تاکید فدراسیون جهانی تنیس بر میزبانی ایران در دیویس کاپ

تاکید فدراسیون جهانی تنیس از میزبانی ایران در دیویس‌کاپ


تیم ملی تنیس دیویس‌کاپ ایران بعد از نیم قرن صعود خود به گروه ۲ جهانی مسترد شد، و انتظار می‌رفت تیم استونی به عنوان حریف اولین باشد. اما استونی به دلایل مختلف غیرورزشی، از مسافرت به تهران کارشکنی کرد و این اقدام باعث شکایت ایران به فدراسیون جهانی تنیس شد. در جلسه دادگاه حل و فصل اختلافات لندن، مسوولان استونی همچنان خواستار بازی در کشوری ثالت بودند و دادگاه بررسی مجدد میزبانی ایران را تصویب کرد. در نشست های آنلاین بعدی با حضور مسوولان دو فدراسیون و ارائه دلایل و مستندات لازم، تأکید شد که ایران میزبان استونی در پلی آف گروه ۲ جهانی تنیس شود. هماهنگی بین فدراسیون تنیس ایران و وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، وزارت امور خارجه و حمایت ازسوی فدراسیون جهانی و کمیته بین‌المللی تنیس، باعث شد تا حق تنیسورهای ایران در این رویداد دفاع شود.

به گزارش دیجیاتور و به نقل از ارتباطات سازمانی فدراسیون تنیس، بعد از صعود تاریخی تیم ملی تنیس دیویس‌کاپ ایران به گروه ۲ جهانی آنهم بعد از نیم‌قرن، استونی به عنوان اولین حریف ایران در این رقابت‌ها معرفی شد اما با توجه به حساسیت این دیدار و حق میزبانی کشورمان، مسوولان تیم استونی از مدتی پیش با بیان دلایل مختلف غیرورزشی، برای حضور در تهران کارشکنی کرده و مواردی غیرمنطقی را برای خودداری از این مسافرت اعلام کردند.

اولین اقدام مسوولان تنیس استونی با بررسی در کمیته دیویس‌کاپ فدراسیون جهانی رد و بر میزبانی ایران تاکید شد اما آنها در اقدامی دیگر با شکایت از فدراسیون جهانی تنیس به دادگاه حل و فصل اختلافات لندن و دیوان مستقل این نهاد، نسبت به گزارش بازرس فدراسیون جهانی واکنش نشان داده و آن را فاقد اعتبار و نقص دانستند.

در این جلسه دادگاه که به صورت آنلاین و بیش از سه‌ساعت و نیم به طول انجامید، داود عزیزی رئیس فدراسیون کشورمان به همراه امیرساعد وکیل، وکیل بین‌المللی فدراسیون حضور یافته و با تاکید بر حق میزبانی ایران دفاعیات کاملی را ارائه کردند. در این جلسه مسوولان فدراسیون استونی نیز حضور داشته و همچنان خواستار بازی در کشوری ثالت بودند. در پایان، دادگاه حل و فصل اختلافات لندن با اعلام اینکه صلاحیت بررسی این پرونده در اختیار فدراسیون جهانی است رای به بررسی مجدد میزبانی ایران داد.

با اعلام این رای، دو نشست آنلاین با حضور مسوولان دو فدراسیون، دیوید هگریتی رییس فدراسیون جهانی و مسوولان کمیته دیوس‌کاپ این فدراسیون برگزار و پس از دفاعایت دوباره فدراسیون تنیس ایران و ارائه دلایل و مستندات لازم، ساعتی پیش با رای فدراسیون جهانی بر میزبانی ایران از استونی در پلی آف گروه ۲ جهانی تاکید شد.

در طی این جلسات که بیش از ۶ ساعت به طول انجامید، طرفین با ارائه بیش از ۳۰۰صفحه دلایل و مستندات از مواضع خود دفاع کردند. در این جلسات رئیس فدراسیون جهانی نیز حضور داشته و بر روند بررسی پرونده نظارت داشت.

گفتنی است فدراسیون تنیس کشورمان با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و وزارت امورخارجه و همچنین حمایت عضو ایرانی فدراسیون جهانی و تلاش‌های کمیته بین‌الملل خود موفق شد از حق تنیسورهای کشورمان در این رویداد دفاع کند.


تیم ملی تنیس دیویس کاپ ایران بعد از نیم‌قرن به گروه ۲ جهانی راه یافته است. استونی به عنوان حریف ایران در این رقابت‌ها معرفی شده اما با توجه به حساسیت این دیدار و حق میزبانی کشورمان، مسوولان تیم استونی به دلایل غیرورزشی از مسافرت به تهران خودداری کرده‌اند. مسوولان تنیس استونی در اقدامی با شکایت از فدراسیون جهانی تنیس به دادگاه حل و فصل اختلافات لندن و دیوان مستقل این نهاد مراجعه کرده‌اند. در جلسه دادگاه حل و فصل اختلافات لندن داود عزیزی رئیس فدراسیون تنیس کشورمان با تکیه بر حق میزبانی ایران دفاع کرده و مسوولان فدراسیون استونی همچنان خواستار بازی در کشوری دیگر بوده‌اند. دادگاه حل و فصل اختلافات لندن با اعلام صلاحیت بررسی پرونده در اختیار فدراسیون جهانی قرار گرفته‌است. بعد از دو نشست آنلاین بین فدراسیون تنیس ایران و فدراسیون جهانی تصمیم گرفته شد که ایران به عنوان میزبان استونی در پلی آف گروه ۲ جهانی دیویس کاپ انتخاب شود. با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و وزارت امورخارجه و همچنین حمایت عضو ایرانی فدراسیون جهانی و تلاش‌های کمیته بین‌الملل، فدراسیون تنیس کشورمان از حق تنیسورهای ایران در این رویداد دفاع کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *