اطلاع رسانی نمایشگاهی با تصویری ناقض اصول اخلاقی! / گالری غیرقانونی مورد انتقاد قرار می‌گیرد

تبلیغ یک نمایشگاه با تصویر غیراخلاقی!/ گالری متخلف تذکر می‌گیرد


در این متن اعلام شده است که در یک نمایشگاه هنری از یک تصویر غیراخلاقی در پوستر استفاده شده است. مصطفی زراوندیان، دبیر شورای هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت میراث و ارشاد اسلامی، درباره این پوستر و نمایشگاهی که آثارش به نمایش گذاشته می‌شود، توضیح داده است. وی اظهار کرده است که طبق دستورالعمل و آیین‌نامه، درخواست برگزاری نمایشگاه باید یک هفته قبل ارسال شود. این درخواست نمایشگاه هنرمند مجسمه‌ساز به اداره کل تجسمی ارسال شده است. در ادامه، زراوندیان درباره نظارت بر نمایشگاه‌های هنری و ترفند برخی از گالری‌ها و هنرمندان برای فرار از حذف آثار غیرمتعارف‌شان از نمایشگاه توضیح می‌دهد. او افزوده است که نظارت در اداره کل هنرهای تجسمی بر گالری‌ها نظارت تسلیمی است و پس از ارسال آثار توسط گالری‌دار، نمایندگان اداره کل تجسمی نیز برای بررسی و انطباق دادن آثار بازدید می‌کنند. در انتها، اعلام شده است که گالری مذکور به خاطر تخلفی که انجام داده است، تذکری جدی دریافت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، صبح چهارشنبه ششم دی خبری از ارتباطات سازمانی یک نمایشگاه هنری برای رسانه‌ها همراه پوستر ضمیمه شده آن، ارسال شد که در آن از تصویری غیراخلاقی استفاده شده بود.

مصطفی زراوندیان دبیر شورای هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت میراث و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دیجیاتور درباره این پوستر و آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود، توضیح داد: طبق دستورالعمل و آیین‌نامه، درخواست برگزاری نمایشگاه باید یک هفته زودتر و طبق بند ۱-۱-۷ به اداره کل هنرهای تجسمی وصول شود. در خواست این نمایشگاه هنرمند مجسمه‌ساز ابتدای هفته به اداره کل تجسمی ارسال شده است.

وی درباره روند نظارت بر نمایشگاه‌های هنری و ترفند برخی از گالری‌ها و هنرمندان برای فرار از حذف آثار غیرمتعارف‌شان از نمایشگاه، گفت: همان‌طور که می‌دانید، نظارت در اداره کل هنرهای تجسمی بر گالری‌ها، «نظارت تسلیمی» است یعنی تعدادی از آثار توسط گالری‌دار به اداره کل ارسال می شود تا مجوز برگزاری نمایشگاه صادر شود اما پس از این نظارت نیز کارشناسان اداره کل تجسمی در حین برگزاری نمایشگاه، از محل گالری بازدید می‌کنند تا آثار را بررسی کنند و انطباق دهند.

زراوندیان درباره تخلفی که از سوی گالری مذکور سر زده است، بیان کرد: در بین آثاری که گالری‌دار برای اداره کل فرستاده، موردی که در پوستر طراحی شده نمایشگاه است، دیده نشده است بنابراین این نگارخانه میزبان، صبح روز شنبه ۹ دی ماه تذکر جدی دریافت خواهد کرد.


اطلاعات درباره نمایشگاه هنری و پوستری که برای آن ارسال شده بود، توسط مصطفی زراوندیان دبیر شورای هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت میراث و ارشاد اسلامی به خبرنگار دیجیاتور ارائه شد. طبق دستورالعمل و آیین‌نامه، درخواست برگزاری نمایشگاه باید طبق بند ۱-۱-۷ به اداره کل هنرهای تجسمی وصول شود. درخواست برگزاری این نمایشگاه هنرمند مجسمه‌ساز از ابتدای هفته به اداره کل تجسمی ارسال شده است. همچنین درباره روند نظارت بر نمایشگاه‌های هنری و ترفند برخی از گالری‌ها و هنرمندان برای فرار از حذف آثار غیرمتعارف، زراوندیان اظهار داشت که نظارت در اداره کل هنرهای تجسمی بر گالری‌ها به صورت تسلیمی انجام می‌شود. بعد از این نظارت، کارشناسان اداره کل تجسمی به محل گالری می‌روند و آثار را بررسی کرده و انطباق آنها را مورد بررسی قرار می‌دهند. در همین رابطه، زراوندیان اظهار کرد که آثاری که توسط گالری‌دار برای اداره کل فرستاده شده بود، با آثار موجود در پوستر نمایشگاه یکی نبود و بنابراین این نگارخانه تذکری خواهد دریافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *