصل در اثر کروماتوگرافی به علت خاصیت مویینگی در غشای نوار به سمت جلو حرکت می کند.

اگر نمونه حاوی آنتی‌ژن‌های SARS-CoV-۲ باشد، این آنتی‌ژن‌ها به آنتی بادی‌های SARS-CoV-۲ پوشانده شده در منطقه خط تست (T) متصل می‌شوند و یک خط رنگی روی نوار آزمایش ایجاد می‌کنند، که نشان دهنده نتیجه مثبت است. اگر آنتی‌ژن‌ها در نمونه وجود نداشته باشند، هیچ خط رنگی در منطقه خط آزمایش (T) ظاهر نمی‌شود که نشان دهنده نتیجه منفی است. برای کنترل فرایند، همیشه یک خط رنگی در منطقه خط کنترل (C) ظاهر می‌شود، که نشان می‌دهد روش تست به درستی انجام شده است و اجزای آزمون همانطور که در نظر گرفته شده عمل کرده‌اند.

از جمله ویژگی‌های مثبت این کیت می‌توان به حساسیت و انتخابگری بسیار بالا، نتایج ایمن و دقیق در کمتر از ۱۵ دقیقه و خوانش ساده و آسان اشاره کرد.


کیت‌های تشخیص سریع کرونا و برخی موارد دیگر در سبد محصولات شرکت فرین بهبود تشخیص قرار دارند. استفاده از تست سریع آنتی ژن اختصاصی کرونا می‌تواند به صورت سریع و لترال فلو ایمنواسی کیفیت آنتی ژن‌های کرونا را تشخیص دهد. با موجود بودن آنتی بادی‌های SARS-CoV-۲ در آزمایش، این آنتی‌ژن‌ها با نانوذرات پوشانده شده و خط رنگی را روی نوار آزمایش ایجاد می‌کنند که نمایانگر نتیجه مثبت است. در صورت عدم وجود آنتی‌ژن‌ها، خط رنگی در نوار آزمایش ظاهر نمی‌شود که نشان دهنده نتیجه منفی است. همچنین، در همیشه یک خط رنگی در منطقه خط کنترل ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد روش تست به درستی انجام شده است. از ویژگی‌های مثبت این کیت می‌توان به حساسیت و انتخابگری بالا، نتایج ایمن و دقیق در کمتر از ۱۵ دقیقه و خوانش ساده و آسان اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *