مطالعات تاریخی برگزاری مرحله ملی جشنواره هنر صوتی نواحی تعیین شد.

تاریخ برگزاری مرحله ملی جشنواره موسیقی نواحی مشخص شد


مرحله ملی شانزدهمین جشنواره هنر صوتی نواحی ایران در تهران برگزار خواهد شد. این جشنواره در دو بخش اجرایی و پژوهشی برگزار می‌شود و جزییات آن هنوز اعلام نشده است. قبل از برگزاری مرحله ملی، مرحله منطقه‌ای این جشنواره در استان‌های گلستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و کرمان برگزار شد. در هر استان، هنرمندان هنر صوتی نواحی ایران حضور داشتند و برنامه‌های غیر رقابتی برگزار شدند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از روابط‌عمومی انجمن هنر صوتی ایران، مرحله ملی شانزدهمین جشنواره هنر صوتی نواحی ایران در تهران و به میزبانی تالار رودکی در دی سال جاری برگزار خواهد شد.

مرحله پایانی شانزدهمین جشنواره هنر صوتی نواحی ایران با عنوان ملی از ۱۶ تا ۱۹ دی در تهران و به میزبانی تالار رودکی با ۲ بخش«اجرای‌صحنه‌ای» و «پژوهشی» برگزار خواهد شد که جزییات آن متعاقبا از سوی ستاد جشنواره اعلام خواهد شد.

بخش نخست شانزدهمین جشنواره هنر صوتی نواحی ایران به دبیری محمدعلی مرآتی و در یک گستره ملی به‌ همت دفتر هنر صوتی معاونت امور هنری وزارت میراث و ارشاد اسلامی، توسط انجمن هنر صوتی ایران و با همکاری ادارات‌کل میراث و ارشاد استان‌های سراسر کشور به‌ صورت منطقه‌ای و غیر رقابتی، طی روزهای ششم تا بیست و سوم تیر به میزبانی ۵ استان؛ گلستان(۶ الی ۸ تیر)، چهارمحال و بختیاری (۱۰ تا ۱۲ تیر)، آذربایجان شرقی (۱۴ تا ۱۶ تیر)، کرمانشاه (۱۷ تا ۱۹ تیر) و کرمان (۲۱ تا ۲۳ تیر) برگزار شد.

بر این اساس مرحله منطقه‌ای این جشنواره با حضور گسترده هنرمندان هنر صوتی نواحی از استان‌های تهران، قزوین، مازندران، خراسان شمالی، سمنان، گلستان، البرز، و قم با برگزاری در استان گلستان به‌عنوان منطقه اول، استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان با برگزاری در استان چهارمحال و بختیاری به‌عنوان منطقه دوم، استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و گیلان با برگزاری در استان آذربایجان شرقی به‌عنوان منطقه سوم، استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی و کردستان با برگزاری در استان کرمانشاه به‌عنوان منطقه چهارم، استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان با برگزاری در استان کرمان به‌عنوان منطقه پنجم انجام شد.


مرحله ملی شانزدهمین جشنواره هنر صوتی نواحی ایران در تهران و به میزبانی تالار رودکی برگزار خواهد شد. مرحله پایانی این جشنواره با عنوان ملی از ۱۶ تا ۱۹ دی در تهران و به میزبانی تالار رودکی برگزار خواهد شد. جزییات این بخش متعاقبا اعلام خواهد شد. بخش نخست شانزدهمین جشنواره هنر صوتی نواحی ایران با دبیری محمدعلی مرآتی و توسط انجمن هنر صوتی ایران و با همکاری ادارات‌کل میراث و ارشاد استان‌های سراسر کشور به صورت منطقه‌ای و غیر رقابتی برگزار شد. این جشنواره در روزهای ششم تا بیست و سوم تیر با حضور گسترده هنرمندان هنر صوتی نواحی از استان‌های مختلف برگزار شد. در مرحله منطقه‌ای این جشنواره هنرمندان هنر صوتی نواحی از استان‌های مختلف با برگزاری در استان‌های مربوطه به عنوان منطقه اول، منطقه دوم، منطقه سوم، منطقه چهارم و منطقه پنجم شرکت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *